Obama boduje na webu. Otevřel své <span>fotoalbum</span>

Zahraničí
30. 4. 2009 10:35
Dnem i  nocí. Obama a jeho muži (a ženy) zachraňují Ameriku.
Dnem i nocí. Obama a jeho muži (a ženy) zachraňují Ameriku.

Obama sleduje s brýlemi Super Bowl (3D).Mr. President hrající fotbal v Oválné pracovně, dovádějící s psíkem Bo, házející míč na koš, sledující se speciálními brýlemi 3D přenos Super Bowlu... U příležitosti stovky dnů v úřadě nabídl Barack Obama světu pohled za kulisy moci.

Bílý dům zveřejnil na onlinovém portálu Flickr zhruba 300 fotografií ze života svého nového šéfa.

Obama hraje golf s viceprezidentem, pomáhá dětem koulet vajíčka o Velikonocích, sazí stromky... Prezident USA si zjevně nenechá zkazit náladu ani světovou hospodářskou krizí, která zvláště těžce zasahuje právě Spojené státy. Takový dojem přinejmenším vzbuzují snímky, jež Bílý dům představil k Obamovu stodennímu jubileu.

Obamovu galerii na portálu Flickr naleznete ZDE

Během středeční oficiální tiskové konference, když vystoupil s dosavadní bilancí svého vládnutí, se ovšem Obama tvářil mnohem vážněji. Tváří v tvář bezpříkladným problémům ale jeho tým povstal, setřásl ze sebe prach a vrhl se do práce za obnovu Ameriky, pravil Obama. A golf před Bílým domem anebo fotbal v Oválné kanceláří k tomuto dílu prostě patří.

Obama se skupinou kongresmanů na palubě Air Force One.Zveřejněné fotoalbum však neukazuje prezidenta jen při činnostech, které lze označit za zábavu a relaxaci, ale také v pózách, které sluší státníkovi čelícímu ohromným problémům.

Obama tak sedí zadumán uprostřed svých expertů, s nimiž se radí o prasečí chřipce, jiné foto jej ukazuje při poradě s finančníky, na dalším zase trochu bloudí chodbami při nedávném americkém summitu na Trinidadu.

ČTĚTE TAKÉ: Živý, mrtvý... Obama si myslí, že bin Ládin žije

Obama neotevírá okno do svého soukromí poprvé. Učinil tak už třeba krátce po loňském vítězství v prezidentských volbách. S manželkou sedí na fotografiích uvolněně na pohovce, nohy má na stole a sleduje, jak ho Amerika volí do svého čela.

Foto: Pete Souza, Flickr a Bílý dům

Autor: - pp -

Další čtení

Trump pohrozil Applu 25procentním clem, když nezačne vyrábět v USA

Zahraničí
23. 5. 2025

Harvard zažaloval Trumpovu vládu kvůli zákazu zahraničních studentů

Zahraničí
Aktualizováno: 24. 5. 2025 03:10

Ve věku 81 let zemřel brazilský fotograf Sebastiao Salgado

Zahraničí
23. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ