Americká armáda vymezila pět způsobů případné vojenské pomoci syrské opozici. Je mezi nimi bezletová zóna i kontrola skladů s chemickými zbraněmi. Předseda sboru náčelníků štábů americké armády Martin Dempsey to napsal v dopise Senátu USA.
Jako způsoby pomoci uvedl výcvik opozice, omezené útoky, zřízení bezletové zóny a nárazníkových pásem a také kontrolu chemických zbraní. Dempsey byl nucen odpovědět na dotazy některých senátorů o možnostech pomoci syrské opozici v souvislosti s parlamentní debatou o obnově svého mandátu v čele sboru náčelníků štábů.
Prozatím USA oponentům Damašku poskytovaly pouze nebojové prostředky a humanitární pomoc. Operační velitelství americké armády bylo zřízeno v Jordánsku, kde byly po společných manévrech ponechány stíhací letouny F-16.
An-Nusra, jedna ze skupin bojujících proti syrskému režimu, pravděpodobně chystá větší bojovou operaci na severu země. V úterý označila silnici spojující střední Sýrii se severní provincií Aleppo za vojenskou zónu a vyzvala civilisty, aby ji počínaje středou nepoužívali. Skupina je napojena na al-Kajdu. Pohrozila, že od středy bude útočit na každé vozidlo, které po silnici pojede. Režim právě tento silniční tah používal k zásobování svých jednotek na severu.
Povstalci už kontrolují silnici spojující Aleppo s Damaškem. An-Nusra působí hlavně na severu země. Bojuje sice spolu s ostatní opozicí proti syrské vládě, avšak má vlastní cíl, jímž je nastolení islámského státu. Právě ona a podobné radikální skupiny komplikují západní pomoc syrské opozici, protože západní státy si nepřejí, aby se zbraně dostaly do rukou právě těmto organizacím.