Bahnité dno řeky Detroit ukrývá zbraně i auta

Zahraničí
7. 2. 2017 17:01
Na dně řeky byly objeveny také střelné zbraně.
Na dně řeky byly objeveny také střelné zbraně.

Některé historické artefakty na dně americké řeky Detroit spatřily světlo světa. Tým potápěčů se již poněkolikáté ponořil do zkalené vody a za špatné viditelnosti objevil několik dalších střelných zbraní a neobyčejných věcí. Odborníci se shodují, že řeka stále ukrývá nějaká tajemství a výprava za pokladem zdaleka nekončí.

Pod hladinou nejznámější americké řeky Detroit se dlouho ukrýval velký poklad plný historických artefaktů, většinou se jedná o předměty z druhé světové války. Již dříve byly některé předměty objeveny skupinou potápěčů, kteří zkoumali dno řeky.

Při nízké viditelnosti objevili potápěči i válečné dělo.

Nyní ze dna vylovili další artefakty, a to i při ztížených podmínkách, kdy byla viditelnost kvůli zkalené vodě velmi špatná. Na dně náhodou objevili válečná děla, staré dřevěné lodě, automobily a stovky střelných zbraní - od mušket až po novodobé automatické pistole. Případu se také věnuje tamní policie, která některé vylovené předměty, zejména tedy střelné zbraně, zabavila ke zkoumání.

Je zřejmé, že řeka bude podobných pokladů ukrývat ještě mnohem více. Loni v listopadu byla nedaleko mostu Ambassador například objevena kotva z masivního historického parníku, která byla vytažena z vody po šedesáti letech.

V řece byla objevena také socha.

V roce 2009 například skupina potápěčů ze dna řeky vylovila sochu, která dříve sloužila jako válečný památník, nebo také starý vrak automobilu. Mezi další významné nálezy se řadí například historické kanony, které byly postupně objevovány od roku 1980. Ten nejnovější váží přibližně šest set kilogramů.

"Děla byla pravděpodobně používána britskou armádou. Myslím si, že vojáci se snažili s děly dostat přes zamrzlou řeku, což se nakonec nepovedlo," uvedl knihovník Dan Harrison. Ten se domnívá, že se děla dostala pod hladinu pravděpodobně v zimě v roce 1796.

Řeka Detroit je známá zejména tím, že je na hranici mezi Kanadou a USA a je 51 kilometrů dlouhá. Ve Spojených státech mají civilní obyvatelé zakázáno se v řece potápět, neboť objevy za několik desítek let vyvolaly u policie dohady, že se tam mohou ukrývat i různé důkazní materiály. V Kanadě do nařízení spadají také policejní potápěči, kteří nesmějí prohledávat tamní oblast.

Autor: - mel -Foto: archiv , Detroit Police Department

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ