Na hasiče zaútočil střelec z pečovateláku, jeden mrtvý

Zahraničí
25. 6. 2018 18:10
Američtí hasiči.
Američtí hasiči.

Hasiči, kteří v pondělí zasahovali u požáru domova pro seniory v Long Beach na jihu Kalifornie, se stali terčem střeleckého útoku. Jeden ze dvou postřelených hasičů těžkým zraněním podlehl, život druhého ohrožen není.

Policie předpokládá, že útočníkem byl jeden z obyvatel pečovatelského domu, krátce po incidentu byl zadržen.

Hasiči před svítáním místního času dostali hlášení, že ve výškové budově domova pro seniory hoří. Na místě objevili vytlučená okna, zápach po plynu a také požár, který uhasili. Krátce poté na hasiče zaútočil střelec.

Policie o zadrženém a ani o jeho možném motivu nesdělila žádné podrobnosti, uvedla jen, že zadržela jednoho z obyvatel domova, kterého považuje za útočníka. Policie také oznámila, že vedle dvou hasičů, z nichž jeden později zemřel, byl zraněn a hospitalizován ještě třetí člověk. Podrobnosti o jeho stavu a identitě známy nejsou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Michael P. King

Další čtení

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Německý kancléř Merz označil postup Izraele v Pásmu Gazy za nepřijatelný

Zahraničí
18. 7. 2025
Shromáždění česko-ukrajinské iniciativy Hlas Ukrajiny. Nápisem „Děti“ si loni připoměli oběti ruského útoku na Činoherní divadlo v Mariupolu

Britové jdou po špionech: Skripal, Vrbětice i vražda dětí v Mariupolu

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ