V Egyptě napadl dav křesťany. Útočníci vydrancovali kostel

Zahraničí
23. 12. 2017 17:25
Dav lidí napadl v pátek věřící v křesťanském kostele jižně od Káhiry (ilustrační foto).
Dav lidí napadl v pátek věřící v křesťanském kostele jižně od Káhiry (ilustrační foto).

Dav lidí napadl v pátek věřící v křesťanském kostele jižně od Káhiry. Několik lidí utrpělo zranění. Útočníci přitom skandovali nenávistná hesla a vyzývali ke zboření budovy. Oznámilo to v sobotu místní arcibiskupství.

Stovky lidí napadly kostel, který se nachází v lokalitě vzdálené asi sto kilometrů jižně od Káhiry. Vydrancovaly vnitřek a napadly přítomné křesťany.

Bezpečnostní síly zasáhly a útočníky rozehnaly. Někteří zranění byli převezeni do nemocnice. Jejich počet arcibiskupství neupřesnilo.

Koptská křesťanská menšina, která tvoří asi deset procent z celkových 94 milionů obyvatel Egypta, je největším křesťanským společenstvím na Blízkém východě. Jen letos v zemi povraždili útočníci desítky křesťanů.

Autor: ČTK , AFPFoto: , ČTK/AP/Nariman El-Mofty

Další čtení

Vladimir Putin

Evropa plánuje speciální tribunál. Požene před něj Putina za válku na Ukrajině

Zahraničí
9. 5. 2025
Legendární javor Sycamore Gap Tree

Legendární strom hýbe Británií. Muže, co ho pokáceli, uznala porota vinnými

Zahraničí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Rusko sice vyhlásilo příměří, ale Ukrajinci hlásí stovky útoků

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ