Demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou ani v případě volebního vítězství nečekají klidné dny, protože někteří stoupenci Donalda Trumpa nehodlají přestat s kritikou. Nově zvolení prezidenti si po volbách užívají přívětivého postoje Kongresu i médií, pro Clintonovou to ale v případě vítězství nejspíše platit nebude.
Někteří vysoce postavení republikáni budou usilovat o zpochybnění mandátu Clintonové, poslanci v Kongresu budou blokovat jejího kandidáta na uvolněné místo u Nejvyššího soudu, dále budou vyšetřovat její kauzy a nezastaví se prý ani před impeachmentem, tedy ústavní žalobou.
Pokusům o impeachment již čelil bývalý prezident a manžel Clintonové Bill Clinton v důsledku aféry se stážistkou Monikou Lewinskou, kdy se dopustil nepravdivé výpovědi. Republikáni se i po volbách hodlají zaměřit na vyšetřování kauzy se služebními e-maily Clintonové odesílanými ze soukromého serveru, na smrt Američanů v libyjském Benghází či na fungování nadace Clintonových.
V Kongresu nehodlají republikánští poslanci spolupracovat s Clintonovou na tvorbě zákonů, protože bývalou ministryni zahraničí považují za nedůvěryhodnou. Hlásí se k prohlášením Donalda Trumpa, jenž svou sokyni častuje nevybíravými výrazy a hrozí, že ji po volbách nechá zavřít.
Republikáni budou na Clintonovou útočit, i když vyhraje
Zahraničí
3. 11. 2016 09:40
Prezidentská kandidátka Hillary Clintonová.