Bývalá šéfka HP Fiorinová chce vyzvat Hillary

Zahraničí
23. 4. 2015 08:04
Exředitelka Hewlett-Packard Carly Fiorinová.
Exředitelka Hewlett-Packard Carly Fiorinová.

Někdejší šéfka počítačové společnosti Hewlett-Packard Carly Fiorinová se stane dalším z uchazečů o hlasy v republikánských prezidentských primárkách. Podle deníku The Wall Street Journal hodlá svou kandidaturu do Bílého domu oznámit 4. května. Jedna z kdysi nejmocnějších žen amerického byznysu prohlásila, že se chce stát republikánskou sokyní očekávané vítězce demokratických primárek Hillary Clintonové.

Fiorinová má proti dalším republikánským kandidátům - senátorům Tedu Cruzovi, Marku Rubiovi a Randu Paulovi - výrazně méně politických zkušeností. V roce 2010 byla neúspěšnou republikánskou kandidátkou na senátorské křeslo za Kalifornii, o dva roky dříve byla ve volebním týmu poraženého prezidentského uchazeče Johna McCaina. Mezi Američany se stala známou díky své kariéře na vedoucích postech velkých firem, které zastávala v období na přelomu století, kdy ještě před nástupem do čela HP působila ve vedení telekomunikační firmy AT&T.

"Pokud by Hillary Clintonová měla čelit ženské konkurentce, vzalo by jí to řadu témat, o kterých by nemohla mluvit," prohlásila Fiorinová minulý týden na setkání s novináři.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Americká armáda zasáhla proti drogové ponorce pašeráků

Zahraničí
17. 10. 2025
Rumunsko - ilustrační foto

V osmipatrové budově v Bukurešti vybuchl plyn. Jsou tři mrtví a ranění

Zahraničí
Aktualizováno: 17. 10. 2025 19:11
ilustrační foto

Ruský soud odsoudil patnáct ukrajinských vojáků až na 21 let. Protiprávně

Zahraničí
17. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ