Nejznámější postava opozice v Barmě a nositelka Nobelovy ceny za mír se soudí už léta se svým bratrem. Spor o dědictví, jímž je dům, ve kterém bydlí, ale Su Ťij prohrává. Soud v Rangúnu dospěl k verdiktu, že každému ze sourozenců patří polovina nemovitosti.
Nejde přitom o ledajakou stavbu, ale o jeden ze symbolů dlouhého boje proti barmské (myanmské) vojenské vládě. Su Ťij strávila zavřená v domě s různými přestávkami 16 z uplynulých zhruba 20 let. Byl jejím domácím vězením.
Soud nyní prohlásil, že z poloviny je spoluvlastníkem domu její bratr Aun San Oo, který žije už čtyři desítky let ve Spojených státech. Dům patřil jejich otci, generálovi Aun Schanovi, zakladateli Komunistické strany Barmy, který roku 1947 vyjednal nezávislost své vlasti na Británii. Téhož roku ho jeho odpůrci zavraždili.
Bratr a sestra se o nemovitost soudí od roku 2000. Aun San Oo spor zprvu prohrál, ale vyšší soudní ínstance teď rozhodla v jeho prospěch. Su Ťij se chce odvolat, protože podle jejího právníka nemohou cizinci vlastnit v Barmě domy - a bratr Su Ťij je cizí státní příslušník.
Sedmašedesátiletá generální tajemnice strany Národní liga pro demokracii v Myanmě (Barmě) měla dva sourozence, avšak žije už jen její bratr. Do USA se přestěhoval roku 1973.
Pokud jde o politiku, se svou sestrou se názorově rozešel a měl dobré vztahy s barmskou juntou. Tedy vládou, která jeho sestru mnoho let věznila.
Předmět sporu stojí na břehu jezera Inya u Univerzitního bulváru v lepší rangúnské čtvrti. Vypadal dlouho sešle, desítky let se o něj nikdo nestaral, až v listopadu 2010 ho částečně renovovali.
Junta se snažila domácím vězením izolovat Su Ťij od okolního světa. Často byla zcela nepřístupná i část ulice, u níž se dům nachází. Na vězení Su Ťij se ale bylo možné podívat z opačného břehu jezera.