Analýza satelitních snímků severokorejské jaderné střelnice potvrzuje obavy z možného chystaného testu. Vyplývá to z informace výzkumného centra americké univerzity Johnse Hopkinse. Na snímcích je patrné hloubení tunelu, které analytici zaznamenali i před zatím poslední jadernou zkouškou v lednu.
Na zvýšenou aktivitu v místě, které severokorejský režim využívá k jaderným zkouškám, upozorňovala během týdne Jižní Korea. Agentura Jonhap s odvoláním na několik jihokorejských vládních zdrojů napsala, že intenzita pohybu vozidel, personálu a zařízení v lokalitě Pung-kje na severovýchodě země se od začátku března zdvojnásobila až ztrojnásobila.
Podle americké univerzity je na snímcích patrná těžká stavební technika stojící u západního vjezdu na střelnici. Žádné známky pozemní výstavby na obrázcích přitom patrné nejsou. To by mělo naznačovat, že těžební práce probíhají pod zemí.
KLDR poprvé vyzkoušela jadernou bombu v říjnu 2006, podruhé v květnu 2009, potřetí v únoru 2013. Letos v lednu provedla další zkoušku, tentokrát prý šlo o miniaturizovanou vodíkovou bombu, což řada zahraničních expertů ale zpochybnila.