Útočníci zabili v Egyptě u pyramid členy bezpečnostních sil

Zahraničí
28. 11. 2015 10:25
Momentka z Egypta.
Momentka z Egypta.

Neznámí ozbrojenci zabili v oblasti pyramid jižně od Káhiry čtyři příslušníky bezpečnostních sil. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na egyptské bezpečnostní zdroje.

Dva maskovaní útočníci přijeli na motocyklu k bezpečnostnímu stanovišti na jižním předměstí Káhiry a začali pálit z automatických pušek. Z místa, kde jsou některé z nejstarších pyramid, poté ujeli.

Egyptská armáda dnes také přišla o vrtulník, který se podle ní kvůli technické poruše zřítil při průzkumné misi severovýchodně od Káhiry. Nikdo nezahynul, několik členů posádky ale utrpělo zranění, uvedla podle agentury AP armáda bez dalšího upřesnění.

Egyptské vládní síly bojují od roku 2013 proti islámským vzbouřencům, jejichž terčem bývají převážně členové bezpečnostních složek. Nedávno ale islamisté zabili sedm lidí při útoku na hotel v egyptském městě Aríš na severu Sinajského poloostrova.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Česko podepsalo s Británií memorandum o porozumění ohledně jaderné energetiky

Zahraničí
14. 7. 2025

Americký nejvyšší soud otevřel Trumpovi cestu k demontáži ministerstva školství

Zahraničí
14. 7. 2025

Při havárii malého letadla na britském letišti Southend zemřeli čtyři lidé

Zahraničí
14. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ