Ticho a nejistota
Krize v New Yorku má podle Čechů mnoho tváří

24.04.2020 11:38

První případ nákazy koronavirem byl v New Yorku stejně jako v České republice oficiálně oznámen 1. března. V americkém velkoměstě s více než osmi miliony obyvatel ovšem následoval velmi odlišný vývoj a z metropole se v dalších týdnech stalo těžiště pandemie nemoci covid-19. Šestice místních českých usedlíků nyní v rozhovorech s popsala "tíživou atmosféru" a "neuchopitelné" ticho, které zde zavládlo, ale také solidaritu ze strany občanů i firem. Pro většinu z nich zůstává zdravotnická krize relativně vzdálená, konec více než měsíc trvající karantény přesto některým stále připadá nemyslitelný.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • tyden tyden (2 hlasy) 24.04.2020 13:26

    hmmm, vcera jsme se chvili dival na CNN. ukazovali tam neuveritelne...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

v brokoline musela policie rozehnat pohreb rabina,co umrel na virus convid.hasidicky zidi nedodrzuji socialni distanc.

0 hlasů

A JE TU ZAS … TOTALITA

Vlastně asi nikdy docela neodešla. Alespoň ne na dlouho. Možná se na chvíli schovala, tak někdy kolem devadesátého roku minulého stoleti, těsně po té úžasné, sametové, něžné a shovívavé revoluci. Nebo to byl jenom pocit, jenom taková perlička, hozená těm s… pardon, masám, co cinkaly klíči a jásaly nad svobodou.


Jakou svobodou? Svobodou vyjet za hranice “všedních dní”? Kdo z obyčejných nadšenců tenkrát tušil, že jet může kamkoliv, ale money, money, money? Svobodou založit si vlastní firmičku a dělat svobodně to, co umí a za co jsou zákazníci ochotni zaplatit? Jasně, ale předpisy, nařízení, odvody, pokuty….Vstup do Evropské unie. Jak úžasná věc, Schengen, svobodně si jet, kam chceš, Rakousko, Německo, Švédsko, všechna místa v Evropě, o kterých jsi dosud jenom četl a teď je máš na dosah ruky….ale chrám Notre Dame de Paris už není, shořel, a díky onomu oslavovanému volnému pohybu osob nevíš, kdy shoří chrám svatého Víta.
.
Najednou, třicet let po té úžasné, sametové, něžné a shovívavé revoluci, která odstranila tu nechutnou, odpornou a tyranskou totalitu zjišťuješ, že už nemůžeš svobodně a volně říct, neřku-li napsat, že cig.áni většinově nepracují a žijí ze sociálních dávek, že migrace islám vyznávajících a jím se řídících osob je pro naši kulturu smrtící, že otevřené hranice jsou nebezpečné, že nadnárodní korporace likvidují a vysávají domácí ekonomiku, že představitelé Evropské unie jsou v lepším případě srabi, v horším podplacení zrádci….to je ta svoboda, za kterou jsme před třiceti lety zvonili klíči a řvali Jakeše do koše? Je snad ta svoboda to, že tě zablokují, smáznou, ostrakizují za jakýkoliv jiný než mainstreemový názor? Je svobodou to, že na facebooku, twiteru a jim podobných serverech dostaneš ban za názor? Za svůj názor, tvořený životní zkušeností, informacemi, dejme tomu vírou a pocity…třeba i mylný, ale je to důvod k umlčení člověka? Kde je svoboda slova, kde je svoboda názoru, kde je nějaká věcná diskuse? Není….v duchu Gottwaldovy mládeže – kdo není s námi, je proti nám.
.
Elfové….samozvaní cenzoři, kteří vědí všechno? Ne…jenom partička svazáků, kteří kývají v souladu s mainstreemem, s hlavním proudem těch jedině správných názorů. A běda tomu, kdo se vymyká. Běda tomu, kdo se chce bránit, třeba jenom slovně, zabrání své země islámem, kdo nepropaguje neopodstatněnou nenávist k Rusku a Číně, kdo upozorňuje na nebezpečí slavného Nového zeleného údělu diktovaného Evropskou komisí. S takovým se nediskutuje, takový je předhozen naší úžasně nestranné justici. Předsudečná nenávist a schvalování atentátu. Pamatujete? To jsou zákony z dílny našeho nedostižného anticovidového bojovníka Hamáčka, člena Aspen institutu. A tyto zákony také přes coronavirovou pandemii tvrdě vymáhá – viz poslankyně Karla Maříková. Navleče červený svetr…a je to úžasný bojovník proti Covid-19. Sundá svetr…a je to náš starý známý Hamáček, co vyhrožuje vězením za schvalování atentátu…tenkrát na Novém Zélandě…možná už těch atentátů bylo víc.
.
Kdepak, lidičky. Je tu zas a stále. Nikdy nezmizela, možná jenom ustoupila do stínů, aby se znova, posílená, vynořila. Totalita. Totálně stejný názor, totálně stejné myšlení, totálně stejné chování., totálně stejné podřizování. A kdo se vymyká, pryč s ním. Umlčet, zašlapat, předhodit “nestranným” soudům, zavřít. Zatím ještě ne popravit., zatím. Zatím jsme ještě humánní, ještě si hrajeme na demokracii, ještě si hrajeme na volby, na “strany mírného pokroku v mezích zákona”. Ale nemylme se, nenechme se ukolébat. Když tak sleduji vyjádření těch jedině správných proevropských stran, těch jedině správných proevropských médií a politiků, může být i hůř. Překreslování dějin, hlavně výsledků druhé světové války, dehonestace Rudé armády, potažmo Sovětského svazu, a proboha….to nebyli jenom Rusové, to bylo spousta jiných národů, Gruzinci – Stalin neboli Džugašvili – byl Gruzínec, Ukrajinci, kteří, kdyby byl Hitler vstřícnější, by s chutí a rádi bojovali proti Sovětům, Litevci – totéž, Estonci – totéž, Arméni, Turkmeni…a kdoví, kolik těch národností bylo….a dneska za všechno můžou Rusové? Proboha, vzpamatujte se. Likvidujete sochy…po třiceti letech od “revoluce”. Probůh, koho to dneska zajímá.
.
Ale jste slavní. Podporovatelé totality jásají. Hle, jaké hrdinství. A ten, kdo by náhodou protestoval, je u vás spodina. Lůza. Pryč s ní.
.
Ve jménu Evropské unie a jejích hodnot. Hodnoty….jak zprofanované slovo. Jaké jsou evropské hodnoty? Nechat vyvraždit vlastní obyvatelstvo? Nahradit kostely mešitami? Ve jménu falešné humanity zničit národní státy a nahradit je chalifáty? Začít nesmyslnou válku proti těm, kdo tuto vaši “hodnotu” nesdílejí? A zničit každého, kdo má jiný názor?

0 hlasů

Proboha, tohle tu už přece bylo!!! Tohle jsme v osmdesátém devátém odmítli, proti tomu jsme stávkovali, protestovali, zvonili klíči. To jsme nechtěli! Nechtěli jsme jednotnou “lidovou frontu”, nechtěli jsme umlčování. nechtěli jsme potlačování názoru. Chtěli jsme svobodu. Svobodu dělat si co chceme, říkat, co chceme.
.
A máme to? Ne, ne, ne, ne. Nemáme. Je tisíce předpisů, zákonů a vyhlášek, které určují, co smíme a co nesmíme dělat. Je dalších tisíce, možná nepsaných, ale o to víc dodržovaný a postihovaných předpisů, co smíme a nesmíme říkat. A porušením obého si koledujeme o sankce. Ať už finanční a nebo trestné. Takže jak to je….je tu zpět? Totalita.

https://pravyprostor.cz/a-je-tu-zas-totalita/

CZEXIT

0 hlasů

hmmm, vcera jsme se chvili dival na CNN.
ukazovali tam neuveritelne dlouhy fronty u potravinovych bank na JIDLO.
pak par kratkych rozhovoru, v kde prakticky vsichni prohlasovali, ze namaji co jist a vubec zadny penize.
a k tomuhle jim stacilo CTRNACT DNI :-)))))))
ale valku Rusakovi by vyhlasovali porad.
neuveritelne tupy stado :-))))))

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 21/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.