Anketa mezi chudými
Smutek z "arabského jara". Mladí Tunisané chtějí utéct do Evropy

28.12.2016 06:05

Téměř každý druhý mladý obyvatel chudších lokalit v Tunisku uvažuje o odchodu ze země; mnozí z nich přitom říkají, že jsou připraveni vycestovat nelegálně. Ukázal to průzkum, jehož výsledky zveřejnila tuniská nevládní humanitární organizace FTDES. Tunisané tradičně směřují do Evropy, především do Francie, která do roku 1956 tuto arabskou zemi srovnatelnou počtem obyvatel s Českem kolonizovala.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan V (2 hlasy) 28.12.2016 07:24

  Muslimové, správní chlapi, třeba si z nich bráti vzor, Alláhovi,...

 • tyden tyden (2 hlasy) 28.12.2016 09:31

  V 89' se dobytek jako ty klepal o koryta a rychle prevlikal kabat. ...

 • Jindra Velík (2 hlasy) 28.12.2016 08:48

  Tihle mladíci z Tunisu jsou očividně schopní řidiči nákladních aut. V...

 • tyden tyden (2 hlasy) 28.12.2016 07:12

  To bude nejaka Kremelska dezinformace. Mluvite o tom Arabskem Jaru,...

 • David Lejdar (1 hlas) 28.12.2016 08:43

  Já měl za to, že Sameťák byl velkou inspirací... Tak či tak, ne že...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pane Lejdar, vy svými příspěvky jste totálně znehodnotil tuto kolonku Diskusní příspěvky !!!

0 hlasů

Tam kdysi bývalo Kartágo, věděli jste?

A prý tam mají docela úrodnou půdu, nějaké nerostné suroviny, a současně na 30. místě obchodních partnerů EU v objemu, beze vzájmného cla prý. Nějaká privatizace tam současně stále myslím probíhá, ale v článku na wiki se o tom moc nepíše co a jak.

0 hlasů

Stranou takových věcí, já mám za to, že pro mnohé to je co já nazývám Hollywood efektem, respektive to tak bylo poněkud jíž dříve označené*. Jakože například i mnozí mladí Češi nebo Poláci u sebe doma nevidí i přes demokracii moc perspektivy kdežto "ten se tak lesknoucí západ" přece, a díla poněkud oslavující gangsterovství, a podobně, natož když někdo cestuje jíž jak rekrut nějaké mafie nebo dokonce horší. A ne, že práce nebylo jak se přizvalo gastarbeitery aby například v Německu místní přece mohli dělat vše tak chytré práce a dělající ze sebe jak chytré (byť mnoho toho akorát od předešlých generací které jakoby připravovaly zařízená hnízda, a moc chytrosti se neumělo ani po věcech jako díky nejen Němcům chemické zbraně někde). Ale od té doby prostě docela mnohem více automatizace, která sice ne nutně všude znamenala úbytek pracovních míst ale těch pracovních míst které se má vyžadují věci jako umět číst a psát latinkou a používaným jazykem, což kdysi místně možná bylo jak vysokoškolská úroveň ale dnes to je docela něco co se vyžaduje i jakoby středním vzděláváním. A míst typu uklízení a vypraní a podobně, kde se argumentativně dá obejít bez valné znalosti písma když vedoucí mluví společným jazykem, tak těch jen tolik kolik je a i tam docela prostor pro automatizaci která se obvykle odvijí od toho jestli se to vyplatí v nákladech (čti: čím větší obecné mzdy tím spíše k té automatizaci dojde). Natož, že osobně bych měl docela problém, že se má na stavbách možná docela nekvalifikované, kteří argumentativně snadno nebezpečí pro další pracanty když neví ani základy bezpečnosti práce, atd.

Čímž nemyslím, že by každý například z Tuniska byl jistěže nevzdělaný, a osobně určitě chápu, že to není moc hezké se vidět za jako méněcenného na kterého není žádná zvědavá mezitím co zápaďákovi skoro ihned skočí na klín jak v přepočtu slyšela kolik peněz že má (bez moc uznání že i ceny odlišné), ale ta představa argumentativně mnohých i například Poláků, že když se jích několik miliónů jentak někam nahrne a že možná dokonce beze základního vzdělání, že by se jistě měli tak dobře jak viděli v TV, to celé je poněkud docela absurdní. Obzvláště když například v Polsku spousta místa i prostředků si vybudovat řádové domky být pracovní síly i trochu snahy (a tím se vůbec trochu trh hýbe), a že se i z jako domova dá ohlídnout po pracovním nebo vyučovacím místu místo nějaké představy, že když se sotva místním jazykem někde objeví, že jistě úžasný džob, kterých možná několik jistěže bylo případně ještě je, ale v rámci města ne nutně jentak pro další milión osob.
A to celé také nemyšleno jako nějaká snaha potlačit individuální svobody, a například ze zmíněného v článku samo o sobě nevyplývá jestli by mnohý nešel například do Saudské Arábie tam pracovat na stavbách a podobně. Ale když celkově chybí nějaké jako společné chápání některých věcí, typu, že osoba bezdomovecká například ať jíž z Polska nebo z Tuniska, že těžko může očekávát aby se v technicky vzato cizí zemi jako například v Německu poskytovalo byt nebo prostě peníze které si pojede jednou za měsíc vyzvednout nebo možná i rovnou flek jak ředitel, tak osobně mám celkově problém s jako naprostým otevíráním hranic i stranou jak kriminalita docela narostla například v Německu kde nejeden gang (nejen) z východu kradoucí auta, vykrádající byty, kapesní zlodějiny atd. však ne moc politické téma ať jíž protože by se to neslušelo k tomu mluvit nebo že podnikatelé jsou přece rádi jak mají fronty osob se zájmem o jakékoliv pracovní místo nebo jak a tudíž i politici spokojení a co je dle ních asi občanům do skutečných statistik v průběhu let.

0 hlasů

Tihle mladíci z Tunisu jsou očividně schopní řidiči nákladních aut. V Nice kamionem útočil jednatřicetiletý Tunisan, v Berlíně rovněž řídil kamion Tunisan. Takové mladíky tady fakt potřebujeme.

2 hlasy

A takový Krejčíř jako příklad úžasných českých hodnot?

0 hlasů

Muslimové, správní chlapi,
třeba si z nich bráti vzor,
Alláhovi, všichni svatí,
rozlézají se jak mor…

Lékaři a vědci samí,
s IQ sedmdesátpět.
politiky s láskou zvaní
v Evropě se zabydlet!

Každý chtěl by čtyry ženy,
s každou osm synů rád.
Ruce v pěstě napřaženy:
„Musíte se postarat!“...

2 hlasy

Heleme se kdo to mluví:

"V Česku žije přibližně 400 tisíc dětí z rozvedených rodin. A zhruba 40 procent z nich se kvůli nezodpovědnosti a neplacení výživného jedním ze svých rodičů potýká s chudobou, nebo žije na hranici životního minima."

http://finance.idnes.cz/neplati-vyzivne-dluzne-alimenty-vymuze-rychleji-exekutor-por-/viteze.aspx?c=A120209_155159_viteze_zuk

"Kinsey ve svých průkopnických zprávách na poli sexuálního chování uvádí, že asi třetina mužů a pětina žen má někdy extramatrimoniální (mimomanželský) sexuální styk, přičemž další výzkumy uvádějí obdobná nebo vyšší čísla. V českých výzkumech sexuálního chování došli Weiss a Zvěřina ke zjištění, že téměř dvě třetiny ženatých mužů mělo během manželství mimomanželský pohlavní styk (64 % v roce 1993 a 63 % v roce 1998). Z vdaných žen uvedlo mimomanželský pohlavní styk 46 %, resp. 42 % respondentek. Muži uváděli průměrně kolem 6,4 partnerky (asi polovina maximálně 3 partnerky), ženy průměrně kolem 3,9 partnera (více než polovina maximálně 2 partnery). Ženy přitom mají tendenci spíše k dlouhodobějším mimomanželským vztahům, zatímco muži k více k vztahům příležitostným. Autoři usuzují, že vyšší počty nevěrných mužů jsou důsledkem jejich větší upřímnosti anebo možnosti, že by mnoho jejich styků proběhlo s neprovdanými ženami. Celkově vyšší počty nevěrných oproti zahraničním studiím přisuzují autoři liberálnějším postojům české populace k nevěře.[8]"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nev%C4%9Bra

"Vysokoškoláků je v ČR málo. Jejich počet je pátý nejhorší v EU"

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/vysokoskolaku-je-v-cr-malo-jejich-pocet-je-paty-nejhorsi-v-eu_332107.html

0 hlasů

To bude nejaka Kremelska dezinformace.
Mluvite o tom Arabskem Jaru, ktere organizovala a podorovala Mirutvorna Opice?
Za nadseneho hykani rudeho dobytka z prazskych kavaren?
Co tam se asi mohlo nepovest :-))))))))

2 hlasy

Já měl za to, že Sameťák byl velkou inspirací...

Tak či tak, ne že bych čekal odpověď od zřejmě rypoše který navyklý, že se maminka o všechno postará.

1 hlas

V 89' se dobytek jako ty klepal o koryta a rychle prevlikal kabat.
Jedine proto si muzes dovolit srovnat listopad 89' s tzv. "Arabskym jarem".
Bez hykat pod clanky o umirnene opozici a prinosnych migrantech a o tom, jak je potrebujeme.
A nezapomen k tomu prelozit googlem nekolik stran nesmyslu, kterym nikdo nerozumi.
Ty vemeno jedno rudy :-))))))

2 hlasy

Co mě tykáte? A vůbec, mně bylo 7 let, a bundu jsem stejnou nosil několik let. Však i v takovém věku jsem zřejmě více přispěl než vy za celý život, co?

0 hlasů

Jediné čím přispíváte jsou slabomyslné výlevy, kterými oblažujete tam, kde o ně nestojí.Máte jedinečnou šanci udělat poprvé v životě něco rozumného - dát na radu, kterou jste zde již několikrát dostal: sbalit se a táhnout někam za sobě mentálně rovnými i když chápu, že najít obdobné duševní velikány asi nebude jednoduché..

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 40/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.