Drogová <span>válka v Mexiku</span> trvá. 18 obětí za jediný den

Zahraničí
10. 7. 2010 10:45
Ciudad Juaréz je neklidnou oblastí na cestě drogových pašeráků.
Ciudad Juaréz je neklidnou oblastí na cestě drogových pašeráků.

Ciudad Juaréz je neklidnou oblastí na cestě drogových pašeráků.Nejméně 18 lidí bylo zavražděno za necelých 24 hodin ve státě Chihuahua na severu Mexika. Čtrnáct mrtvých připadá na Ciudad Juárez, které je nechvalně proslulé krvavým bojem mezi drogovými kartely o kontrolu pašeráckých cest do sousedních Spojených států.

Mezi oběťmi, které byly nalezeny v neklidné oblasti, jež sousedí s texaským El Pasem, jsou tři lidé zabití v místním pekařství, dva muži, které útočníci rozstříleli jako řešeto v jednom z barů, či dvě ženy, jejichž polosvlečená těla policie našla na ulici. Na různých místech města bylo zabito sedm mužů, z nichž nejmladšímu bylo teprve devatenáct let. Těla dvou bratrů ve věku 63 a 53 let našla policie v jejich autě.

PSALI JSME: Drogová válka v Mexiku: gangsteři postříleli policisty
                      Vyříznutá srdce u mrtvol nalezených v Mexiku

Drogové kartely soupeří o kontrolu lukrativních pašeráckých cest do Spojených států po celém území Mexika. Nejhorší situace je ale podél dlouhé hranice s USA, kde doslova zuří drogová válka.

Za tři a půl roku od nástupu do úřadu prezidenta Felipe Calderóna, který do akce proti drogovým kartelům povolal armádu, bylo při násilnostech zabito už přes 23 tisíc lidí. Smutný primát připadá právě na pohraniční město Juárez, kde zemřelo už více než pět a půl tisíce osob.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ