Uctívači létajícího špagetového monstra pronikají do politiky. Pastafarián Christopher Schaeffer se stal radním ve městě Pomfret ve státě New York. Přísahu složil s nezbytným cedníkem na hlavě.
"Je to výraz svobody náboženství," vysvětlil svou nezvyklou pokrývku hlavy místnímu listu The Dunkirk Observer.
Zakladatel církve špagetového monstra Bobby Henderson už Schaefferovi vyjádřil podporu. "Někteří to budou vnímat jako znak toho, že přísahu nevzal vážně, já mám ale plnou důvěru v to, že se projeví jako radní nejvyššího kalibru," prohlásil.
Demokrat Schaeffer se chce dle svých slov postarat o to, aby v Pomfretu vše fungovalo, jak má, a aby bylo občanům vycházeno vstříc. Každý z místních, kdo má nějaké nápady či otázky, by ho měl kontaktovat a on se prý bude snažit pomoci.
Pastafariánství vzniklo podobně jako mnohá jiná náboženství - stačilo vymyslet ústřední postavu (v tomto případě létající špagetové monstrum), pár legend a oslovit následovníky.
Bezprostředním motivem bylo rozhodnutí školského úřadu Kansasu, který v roce 2005 povolil vyučování o stvoření světa jako rovnocenné evoluční nauce. Henderson chtěl, aby byly teze pastafarináství vyučovány jako další možný pohled na věc.
Pastafariánství je podle jeho vyznavačů skutečným náboženstvím. Jeho jediné dogma je, že odmítá dogmata. Pastafariáni podle svých slov odmítají rituály, modlitby a další nesmysly.
Vesmír podle nich stvořilo létající špagetové monstrum poté, co se opilo, a původními pastafariány byli piráti, jejichž úbytek způsobil globální oteplování. Důkazem je to, že v Somálsku, kde ještě nedávno piráti řádili, je vypouštěno nejméně emisí oxidu uhličitého na světě.
V pastafariánském nebi mají pivní gejzíry a továrny na striptérky. Peklo se liší v tom, že pivo je zvětralé a striptérky jsou nakažené sexuálně přenosnými chorobami.
Pokud pastafariáni budou šikovní, nic nebrání tomu, aby se jejich víra stala v budoucnu dominantním světovým náboženstvím. Ramen.