Na seznam protiruských sankcí přibyli oligarchové

Zahraničí
6. 4. 2018 15:07
Muž odstraňuje vlajku z ambasády USA v Petrohradě.
Muž odstraňuje vlajku z ambasády USA v Petrohradě.

Spojené státy v pátek v rámci odvety za údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb rozšířily svůj protiruský sankční seznam o 24 Rusů a 14 subjektů. Na seznamu jsou například oligarchové Viktor Vekselberg, Andrej Kostin, Sulejman Kerimov, Oleg Děripaska či šéf ruského dodavatele plynu Gazprom Alexej Miller.

Konkrétně je v seznamu, které zveřejnilo americké ministerstvo financí, sedm ruských oligarchů a 17 ruských vysokých vládních úředníků.

Součástí sankcí je i výše zmíněných 14 subjektů včetně společností napojených na Děripasku či oligarchu Kirilla Šamalova, který je rovněž na černé listině.

Ministerstvo financí Spojených států, které je správcem sankcí, již na konci ledna zveřejnilo seznam desítek ruských oligarchů a 114 politiků s úzkými vazbami na prezidenta Vladimira Putina, odvetná opatření ale tehdy USA nezavedly. Na výčtu byli i někteří nyní sankcionovaní oligarchové.

Autor: ČTK , TASSFoto: , ČTK/ZUMA/Igor Russak

Další čtení

Letoun slovenské firmy AirExplore sjel v neděli z dráhy na letišti v Krakově

Zahraničí
15. 9. 2025

Polsko zneškodnilo dron nad vládními budovami, zadrželo Bělorusy

Zahraničí
Aktualizováno: 15. 9. 2025 23:24
ilustrační foto

Ukrajina trolí Rusko. Zelenskyj řekl, že nejlepší sankce jsou požáry rafinerií

Zahraničí
15. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ