Trump: Putina respektuji. Budu s ním vycházet? Nevím

Zahraničí
5. 2. 2017 13:52
Americký prezident Donald Trump.
Americký prezident Donald Trump.

Americký prezident Donald Trump se v rozhovoru s televizí Fox News zastal ruského prezidenta Vladimira Putina, když ho moderátor označil za "zabijáka". Trump také řekl, že s Ruskem je lepší spolupracovat, a označil za dobrou věc, pokud Moskva pomůže USA v boji s islámským terorismem. Z rozhovoru, který bude odvysílán v neděli večer, citoval server BBC.

"Je hodně zabijáků. Také my tu máme hodně zabijáků. Myslíte, že naše země je tak nevinná?" reagoval Trump na prohlášení moderátora Fox News, že Putin je zabiják. Už předtím Trump řekl, že ruského prezidenta respektuje. Dodal však, že respektuje hodně lidí, takže to neznamená, že "s ním (s Putinem) bude vycházet".

Trump také poznamenal, že lepší je s Ruskem vycházet než nevycházet. "A pokud nám Rusko pomůže v boji proti Islámskému státu, což je nejdůležitější boj, a proti islámskému terorismu ve světě, pak je to dobrá věc. Budu s ním vycházet? Nevím," řekl Trump.

Ruský a americký prezident spolu hovořili telefonicky minulou sobotu. Bílý dům k telefonátu uvedl, že je začátkem zlepšování vztahů mezi USA a Ruskem. Oba státníci prý hovořili o spolupráci v boji proti terorismu či o Sýrii. O sankcích uvalených Západem na Rusko kvůli ruské anexi Krymu však podle Bílého domu nemluvili.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Susan Walsh

Další čtení

USA daly přednost svým zájmům, uvedl Bílý dům k pozastavení dodávek Ukrajině

Zahraničí
2. 7. 2025

Izrael podle Trumpa souhlasil s nezbytnými podmínkami pro příměří s Hamásem

Zahraničí
2. 7. 2025

Polský nejvyšší soud potvrdil vítězství Nawrockého v prezidentských volbách

Zahraničí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ