Záchranáři našli Haiťanku <span>živou po 100 hodinách</span>

Zahraničí
17. 1. 2010 10:47
V sutinách stále zůstávají živí lidé.
V sutinách stále zůstávají živí lidé.

V sutinách stále zůstávají živí lidé.Dvaašedesátiletou spolumajitelku luxusního hotelu na Haiti našli záchranáři živou poté, co strávila více než 100 hodin v troskách hotelu Montana.

Zemětřesení na Haiti si vyžádalo údajně až 200 tisíc lidských životů. Lékaři nyní Nadine Cardosovou léčí kvůli dehydrataci. Žena je jinak v pořádku. Záchranáři už našli tři přeživší v troskách tohoto hotelu během soboty. Ruští záchranáři také vyprostili v sobotu z trosek domu dvě malé haitské dívky, devítiletou Olon Remi a jedenáctiletou Senviol.

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný příběh: z trosek vyprostili malé děvčátko
                       
Šimon Pánek: Na účet pro Haiti už přišlo šest milionů

Američtí záchranáři navíc nepřestávají usilovat o záchranu lidí, kteří přežili v troskách jednoho supermarketu v Port-au-Prince. Podle posledních údajů tam jsou nejméně tři živí lidé. Záchranáři už jim dodali vodu, nyní se snaží vyprostit je ze zkrouceného betonu. Podle expertů mají lidé, kteří jsou uvězněni bez jídla a bez vody více než 72 hodin, malou šanci na přežití.

Ilustrační foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Slovenská vláda chce politikům příští rok snížit platy. V Česku rostou

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 14:14
Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte

Bizarní spor: Macron chce doložit soudu, že jeho žena je žena a ne muž

Zahraničí
18. 9. 2025

Francii čekají rozsáhlé stávky a protesty proti škrtům v rozpočtu

Zahraničí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ