V řadě měst po celých Spojených státech o víkendu pokračovaly demonstrace, které tento týden vyvolaly případy zastřelení dvou černochů při kontroverzních policejních zákrocích. Protesty byly většinou poklidné, i tak ale policisté po několika potyčkách zadrželi desítky lidí. Prezident Barack Obama v neděli demonstrace jako projev občanského nesouhlasu označil za přínosné, pokud je debata vedena s respektem a nenásilně. Měl na mysli čtvrteční masakr při demonstraci v Dallasu, kdy černošský útočník Micah Johnson, veden očividně rasovou nenávistí, zastřelil pět policistů a devět dalších lidí včetně sedmi policistů zranil. Střelce policisté zabili pomocí nálože přepravované robotem.
Zatímco demonstrace v noci na sobotu, která byla první po krveprolití v Dallasu, byly nenásilné, během protestů v noci na dnešek se několik potyček událo. Zřejmě nejvážnější byla situace v Baton Rouge, kde policisté tento týden zastřelili Altona Sterlinga, jehož kontrolovali na základě anonymního oznámení, že má zbraň.
Policie v Baton Rouge zajistila nejméně dvě střelné zbraně a zadržela podle AP 101 lidí, mimo jiné dva novináře a DeRaye Mckessona. Ten je jedním z hlavních představitelů hnutí Black Lives Matter (Na černých životech záleží). Napětí zde vyvrcholilo poté, co se před policejní těžkooděnce postavili ozbrojení členové Nové strany černých panterů, což je černošské nacionalistické hnutí. Zákony státu Louisiana umožňují nosit zbraň viditelně.
Několik lidí bylo zadrženo i v minnesotské metropoli Saint Paul. Právě v Minnesotě byl ve středu několika výstřely z policejní zbraně zabit Philand Castile, kterého policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu.
Další demonstrace se o víkendu konaly například v San Francisku či Fresnu v Kalifornii, ve West Palm Beach, Fort Lauderdale nebo v Miami na Floridě, ale také v hlavním americkém městě Washingtonu či v Nashville ve státě Tennessee. Stovky lidí pochodovaly Manhattanem v New Yorku, kde policie zadržela asi dvacítku účastníků.
Obama, který se v pátek a v sobotu zúčastnil summitu NATO ve Varšavě a v neděli se v Madridu setkal se španělskými představiteli, řekl, že k násilnostem ve Spojených státech přispívá velká míra rozšíření zbraní mezi obyvateli. To podle něj vedlo i ke smrti černošského řidiče v Minnesotě, který měl ve voze legálně drženou zbraň.
Prezident, který kvůli dění ve vlasti zkrátil návštěvu Španělska, rovněž odmítl některé názory, podle kterých jsou násilnosti důkazem rozdělení země. "Američané všech ras a všech původů jsou oprávněně pobouřeni neomluvitelnými útoky na policii, ať již v Dallasu nebo kdekoli jinde," řekl Obama s tím, že rozhořčeni jsou i demonstranti.
Mezitím šéf dallaské policie David Brown v rozhovoru s televizí CNN prohlásil, že Johnson ve svém obklíčení v parkovacím domě zanechal na zdech vzkazy psané vlastní krví.
Vyšetřovatelé se nyní snaží jejich význam vysvětlit. O Johnsonovi je známo, že sloužil v armádě a podstoupil soukromý bojový výcvik. Z nalezených důkazů je patrné, že se hlásil k černošskému nacionalismu.
Kvůli nynějšímu dění v USA vydaly karibský stát Bahamy a arabské země Bahrajn a Spojené arabské emiráty varování svým občanům, aby se během cest do USA vyhýbali místům s demonstracemi a aby při kontaktu s americkou policií nepoužívali konfrontační tón.