Guvernér amerického státu Alabama Robert Bentley v pondělí rezignoval na svůj úřad kvůli milostné aféře s poradkyní a obviněním ze zpronevěry peněz určených na politickou kampaň. Republikánský politik odstoupil po sedmi letech v úřadě ve chvíli, kdy místní Kongres zahájil proces ústavní žaloby (impeachmentu), který mohl vést k jeho odvolání.
Čtyřiasedmdesátiletý Bentley se dostal do problémů poté, co americká média začala zveřejňovat jeho textové zprávy, jejichž adresátkou byla poradkyně Rebekah Caldwellová Masonová; některé vzkazy zjevně vyjadřovaly jeho citové vzplanutí. K odhalení utajovaného vztahu přispěl sám guvernér, když omylem poslal své ženě Dianne zprávu "Miluji tě, Rebeko". Manželka poté tajně nahrála telefonickou konverzaci mezi guvernérem a poradkyní, z níž jasně vyplývalo, že spolu měli sexuální poměr. Vdaná matka tří dětí Masonová poté z guvernérova úřadu odešla.
Skupina zákonodárců včetně místního vedení Republikánské strany začátkem dubna vyzvala stále méně oblíbeného politika k odstoupení. Bentley sice svůj nemanželský poměr přiznal a omluvil se, trval však na tom, že nešlo o fyzický vztah, a rezignovat odmítl. Alabamští politici ho proto chtěli odvolat pomocí impeachmentu, o němž měl hlasovat Kongres.
Podle etické komise vyšetřující případ se guvernér dopustil několika trestných činu včetně zneužívání veřejných peněz ve svůj prospěch. Ve zprávě, která má na tři tisíce stránek, komise také dospěla k závěru, že Bentley kvůli utajování milostné aféry zastrašoval lidi ve svém okolí.
Rezignací ovšem nekončí policejní vyšetřování údajných trestných činů bývalého hodnostáře baptistické církve.
Hned v pondělí složila přísahu jako Bentleyova nástupkyně v úřadě jeho dosavadní zástupkyně Kay Iveyová. Stala se teprve druhou ženou v nejvýznamnější politické funkci tradičně konzervativního amerického státu.