Únosci nešli po německé velvyslankyni, zemřel bodyguard

Zahraničí
6. 10. 2013 17:45
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pokusu o únos v jemenské metropoli Saná unikla podle prvních zpráv německá velvyslankyně. Její německý tělesný strážce byl při incidentu zastřelen. Únosci se prý pokusili diplomatky zmocnit v supermarketu v místní diplomatické čtvrti Haddá. Berlín ale tuto verzi později popřel.

Ambasadorka totiž nynínení v Jmenu. Šlo nejspíše o pokus zmocnit se jejího osobního strážce, Němce. Ten se bránil a při tom zemřel.

Jemenské bezpečnostní zdroje se o útoku na velvyslankyni nezmiňují. Podle jejich informací dva ozbrojení útočníci, jejichž totožnost zůstává neznámá, napadli diplomatický vůz, v němž tělesný strážce cestoval. Muže zastřelili a v ukradeném autě odjeli.


Televizní stanice al-Džazíra s odvoláním na očité svědky mylně uvedla, že velvyslankyně Carola Müllerová-Holtkemperová v době incidentu nakupovala a její tělesný strážce na ni ve vozidle čekal.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Podle jemenských médií je však akce velmi pravděpodobně dílem jemenské odnože mezinárodní teroristické sítě al-Kajda.

Další čtení

Britský pár byl odsouzen na 14 let za zabití dítěte z nedbalosti

Zahraničí
16. 9. 2025

Letoun slovenské firmy AirExplore sjel v neděli z dráhy na letišti v Krakově

Zahraničí
15. 9. 2025

Polsko zneškodnilo dron nad vládními budovami, zadrželo Bělorusy

Zahraničí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 23:24

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ