Kandidát amerických republikánů na úřad prezidenta Donald Trump trvá na tom, že se nikdy nesetkal s ženami, jež ho obviňují ze sexuálního obtěžování. "Nenávistná tvrzení" o jeho nepřístojném chování jsou podle něj absolutně lživá. Podle Trumpa není náhodou, že jeho soupeři řadu let mlčeli a s obviněním přišli až měsíc před prezidentskými volbami.
Anketa:
Pro koho byste hlasovali, kdybyste mohli volit nového prezidenta USA?
Po kompromitujícím videu z roku 2005, v němž si newyorský magnát jako celebrita osobuje právo osahávat a líbat cizí ženy, se ve čtvrtek objevila svědectví čtyř Američanek, které republikánského kandidáta viní z nemravností. Ten obvinění rozhořčeně odmítá.
Trump ve čtvrtek na shromáždění na Floridě obvinil z nepřátelské kampaně svou demokratickou soupeřku Hillary Clintonovou a "spolupachatelská" média. Svým stoupencům slíbil, že bude své kritiky žalovat a že předloží důkazy o "strašlivých lhářkách", které ho obviňují z nepravostí.
Skandálu využívá Clintonová s podporou současné americké první dámy Michelle Obamové. S případy násilí a zneuctění se setkáváme stále častěji, řekla Obamová na shromáždění v New Hampshire. "Nemůžeme dopustit, aby mu naše děti byly vystaveny byť jedinou minutu, nemluvě o čtyřech letech," konstatovala Obamová s odkazem na čtyřletý prezidentský mandát.
Aféra oslabila i Trumpovy pozice mezi čelnými republikány, když několik z nich v čele s šéfem Sněmovny reprezentantů Paulem Ryanem rezignovali na Trumpovu podporu. Podle analytiků se však skandály nijak nedotkly tvrdého jádra Trumpových stoupenců. Senátor z Jižní Dakoty John Thune a několik dalších republikánských politiků, kteří původně Trumpovi podporu vypověděli, se naopak do jeho tábora vrátili.