Květinovou výzdobu v Bílém domě dostala na starost emigrantka

Zahraničí
18. 9. 2015 06:05
Michelle Obamová (vlevo) v zahradě Bílého domu se španělskou královnou Letizií.
Michelle Obamová (vlevo) v zahradě Bílého domu se španělskou královnou Letizií.

Americký Bílý dům jmenoval novou vrchní květinářku, která se má starat o slavnostní i každodenní výzdobu sídla prezidenta a jeho rodiny. Do funkce byla vybrána žena původem z Íránu, z kterého emigrovala s rodiči po islámské revoluci z roku 1979 do Spojených států. Tam začala úspěšně podnikat, což je podle americké první dámy Michelle Obamové důkazem, že "americký sen" stále existuje.

Hedieh "Roshan" Ghaffarianová, která povede celý květinářský tým, bude odpovědná už za květinovou výzdobu pro plánovanou státní večeři, která se uskuteční za týden u příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

Ghaffarianová, která se narodila v Teheránu, vyrůstala v Kalifornii, kde krátce poté, co překročila 20. rok života, založila vlastní květinářskou firmu. Provozovat společnost začala v garáži svých rodičů a dalších 25 let úspěšně rozvíjela svou činnost.

Autor: ČTK

Další čtení

Balázs Orbán

Maďarsko plánuje protiukrajinský blok s Českem a Slovenskem, píše Politico

Zahraničí
28. 10. 2025

Slovenští poslanci rozhodli o povolené rychlosti na chodnících, týká se i chodců

Zahraničí
28. 10. 2025

Velvyslanectví USA v Mali vyzvalo své občany k okamžitému odjezdu ze země

Zahraničí
28. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ