Autobus smrti: patnáct <span>lidí zastřelili</span>, pak vše zapálili

Zahraničí
11. 11. 2008 08:07
Patnáct  mrtvých těl u shořelého autobusu.
Patnáct mrtvých těl u shořelého autobusu.

Patnáct mrtvých těl u shořelého autobusu.Patnáct mrtvých, které v neděli našli záchranáři v troskách ohořelého autobusu na venkovské cestě ve východní Guatemale, bylo zavražděno a jejich smrt může souviset s obchodem s drogami. Oznámila to guatemalská policie, podle níž bylo nejméně 14 obětí z Nikaraguy.

Patnáctý by mohl být Holanďan, jehož jméno bylo na seznamu cestujících autobusu při příjezdu do Guatemaly.

Oběti byly zastřeleny a z autobusu, v němž přijely z Nikaraguy, byly násilím odtrhány kusy plechu, jako by někdo pátral po tajné skrýši, řekl novinářům generální prokurátor Amilcar Velázquez. Policie má k dispozici seznam cestujících, ale žádné z těl se zatím nepodařilo identifikovat, protože jsou k nepoznání ohořelá.

Autobus přijel do Guatemaly z Nikaraguy s 16 cestujícími včetně řidiče, ale policie našla jen patnáct těl v troskách vozidla opuštěného na nezpevněné silnici v horském údolí asi 140 kilometrů východě od hlavního města Guatemaly. Osud šestnáctého cestujícího zůstává záhadou.

ČTĚTE TAKÉ: Bolívie vypovídá spolupráci s USA v boji s drogami
                        Metlou Evropy je kokain, Češi jsou věrní extázi a konopí

Na místě tragédie policie zajistila kulky a nábojnice a Velázquez potvrdil, že oběti byly zastřeleny, ještě než začal autobus hořet. Všichni mrtví zůstali usazení na svých sedačkách. Podle dřívějších zpráv našli hasiči kolem autobusu prázdné kanystry od benzínu.

V Guatemale jsou obvyklá přepadení autobusů, kdy ozbrojenci vozidlo zastaví, aby mohli obrat cestující o všechny cennosti. Tato středoamerická země je navíc tranzitní cestou pro kokain z Jižní Ameriky do Mexika a Spojených států.

V březnu letošního roku bylo při střetu drogových gangů v blízkosti místa, kde byl nalezen ohořelý autobus, zabito jedenáct lidí a zapáleno několik automobilů. V únoru 2007 našla policie ohořelá těla tří salvadorských zástupců Středoamerického parlamentu (Parlacen).

Foto: AP

Autor: ČTK

Další čtení

Už je rozhodnuto... (ilustrační foto)

Proč si papež vybral jméno Lev? Ke komu se asi přihlásí, hádají církevní historici

Zahraničí
9. 5. 2025
Robert Fico po příletu do Moskvy

Slovensko se bouří. Fica chtějí za návštěvu Moskvy obvinit z vlastizrady

Zahraničí
9. 5. 2025
Ruští voéjáci na přehlídce v Moskvě

Moskvou pochodovali vojáci. Fico zapadl, hlavní byl čínský prezident

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 5. 2025 11:13

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ