Soud v americkém státě Missouri neuznal vinu bělošského policisty, který v roce 2011 po automobilové honičce zastřelil černocha. Vyšetřovatelé přitom měli důkazy, že černoch byl v době incidentu neozbrojený.
Verdikt vyvolal ve městě protesty: asi 500 lidí vyšlo do ulic a několik demonstrantů házelo na pět desítek příslušníků pořádkových sil kameny a lahve s vodou. Policisté proti některým použila slzný plyn a několik osob zadrželi. "Bez spravedlnosti nebude ani mír," skandovali manifestanti. Někteří nesli transparenty s nápisy: "Na černošských životech záleží".
Šestatřicetiletý policista Jason Stockley čelil obvinění z vraždy, protože ze záznamu z honičky vyplynulo, že řekl, že prchajícího zabije. Také se ukázalo, že u zabitého 24letého Anthonyho Lamara Smithe se sice našla zbraň, ale nesla stopy DNA pouze po Stockleym. To ukazuje, že ji tam policista po incidentu sám narafičil.
Prokurátorka Kimberly Gardnerová vyjádřila nad rozsudkem hluboké zklamání a přesvědčení, že předložila dostatečně pádné důkazy, že Stockley zabíjel záměrně. "Bohužel v tomto případě bylo soudcovou povinností vyhodnotit důkazy a vyvodit závěry. Tak náš systém funguje," řekla.
Americká policie čelí dlouhodobé kritice kvůli kontroverzním zásahům svých bělošských příslušníků proti černochům. Ve Fergusonu nedaleko St. Louis vyvolalo zastřelení neozbrojeného černocha Michaela Browna rozsáhlé násilné protesty.