Letoun L-39
Ankara nad Sýrií sestřelila vojenský stroj české výroby

03.03.2020 12:44

Turecké vzdušné síly v úterý na severozápadě Sýrie sestřelily vojenský letoun L-39 syrských vládních jednotek, který byl vyroben v Česku. S odvoláním na turecké ministerstvo obrany o tom informovala agentura AFP. Jedná se o třetí syrské letadlo, které turecké letectvo sestřelilo od neděle, kdy Ankara proti silám syrského prezidenta Bašára Asada spustila vojenskou ofenzivu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastní názor (1 hlas) 04.03.2020 08:16

    Pravda, Turecko neustupuje z okupovaných území. Viz do dnešních dnů...

  • Vlastní názor (1 hlas) 04.03.2020 08:03

    Více objektivity hochu. Ty nemít rusy, tak si je snad musíš vymyslet....

  • Blokovaná IP adresa (1 hlas) 03.03.2020 21:28

    Co tě vede k víře, že ta smlouva byla nekonečná? Co má společného...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pravda, Turecko neustupuje z okupovaných území. Viz do dnešních dnů část Řecka. Chtělo by to novodobého Evžena Savojského, nebo Jana Sobieskiho III.

1 hlas

Dohoda, kterou Rusko, jako obvykle, věrolomně porušilo.

0 hlasů

Co tě vede k víře, že ta smlouva byla nekonečná? Co má společného sestřelený syrský Albatros s ruskotureckou dočasnou smlouvou?

1 hlas

V článku se o dohodě píše a každá smlouva s Rusy je "konečná", když Rusům přestane vyhovovat. Jako ta o Ukrajině.

0 hlasů

Více objektivity hochu. Ty nemít rusy, tak si je snad musíš vymyslet. Všechny smlouvy co jich bylo platily pouze do doby po kterou vyhovovali zúčastněným. To platilo a platí dodnes. Příklad všem známý - smlouvy ČR s Francií a Anglií před Mnichovem.

1 hlas

Poslouchal jste až moc komunistické žvásty. S Anglií jsme smlouvu neměli a smlouva s Francií, pokud vím, už nebyla v platnosti. A na Rusy bych nejraději zapomněl, ale se ty sv*ně připomínají

0 hlasů

Žádná smlouva ČSR - Anglie opravdu neexistovala. Ovšem smlouva ČSR - Francie byla platná a potvrzená roku 1935, kdy se ČSR přidalo ke smlouvě Francie SSSR. Problém ovšem byl, že Beneš v memorandu odeslaném do Francie v roce 1938 diplomatem Nečasem projevil ochotu postoupit Německu některá území v pohraničí, s tím že si Německo vezme všechny německé občany ČSR. To bylo jedním z důvodů, proč Francie měla minimální snahu smlouvu splnit. Ostatně smlouva byla poměrně vágní a pomoc, respektive její druh a doba do kdy bude poskytnuta nebyla specifikována. Podobně nakonec dopadlo i Polsko, i tam smlouva sice existovala, ale pomoc nakonec spočívala jen v tom, že GB a Francie vyhlásili Německu válku, ale dál v podstatě nic neudělali (tzv. sitzkrieg).

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov