Prezidentské volby v USA
Trump oživuje taktiku, která mu před čtyřmi lety pomohla vyhrát

19.05.2020 08:59

Americký prezident Donald Trump oprašuje přístup, který mu v roce 2016 pomohl porazit někdejší demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. V posledních dnech se snaží vykreslit letošní volby jako souboj mezi nečestným představitelem vládnoucí elity a politickým outsiderem, který je cílem útoků, protože se postavil proti systému. Tentokrát je však tento takzvaný outsider prezidentem Spojených států, napsala agentura AP.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (2 hlasy) 19.05.2020 09:38

    Teda Donald leží clintono-obamovcům pěkně v žaludku. Ti mu nikdy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PROČ SVĚT IGNORUJE VRAŽDU TOMMYHO LINDHA?

Už je to takové klišé, ale stále pravdivé. Představte si situaci, že by ve Švédsku nějaký nacionalista zavraždil migranta. Zpráva o tomto činu by okamžitě proběhla celým západním světem, a kdekdo, včetně vysoce postavených politiků, by se předháněl v odsouzení tak hanebného činu. Tak už to prostě bývá. A pak si představte situaci, že se africký migrant ve Švédsku pokusí znásilnit čtrnáctileté děvče. Na chvíli je zastaven mladým švédským nacionalistou, který se mu v tom pokusí zabránit, ale migrant Švéda zavraždí, a znásilnění dokončí. Nakonec si to ani nemusíte představovat. To se skutečně stalo. Ale slyšeli jste o tak hanebném činu odjinud, než z alternativních médií?


Švédská média se o případu zmiňují, ale jako obvykle, bez detailů. Tak jako zde Švédská televize. Ta informuje o tom, co se stalo, ale už ne o tom, kdo byl pachatel, a kdo byli oběti.

Co se tedy stalo? Skupinka Afričanů se vetřela na párty mladých lidí. Jeden z Afričanů se pokoušel znásilnit čtrnáctiletou dívku, která byla na párty přítomná. Tomu se pokusil zabránit teprve devatenáctiletý Tommie Lindh. Afričan znásilnění přerušil a Tommieho ubodal nožem. Pak znásilnění mladé Švédky dokončil.

Pro dnešní Švédy není typické, aby se vměšovali do trestných činů, které páchají migranti. Za prvé jsou vychováváni v tom, že migranti jsou vždy oběti, a za druhé jsou švédští chlapci vychováváni jako dívky. Chce to skutečného Švéda, aby se chlap choval jako chlap. A Tommie byl švédským nacionalistou. Udělal to, co je správné. A stálo ho to život.

Média a všelijací aktivisté budou nyní postupovat podle obvyklé taktiky. Nejprve budou mlčet. A pak přijdou s vlastní verzí události, kdy čin znásilnění a vraždy bude umístěn do pozadí, a v popředí bude osoba Tommieho, kterého zabila jeho nenávist. Nebo tak něco.

Přitom případ Tommieho je téměř učebnicovým příběhem hrdinství. Už nyní je ve své zemi legendou.

https://pravyprostor.cz/proc-svet-ignoruje-vrazdu-tommyho-lindha/
---
V MÉDIÍCH NIC…

Vraťme se dneska opět na tureckou hranici, kde dochází na pokračování politiky jinými prostředky. Turecký sultán přitvrzuje a vyhlašuje své nároky na leckteré řecké ostrovy u kterých prý bude probíhat bojenské cvičení a střelby ostrými a tak bude lepší, když tam turisté raději nepojedou.


Ve veřejnoprávních a pravdomluvných médiích ani čárka, ani slovo, ani krátký šot na kameře. Nula. Zprávy podává jen Ivan David a pár dalších blogerů, kteří už jen informováním o této věci dokazují svojí xenofobii, proruskou propagandu a nedemokratické smýšlení.

https://pravyprostor.cz/v-mediich-nic/
-
EMANUEL MACRON A ANGELA MERKEL … JSOU PRO NÁS VĚTŠÍM NEBEZPEČÍM NEŽ RUSKO A ČÍNA?

Emanuel Macron společně s Angelou Merkelovou tvoří tandem vedoucích politických představitelů Evropy, který patří k tomu nejnebezpečnějšímu, co na Starém kontinentu za posledních 50 let vzniklo. Jsou pro nás daleko větším nebezpečím než Vladimír Putin s Ruskem za zády a Čína se svou ekonomickou expanzí. Macron s Merkelovou připomínají klíšťata, která se přicucnula na zdroje a jen tak se nepustí.

Momentálně přišli s nápadem, že je třeba zachránit jih Evropy. Za ten lze považovat Řecko, Itálii, Španělsko. Tedy země, které omývají vody Středozemního moře. Už jen samotná turistika by měla teoreticky naplnit místní státní pokladny natolik efektivně, že by tyto státy neměly mít hluboko do kapsy. Podobně výnosná by měla možnost provozovat přístavy, navíc poloha výše uvedených zemí je přímo stvořená k zemědělství a pěstování plodin, kterými lze zásobovat celou Evropu. Proč je tomu jinak, o tom můžeme vést dalekosáhlé diskuse, nicméně jistou je, že všechny tyto země patří k ekonomicky problematickým členům Evropské unie. Obnos potřebný na vzestup jihu kontinentu po koronavirové krizi poskytnutý ze společných peněz unie tito dva vůdci odhadují na 500 miliard eur, celkovou částku pro oživení celé Evropy na 2 biliony eur. A protože Merkelová není žádný čučkař, přžedpovídá ji ještě o cca 1,5 bilionu vyšší. Peníze rozdělené jižním státům nemají být půjčkou, ale půjde o formu dotací. Takže jásají všichni až na ty, kteří musí vymyslet, kde dotyčné obnosy vzít.

Je velmi pravděpodobné, že více, jak 3 biliony eur nikde na skladě neleží. EU si je bude muset buď půjčit nebo natisknout. Jejich tiskem by ničemu nepomohla, protože by euro v tu chvíli ztratilo svou hodnotu. Půjčka nikdy není levná, tedy pokud neexistují záporné úroky. Ty neočekávejme. Takže pokud si EU tyto peníze půjčí a vzápětí je rozdá, bude je muset v budoucnosti opět vrátit i s úrokem. Vybrat je může pouze zpět od členských států, takže se zvýší státní odvody do společných eurounijních fondů. Odvody jednotlivých zemí musí vznikat na určitém principu, kterým je systém daní v jednotlivých státech. To znamená, že by došlo k dalšímu daňovému zatížení obyvatelstva, které už tak dosahuje nesmyslné úrovně.

https://pravyprostor.cz/emanuel-macron-a-angela-merkel-jsou-pro-nas-vetsim-nebezpecim-nez-rusko-a-cina/

CZEXIT

0 hlasů

Řecko: EU financuje turecké vojenské síly, které obtěžují Řecko

urecké ozbrojené síly mají dlouhou historii zastrašování Řecka. Napětí letos vzrostlo, když Turecko uvolnilo novou vlnu nelegálních migrantů v Řecku, jeho stíhací letouny obtěžovaly helikoptéru, která nesla dva nejlepší řecké vojenské velitele, a její personál vystřelil přes hranice na řecké území, jak to dříve psal portál Voice of Europe.

Dalším způsobem, jak Turecko provokuje svého řeckého souseda, je odesílání plavidel do řeckých teritoriálních vod v Egejském moři. Turecko se netajilo skutečností, že doufá, že jednoho dne chytí řecké ostrovy v Egejském moři, aby tam mohlo převzít obrovské zásoby ropy a zemního plynu.

EU vždy odmítla udělat cokoli, aby reagovala na agresi Turecka. A nyní Olivér Várhelyi, evropský komisař pro sousedství a rozšíření, potvrdil, že blok zakoupil čtyři plavidla pro tureckou pobřežní stráž v rámci společného prohlášení EU a Turecka o krizi uprchlíků. Nákupy plavidel byly provedeny v loňském roce v rámci iniciativy EU s cílem „zajistit řádnou správu hranic s cílem zajistit a chránit uprchlíky, místní obyvatele a konečně Turky a evropské občany“, uvádí zpráva Proto Thema.

Várhelyiho prohlášení bylo odpovědí na otázku, která mu byla položena ohledně programu Nikose Androulakise, poslance Evropského parlamentu z Řecka. Androulakis položil otázku poté, co plavidla turecké pobřežní stráže v březnu vstoupila do řeckých vod bez povolení.

Kromě plavidel Várhelyi potvrdil, že EU také zaplatila za nákup obrněných vozidel a sledovacího zařízení pro Turecko, které se má použít jako součást úsilí o bezpečnost hranic. Řekl Androulakisovi, že „Komise bude situaci nadále sledovat, aby zajistila dodržování všech závazků.“

Dále uvedl, že Komise bude i nadále dodržovat dohodu navzdory krokům Turecka proti Řecku v posledních měsících.

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/evropska-unie/recko-eu-financuje-turecke-vojenske-sily-ktere-obtezuji-recko/
------
A je to tady! Itálie varuje, že může čelit odchodu z eurozóny, protože se prohlubuje koronavírová krize. Už mají i název nové měny!
Hans-Olaf Henkel navrhl, že nejlepším řešením by bylo, kdyby Itálie opustila eurozónu a vrátila se ke své vlastní měně, kterou nazval „novou lirou“. Henkel hovořil o pozadí rozšiřujících se mezer mezi severem a jihem bloku, zejména s Německem a Itálií, o tom, jak nejlépe zmírnit hospodářské a společenské dopady viru.

Manfred Weber, vůdce Evropské lidové strany v Evropském parlamentu, se stal poslední postavou, která vystoupila, a vyzval k „přísným kontrolám“, které by zabránily Itálii a Španělsku pustit se do masivních veřejných výdajů sprejem pomocí hotovosti EU. Píše portál Express.co.uk.

Henkel také reagoval na připomínky miliardáře eurofilu George Sorose, který minulý týden navrhl, aby EU měla povinnost pomoci Itálii, která byla touto chorobou zasažena nejhůř než kdokoly jiný v EU.

Bývalý europoslanec vysvětlil: „Sdílím názory Sorose na Itálii, ale nemyslím si, že existuje důvod pro„ finanční solidaritu s Itálií kvůli koronové krizi “.

„Co mají Němci dělat s rozhodnutími italských politiků o jejich zdravotním systému nebo s (velmi pozdějšími) rozhodnutími o uzamčení v Lombardii?”

„Bohatství Italů na hlavu je v průměru výrazně nad bohatstvím například Němců.”

„Předtím, než italští politici, jako je Salvini nebo Conte, nebo kdokoli nebude požadovat peníze od občanů jiných zemí, aby zmírnili finanční výsledky svých rozhodnutí, měli by požádat své vlastní bohaté lidi, aby projevili solidaritu se svými vlastními lidmi.”

„Spíše než aby si italští politici nechali půjčit peníze z jiných zemí a na riziko jiných zemí, Německo by mělo poskytnout štědrý dar výměnou za Itálii opouštějící eurozónu a vrátit se do své vlastní měny (Nová Lira)!”

“Tímto způsobem by mohla italská centrální banka devalvovat svou měnu, aby se znovu stala konkurenceschopnou, dostala ekonomiku zpět na své (vlastní) nohy a prosperovala jako Itálie před eurem.”

Henkel, který zdůraznil, že respektuje „globalizovaný, liberální a demokratický svět“, dodal: „Znám Sorose z jednání před několika lety, když jsme diskutovali o první krizi eura.”

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/evropska-unie/a-je-to-tady-italie-varuje-ze-muze-celit-odchodu-z-eurozony-protoze-se-prohlubuje-koronavirova-krize-uz-maji-i-nazev-nove-meny/

CZEXIT

0 hlasů

ta to ze, Opice spoluy s Hitlery a takzvanymi domokraty napachali ceci, proti kterym byla afera Watergate jenom odpoledni dychanek uz snad nepochybuje nikdo.
Ale od chlapka, ktery vyuzival sve kontakty na polityky, aby nemusel 15 let platit VUBEC ZADNE DANE me tohle opravdu rozesmeje :-))))

"Tito lidé jsou zkorumpovaní - celá ta věc byla zkorumpovaná - a my jsme je chytili," řekl Trump. "Lidé by za takovéhle věci měli jít do vězení," dodal.

0 hlasů

kolik a jak platil nebo neplatil dane zatim NEVIME-nejvyssi soud o tom jedna.pokud delal vse legalne nemam problem.urcite legalnejsi,nez bidenovo synator v cine a na ukrajine,kde kradli oba a jeste vykopali mistniho prokuratora na ukrajine.v n.y.se bez demokratu neobejde.ale ted jim ukazal.nejhorsi dane v usa a furt jim to nestaci,pakazi.

0 hlasů

samozrejme ze je clovek zvenku.fake news o nem nenapsali skoro ani jednu pozitivni reportaz,pakaz,za 4 roky.vysetrovani nam ukazalo,ze ta fbi nemela nic,nez fake dossiere od rasistickeho semity zida a LHARE, z anglie-christophera steel.11 semitu zidu / " vysetrovatelu
" /pod muellerem nemohli najit NIC na trumpa.blby teply zid schiff-to same.jerry nadler jak by smet.to same o gen.flynnovi.pakaz prolhana.pokus o puc NEVYSEL. a ctk je podle tohohle clanku zarazena mezi FAKE NEWS.

0 hlasů

Teda Donald leží clintono-obamovcům pěkně v žaludku. Ti mu nikdy neodpustí, že jim do toho mnohaletého kšeftu hodil vidle.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.