USA
Architekt mučení v amerických vězeních vypovídá u soudu

22.01.2020 15:48

O kontroverzních výslechových metodách osob podezřelých z terorismu vypovídal jako svědek před americkým vojenským tribunálem psycholog James Mitchel.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 23.01.2020 08:41

    Nesuďte podle amerických thrillerů.Jsou to hlouposti.Žívot je tam...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Mučeníčko, to je moje potěšeníčko... teda oni mě měli naši mamlasové vždycky za figuranta, ochotného, smáli se jak krávy jen co mě viděli a věděli, že nebduou muset jít sami. Stačilo pár poznámek na instruktora a už jsem šel... Po nějaké době jsem už ani poznámky mít nemusel.
Jenže jak instruktor ostatním říkal, vy se mu smějete, jak je zničený, ale je dobré vědět, jaké to je, z mnoha důvodů. Víte pak, kdy má ten pod hadrem dost a bude mluvit. Stejně jako když se děla boj muže proti muži.

Nějaký americký studovaný blbeček, který to jen lil a maník mu nesměl exnout, to mohl lít jak chtěl, k ničemu to nebylo. Úspěch je v detailech. Jedním z jich je vědět, jaké to je.

0 hlasů

"kterým obžaloba rovněž připisuje spoluodpovědnost za září 2001..."
-.-.
Co je to spoluzodpovědnost ?
Podle mne členové ČTK se snaží zastrašovat Čechy a vyvolávat nenávist vůči občanům USA
17 roků píší, že ty věžáky zbořil Bin Ládin a navíc udělal díru do Pentagonu a teď , po 17 letech ,zase píší že to udělal někdo jiný
-.-Při honění Bin Ládina zavraždili a zmrzačili statisíce Afgánců, Afgánek a Afgánčat, upalovali a mrzačili nemocné a perzonál v nemocnici Lékařů bez hranic, vytrhali střeva, usekali nohy a oslepili kluky, kteří sbírali dřevo a teď tohle.

0 hlasů

USA dodržování lidských práv prosazují pouze v zahraničí. Doma platí nejdřív střílej a potom se ptej.

0 hlasů

Nesuďte podle amerických thrillerů.Jsou to hlouposti.Žívot je tam úplně jiný.

1 hlas

A mě bylo fakt divné jak nás média krmí těmi hoaxy. Není týden aby se v USA nevystřílela škola, díza, kostel nebo synagoga. Takové chucpe!

0 hlasů

Byl jste již v USA? Nemyslím čtrnáctidenní pobyt. V tom případě to je jen pohled do "zrcadla". Co je za ním, to nevidíte.

0 hlasů

Hlupáčku! 😍

0 hlasů

Bacha na ty zdrobněliny, ano!

0 hlasů

Omyl, policie v USA má daleko užší zákonné možnosti použít střelnou zbraň než policie česká, jak pravil kamarád. Janci nemají možnost střílet po ujíždějícím vozidle, co si pamatuju a ještě asi dvě další oprávnění, které mají čeští policajti.
Tam nejde o oprávnění, ale o důvěryhodnost policie. Tady si vystřelit do zločince znamená nehorázné problémy následně. Ve společnosti plné zlodějů policajt necítí podporu a nebude se snažit. Kluci říkali, že se raději vždycky otočí. Co jde, neřeší jinak, než rozkecáním.

0 hlasů

Kecy, když Gestapo nebo NKVD vrazila vyslýchaným hlavu do umývadla, nikdo to nevydržel a všichni nakonec vypovídali. Samozřejmě, takto vynucená výpověď se musí ověřit, jinak je bezcenná. Jsou registrovány tisíce případů mučení, kdy v zájmu záchrany životů obětí byla pachateli prostřelena kolena atd atd a bylo to hodnoceno jako nutná obrana.
Na hrubý pytel hrubá záplata. Naši předkové nebyli žádní hlupáci.

0 hlasů

Hm., reálné topení příp. až utopení v kýblu nebo lavoru je rozdíl od toho co Amíci praktikují na vězních. Kdy vězně sváží na lavici nebo stole,a dají mu na hlavu hadr který polévají vodou. Je to spíše psychické mučení.

0 hlasů

Jaký vidíte rozdíl mezi lavorem a tímhle? Já žádný, topil jsem se párkrát naprosto stejně, jako kdybych měl vodu pod vodou. Pokud se to přepísklo, borce normálně křísili.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.