Tragédie v mexické školce. Při požáru, který zasáhl dětský útulek v mexickém státě Sonora na severozápadě země, uhořelo nejméně 35 dětí, mnoho dalších bylo zraněno. Rodiče a záchranáři se je zoufale snažili zachránit. Hasiči museli prorazit díry ve zdech, aby se dostaly do prostor zařízení.
Požár ve městě Hermosillos vypukl v pátek odpoledne místního času (v Česku byla půlnoc).Očití svědci hovoří o dramatických, srdceryvných scénách, kdy se rodiče snažili děti zachránit.
Ve školce jich podle různých údajů mexických médií mělo být až 170.
Někteří rodiče vybíhali z kouře a plamenů s třemi až čtyřmi dětmi v náručí. Vedle dosud potvrzených 35 uhořelých dětí utrpělo asi padesát dalších nejrůznější zranění. Nejméně 30 dětí s těžkými popáleninami bylo převezeno do specializované nemocnice v americké Arizoně.
Koordinátorka záchranných prací Červeného kříže Guadakupe Ayalová uvedla, že ve školce byly děti ve stáří tří měsíců až pět let. "
Aby se dostali k dětem, museli hasiči prorážet díry do stěn budovy," řekla. Děti zachraňoval i personál zařízení - pět jeho členů je zraněno.
Požár, která možná vznikl ve vedlejším skladu pneumatik, se podařilo uhasit za dvě hodiny.
Mexický stát Sonora hraničí s USA, na druhé straně hranice je americký stát Arizona.
Foto: ČTK/AP a Reuters