Blízký východ
Írán přiznal sestřelení letadla. Voják nedostal rozkaz, hájí se

11.01.2020 07:27 Aktualizováno 12.01. 08:20

Írán v sobotu přiznal, že jeho ozbrojené síly ve středu omylem sestřelily ukrajinské dopravní letadlo. Až dosud přitom odpovědnost za smrt všech 176 lidí na palubě odmítal. Ukrajina i další státy od Teheránu očekávají úplné vyšetření tragédie, potrestání viníků a odškodnění. Teherán mluví o lidské chybě, ke katastrofě podle něj přispělo zvýšené napětí v oblasti po vyhrocení vztahů se Spojenými státy.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Elliott Houser (15 hlasů) 11.01.2020 10:32

  Nejak se ale zapomíná, že nebýt agrese USA v podobě raketového útoku...

 • Bob Kadet (11 hlasů) 11.01.2020 09:52

  Hemenex, a co si představují pod hentým morál?? Myslíš že je to co...

 • Bob Kadet (11 hlasů) 11.01.2020 10:08

  Hm., tak jsi tady překopíroval celou Wiki, Frontu a pod., nevím kde...

 • Jeroným Pražský jr (9 hlasů) 11.01.2020 16:05

  Po dnešku už rusáci zůstávají většími špinavci než Iránci. Ruská...

 • tyden tyden (9 hlasů) 11.01.2020 10:34

  tak priznaj se ted konecne ty ukacka, nebo budou dal lhat a hazet to...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí pašeráků migrantů, tedy lodí vysoce ziskových neziskovek, fungujících coby “vodní taxi zdarma” pro africké migranty, které loví u břehů Libye.

Takže obrana nejen své vlasti, ale celého kontinentu je trestána vězením, zatímco kolaborace se 4. říší v EK je velmi štědře honorována.

Právě na případu obvinění Salviniho se fašismus 4. říše a jejích kolaborantů naplno odkopal.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-za-zachranu-evropy-15-let-vezeni-to-lze-jen-v-euchalifatu/
-------------------------------------------------- - ------------

V NĚKTERÝCH ZEMÍCH EU JE POVOLENO ZNÁSILŇOVAT DĚTI A MRZAČIT JIM GENITÁLIE, ALE POSLANCI EP TO NEŘEŠÍ

https://pravyprostor.cz/v-nekterych-zemich-eu-je-povoleno-znasilnovat-deti-a-mrzacit-jim-genitalie-ale-poslanci-ep-to-neresi/
-------------------------------------------------- - -----------

KDY EU SEŽERE SAMA SEBE?

Systematická práce na vytvoření jednotného evropského státu je v plném proudu. Jestliže zpočátku byla určitá snaha pokračovat v existenci EHS, které se stalo na dlouhou dobu ukázkovým příkladem rozvoje vzájemné spolupráce, a i přes určité nedostatky vedlo Západní Evropu k prosperitě, vzájemné toleranci a rozvoji, pak přechod na EU znamenal hluboký propad původních hodnot. Snaha vytvořit superstát konkurující USA a rozpadajícímu se Sovětskému svazu vzal za své již ve chvíli, kdy přešly naprosto rozdílně výkonné ekonomiky na jednotnou měnu.

Již od počátku bylo více než jasné, že tahounem tohoto seskupení bude Německo. Pokud si někdo myslel, že to udělá nezištně, byl velmi naivní. Predátorské instinkty se nemění a takové Řecko doplatilo na své vazalství na německých bankách. Němci postupně převzali vládu nad celou unií. Využili i postupného přistupování nových členských států a jejich kapitál vzápětí začal ovládat i okolní ekonomiky. Důkazem toho je ostatně i naše republika. Je pevně spjata právě s tou německou, která ji úspěšně vysává. Ta je zase díky poválečné dohodě svázána s Američany a dlouhodobě byla vstupní bránou pro americké hospodářské giganty. Rozpuštěním RVHP zanikl přímý konkurent tady v Evropě a Čína se teprve nadechovala k výraznému progresu v rámci celého světa. Rusové měli po rozpadu SSSR svých starostí dost a s Jelcinem v čele nebylo příliš jasné, kterým směrem se budou ubírat. Nástup Vladimíra Putina schopného zkonsolidovat Rusko a vrátit mu nejen tvář, ale postupně ho též vyvádět z jistého útlumu způsobeného zaostalostí a dopady závodů ve zbrojení, začal vyrovnávat síly. A přidáme li obrovský ekonomický rozvoj spícího čínského draka, možná pochopíme, že se EU dostává do existenčních problémů.

Řízení Evropy se po vzoru USA ujali liberálové. To bez ohledu na to, že svět se pod vedením těch amerických dostal několikrát na pokraj války. Arabské jaro a převrat v Iráku i bombardování v bývalé Jugoslávii ukázaly, že Spojené státy spolu se svými hlavními spojenci dokážou změnit politické klima všude, kde si zamanou, také se tam usadit. Bez ohledu na lidské ztráty. Postavit se jim v boji je pro většinu zemí nemožné, ovšem s partyzánskými způsoby boje lze Američany i přes jejich technický náskok vcelku slušně potrápit. Evropané jako by se shlédnuli v praktikách Pentagonu ovládaného liberálními politiky a pustili se do změn vedoucích k okleštění pravomocí jednotlivých států v EU. Na rozdíl od Američanů však nerozkládají režimy mimo své území, ale tlak vytváří u sebe doma. Jestliže volbou Trumpa se samotní občané USA vzepřeli liberálům, což dovedlo tuto světovou velmoc až k pokusu o odvolání vlastního prezidenta těmi, kteří po mnoha letech vlády prohráli, v Evropě se liberálové pevně drží kormidla. Společně se Zelenými, pro které v zemi velkých motorů, střelných zbraní a rozvinutého průmyslu, tedy v USA, moc místa není, vedou náš kontinent k sebedestrukci.

Největším nepřítelem liberálů se stali Donald Trump, Rusové s Vladimírem Putinem a Čína. Každý z jiného důvodu a jiným způsobem. Zatímco Trump pracuje plně v zájmu své země a ukázal, že když se liberálům, tedy americkým Demokratům, neustupuje, lze je porazit. Navíc přístupem k migraci dává jasně najevo, že Amerika patří Američanům, a ti si ji budou chránit. Zároveň prezident preferuje ekonomické zájmy USA, to i vůči Evropě. Nijak nešetří ani donedávna prioritní německé spojence. Vladimír Putin je pro EU nejen hrozbou, ale také důležitým partnerem. To především díky nerostnému bohatství, na kterém je zbytek Evropy vcelku závislý. Opomenout nelze ani vojenský potenciál Rusů a možnosti týkající se zemědělství a investic do průmyslu. Putin sice pootevírá dveře zahraničním partnerům, zároveň to dělá tak, aby je dokázal přibouchnout. Je energický a naučil se rychle, přitom s rozmyslem...

https://pravyprostor.cz/kdy-eu-sezere-sama-sebe/

0 hlasů

Oprava:
TO ukrajinské letadlo nebylo pravidelný spoj

0 hlasů

Oficiální stránka Iránské tiskové agentury:
http://www.irna.ir/en/
-.-
Chomejni : http://en.imam-khomeini.ir/
-.-.
Prohlížeč SlimJet nabidne automaticky překlad
Napý prohlížeč Orbitum nebo Yandex a další to přeloží také ale musíme se , na překlad, proklikat
-.-
Eo ukrajinské letadlo nebylo pravidelný spoj

0 hlasů

Podívejte se, jak skvělý Nigel Farage poslal europotentáty i George Sorose do Brusele. Rozesmál i přítomného Viktora Orbána...

https://www.euportal.cz/Articles/22217-podivejte-se-jak-skvely-nigel-farage-poslal-europotentaty-i-george-sorose-do-brusele-rozesmal-i-pritomneho-viktora-orbana-.aspx
-------------------------------------------------- - ------

Politik sdílel video, které v televizi neuvidíte. Jak vypadá „multikulturní obohacení“ v praxi

Bývalý předseda Slovenské národní strany (SNS) Rafael Rafaj sdílel na svém facebookovém účtu video, které pojednává o situaci v Řecku. Celou věc označil za „multikulturní obohacení v praxi“. (Foto: Youtube)

https://ac24.cz/-/politik-sdilel-video-ktere-v-televizi-neuvidite-jak-vypada-multikulturni-obohaceni-v-praxi?redirect=%2F

CZEXIT

1 hlas

takze Iran se priznal (po chvilce lhani) a omluvil.
Omlouvaji se prakticky vsichni vysoci predstavitele
Kompenzace jsou zamozrejmosti...

a jak se v podobne situaci zachovali humanitarni bombometcici?

"Zpočátku Spojené státy svou vinu popíraly, uváděly různé verze událostí a obviňovaly íránského pilota.[1] Americký viceprezident George H. W. Bush veřejně prohlásil: „Nikdy se jménem USA neomluvím. ... Je mi jedno, jaká jsou fakta, já nejsem člověk, co se omlouvá za USA.“"

Aby se Spojené státy vyhnuly rozsudku Mezinárodní soudního dvora v Haagu, kam případ předal Írán,[3] v roce 1996 prohlásily sestřelení íránského letadla za omyl, vyjádřily lítost nad zmařenými životy a vyplatily rodinám pasažérů kompenzace, ale Íránu se za sestřelení nikdy oficiálně neomluvily, přestože jejich křižník při akci neoprávněně narušil íránské výsostné vody i vzdušný prostor.[4] Íránské aerolinky se rozhodly, že let nezruší ani nepřejmenují, ale budou jej i nadále provozovat pod původním jménem na památku obětí.

a to nejlepsi nakonec:
Za sestřelení civilního letadla nebyl nikdo potrestán, naopak všichni členové posádky USS Vincennes byli vyznamenáni stuhou za bojové nasazení.[6] Kapitán lodě byl vyznamenán Řádem záslužné legie (Legion of Merit), který je jedním z nejvyšších amerických vojenských vyznamenání.[4] Koordinátor leteckého boje ("air-warfare coordinator") byl v roce 1990 vyznamenán "Navy Commendation Medal".

takze za masovou vrazdu civilistu dostavaji humanitarni bombometcici metaly :-))))

2 hlasy

Co si asi tak teď myslí prostí Rusové, když jejich media byla několik dní prošpikována názory předních specialistů, kteří tvrdili, že to letadlo nemohlo být v žádném případě sestřeleno?

0 hlasů

asi to samy, kdyz nas nase "media", papalasi a a"odbornici" krmili, ze nase armada ani nevi, co je to novicok :-)))))
pak se ukazalo, ze ho vyrabeli nekolikrat rocne.
sef vyzkumaku taky hned dostal padaka, jak se uz spravnych bolseviku slusi :-)))))))

3 hlasy

Která média máš na mysli?? Sputnik? Ofiko ruská vládní média i se svým guru Putinem se k celé kauze vyjadřovala kupodivu zdrženlivě. Tak jako většina států EU.

1 hlas

Na příkladu katastrofy ukrajinského boeingu u Teheránu se ukazuje systém práce i akceschopnost dezinformačních platforem Kremlu. Státem placené weby a televize až do soboty snášely úvahy „expertů“ vylučujících možnost, že by letadlo zasáhla raketa. Pak ovšem došlo k něčemu pro Kreml jen těžko představitelnému – Íránské revoluční gardy přiznaly vinu.
Noviny "Izvěstija" ještě 10.1. zveřejnily názor experta, že se ani náhodou nemohlo jednat o sestřel raketou.

1 hlas

Na příkladu katastrofy ukrajinského boeingu u Teheránu se ukazuje systém práce i akceschopnost dezinformačních platforem Kremlu. Státem placené weby a televize až do soboty snášely úvahy „expertů“ vylučujících možnost, že by letadlo zasáhla raketa. Pak ovšem došlo k něčemu pro Kreml jen těžko představitelnému – Íránské revoluční gardy přiznaly vinu.
Noviny "Izvěstija" ještě 10.1. zveřejnily názor experta, že se ani náhodou nemohlo jednat o sestřel raketou.

0 hlasů

Ha ha, takových expertů je v každé zemi tři zadele. U nás taky v TV vidíme taky stále Andora Šándora, důchodce soudce Balína, Blažka z ÚSTR, nebo toho jednoho ekonoma který se také vyjadřuje ke všemu. Hlavně když mají ten správný názor pražské kavárenské žumpy. Nechci spekulovat o tom, čím nám vymývá lebku veřejnoprávní ČT.

1 hlas

Ano, u vás se nemusí spekulovat o tom, kdo a co vám osobně vymyl mozek. Jednak vás právě kvůli bezmozkovosti přijali k policii, druhak ten zbyteček hmoty jste si nechal vymýt Rusy. Zajímavé je, jak krutě odlišný metr máte na jednání ruské a US strany. Tahle vaše poslední tlápota naprosto o ničem, při nárazu na fakta v příspěvku pana Horského, co v Rusku tiskli a sdělovali veřejnosti, to je Kadetovina. Obhajujete neobhajitelné pořád tím samým primitivňoučkým způsobem: ale v Tramtárii to dělají taky... Pořád dokola. Vždy neomylně tato vaše obhajoba funguje u grázlů. Máte vůbec nějakou sebereflexi, vy obsedantní posedlino USA?

0 hlasů

Jen pro pořádek, já jsem po ránu s nějakými urážkami nezačal, tak co čekáš? Na hrubý pytel....
Nějaký_cockot z obecní policie který vše zná a vše dělal a odevšeho máš klíče mě nemůže_posrat Nemá na to! Až nakonec musí jebat_babky kvůli psím_hovnům. A fakt nesleduji kdejaký provládní informační portál v Rusku jako Horský. Stačil mi ofic.postoj ruské admin. k situaci Irán-Irák. Nehledě na to, že je mi nějaké ruské veřejné mínění u zadele! Fakt to musí být nějaká duševní porucha,ve třičtvrtě na šest ráno tady plodit ty chojoviny a kdekoho glosovat. Bodeť by jsi si nepletl holinky a hodinky! Pak příslušně nabuzený mastit do hokny ( :-)). A odpoledne to samé! Bereš nějaké léčivé bobulky? Na některé tvé příspěvky se nedá ani racionálně reagovat! Bez ohledu na to, jak se ten tvůj "Janek" chová ve světě. Můžeš mé choré mysli ozřejmit co "Janci" ve světě nedělají (z toho co jim přisuzuji)? Hezké plodné odpoledne. :-)

0 hlasů

A teď bude odpověď ve stylu prvních dvou vět urážek a pak zase o tom, co dělají USA, ovšem jen v Kadetově choré mysli. Vsaďte se, hahaha!

0 hlasů

Chápu rozhořčení Ukrajiny, ale sama by měla přiznat odpovědnost za sestřelení malajského letounu v roce 2014, což se pak snažila hodit na doněcké povstalce.

3 hlasy

Marná snaha, ruská špíno. Soud v Holandsku se blíží, fakta jsou jasná, trapné ruské lži a ubohost zbabělého zatloukání činí z rusáků větší sráče, než jsou Iránci.

1 hlas

franta rámus ruskej a proivšemu ukazuje absurditu naší společnosti.Urválek je proti němu malý člověk

0 hlasů

franta rámus ruskej a proivšemu ukazuje absurditu naší společnosti.Urválek je proti němu malý člověk

0 hlasů

Emílku, nesmíš si tak "pindit hoňoura", pak se ti klepou pazoury.

0 hlasů

Vlastní zkušenost...? :-)))

0 hlasů

Hemenx, víš houno co ti udělá dobře! :-).

0 hlasů

franta rámus ruskej a proivšemu ukazuje absurditu naší společnosti.Urválek je proti němu malý člověk

0 hlasů

franta rámus ruskej a proivšemu ukazuje absurditu naší společnosti.Urválek je proti němu malý člověk

1 hlas

Jestlipak má ta nejsilnější a nejdražší armáda ve vybavení návratové kufry? No jestli nesbalí tak vymezit bezpečnou zónu ... američan+500m.

1 hlas

A kdo je jako ohrozí? Muslimové nebo dokonce vy sám osobně? Jeden matla vedle druhého. Naložíte si auto plné výbušnin a podle navigace vjedete do vlakového tunelu místo na US základnu, co? Nebo se dokonce semknete s muslimy? To by vám odpovídalo.

0 hlasů

Bez argumentů jen urážení!

0 hlasů

Spodina má sraz: Piráti se sejdou a sjedou v Ostravě. Extremisté bořící starý svět. O 163 % více přepadení. Tam, kde se zbytek kavárny ještě stydí. Bude mít URNA pohotovost? Trockisté, zloději, vrazi a následovníci

Bez masky
Dnešní piráti, jejichž česká divize se bude v Ostravě radit, jak uchopit moc v naší zemi, jsou součástí nadnárodní pirátské korporace placené a zřizované jako „mládežnický předvoj“ fanatických neomarxistů. Piráti nemají žádné morální zábrany a působí jako urychlovač globálních změn. Tradiční strany a na ně navázaná média nejsou schopny se dostatečně vymanit ze hry na demokracii a politických kořenů, ze kterých vyrostly, které jim často neumožňují takový tah na branku při boření starého světa, jako mají právě Piráti. Ti se nějakým „morálním haraburdím“ nemusejí vůbec zabývat.

Předmětem jejich destrukce je starý svět, jehož základním ochranným valem bylo křesťanství: to je prý třeba vytrhat i s kořeny. Piráti jsou ve skutečnosti jen přebarvenými pokračovateli radikálních trockistických bojůvek. Snoubí se u nich neomarxistický zápal s dědictvím anarchistů a asociálů všeho druhu. Také oni jsou ponořeni do bludných okultních sfér, jež ospravedlní jakékoliv postupy proti „nepřátelům pokroku“. Tedy každému, kdo nesdílí jejich pohled na svět.

Proti „reakci“ dovoloval Trockij použít jakékoliv metody včetně fyzické likvidace. Mnoho obětí této šílené ideologie upálených v osobních automobilech, ukopaných k smrti současnými teroristickými eskadrami na čele s tzv. Antifou, jak jsme toho byli svědky v posledních letech na Západě, dostatečně ukazují, že jeho metody jsou tu zpět.

Není náhodou, že Ivan Bartoš předseda divize pirátské Internacionály dislokované na našem území (Piráti vznikli jako euro-strana a v jejich čele stojí muslim) se producíruje pod prapory těchto teroristických organizací, které jsou jeho trockistickému srdci blízké. Tam, kde se fialová ODS, KDU, TOP a STAN ještě trošku stydí před svými voliči přiznat, jakou politiku chtějí ve skutečnosti prosazovat, Piráti se k likvidaci tradičních hodnot hrdě hlásí. Mají to v genech od svých ideových předchůdců. Stejně jako oni nenávidí tradiční řád a milují anarchii. Proto se multikulturalismus a podpora migrace, staly jedním z hlavních programových pilířů, všech „odvelených jednotek“ pirátů v zemích EU.

Zničit Evropu
Byli to právě Piráti včetně těch „našich“, kteří v říjnu minulého roku navrhovali v tzv. Evropském parlamentu spolu se svými zelenými a liberálními spojenci rezoluci, která měla umožnit otevření evropských přístavů lodím pirátských neziskovek importujících migranty. Piráti a jejich spojenci požadovali evakuovat všechny migranty z Libye, zrušit libyjskou pobřežní stráž a vytvořit migrantské invazi všemožné legální cesty a humanitární koridory do Evropy.

Požadovali také zavést povinné kvóty k přerozdělování migrantů do zemí EU. Pro tuto metodu k urychlení afrikanizace a islamizace Evropy nakonec hlasovalo 288 poslanců. Tentokrát ještě naštěstí bylo o dva poslance proti více. Bruselský pirátský výsadek za ČR tvořený Mikulášem Peksou, Markem Kolajou a Markétou Gregorovou, který pro tuto rezoluci samozřejmě hlasoval, je vskutku exemplární ukázkou zrádců zájmů své vlastní země.

.....

https://www.protiproud.cz/politika/4860-spodina-ma-sraz-pirati-se-sejdou-a-sjedou-v-ostrave-extremiste-borici-stary-svet-o-163-vice-prepadeni-tam-kde-se-zbytek-kavarny-jeste-stydi-bude-mit-urna-pohotovost-trockiste-zlodeji-vrazi-a-nasledovnici.htm

1 hlas

Lze predpokladat. ... Odchod vojakov NATO z Iraku za novú jadrovú dohodu... a EU ako mierotvorca. Buď to, anebo tu někomu selže pistole.

1 hlas

EU jako mírotvůrce? Bože, odkud jste sem spadla, paní? A na lavičku rovnou! EU je jen naprosto bezzubá, užvaněná, na nic nepřipravená, byrokratická kreatura.

0 hlasů

Bez argumentů jen urážení!

0 hlasů

USA GO HOME za oceán… a určitě ubude ve světě napětí a teroru.

7 hlasů

Neblnou Novák, co by všichni doma v USA dělali?? Při těch genech ala Mašín by se za chvíli začali mazat mezi sebou.No i když........!!! A navíc kdejaký volný plac je zaplněn těmi šroty B-737 MAX. Tak kam by dali letadla?? :-).

4 hlasy

Říká někdo, kdo se zmohl akorát na křivení statistik u policie, hahaha! Co jste vyvinul vy, frustráte?

1 hlas

Vylepšil jsem ruchadlo bratránků Veverkovic. Ale na to hovínkář od Obecní policie nemá v palici buňky. :-)).

2 hlasy

Hahaha...
Tak maximálně buchadlo bratránků Pendrekovic a chytil jsi přitom ránu do palice.

2 hlasy

Do palice ne, to je u něj povrchovka, vzal se do rozkroku tonfou. Vlastně nevzal, tenhle odpad na tělocviky prej nikdy nechodí.

0 hlasů

(Woe) Hemenex, i to je důležité, ale v tom byli lepší bratři Poláci, kteří vynalezli pendrek bílé barvy. O něm prý se říkalo že je bylý proto, aby nešpinil dederónky kikánů.

0 hlasů

A to je asi tak všechno, co můžete dělat, frustráti, hahaha!

0 hlasů

To je fakt. Všude budou rusáci a bude po problémech. Konečně budete mít klid na práci (pro rusáky)...

2 hlasy

Tisková agentura Iránu: http://www.irna.ir/en/
Chomejni: http://en.imam-khomeini.ir/
Prolížeč SlimJet nabídne automaticky překlad

1 hlas

Nešťastná náhoda spôsobená stupňovanim napätia. Irán ukázal, že je fakt pripravený sa brániť v každom momente. No skoda tých životov, škoda takej chyby. ... Trump je psychopat, to vedia všetci. Aj jeho vlastní doma, ktorí sa aspoň snažia obmedziť mu právomoci používania akýchkoľvek zbraní voči Iránu.

Ináč ale je vidieť, že nikomu na svete sa do vojny s Iranom nechce, takže očakávam stiahnutie vojakov NATO z Iraku v blízkej budúcnosti, lebo tam im nedaju pokoj.

2 hlasy

Oprava. Kongres navrhol, aby prezident nemohol vykonavat žiadne kroky voči Iránu bez porady a schválenia Kongresom.

1 hlas

Ré Stýblo:
Zase jsi tady nakadil kýbl_sraček a koukám že jsi dělal všechno na světě. Operátora sov. radaru (předpokládám) pak "ajzboňáka", a nyní zřejmě i obecního policajta. A přitom víš kulový_hovno, jen co si někde na netu něco vyšounil. Vysvětlím ti to polopaticky.
Palubní radiolokační odpovídač SRO-2. byl odpovídač (anglicky Identification friend or foe, zkratkou IFF) montovaný původně na sov. stíhacích a bombardovacích letounech, cca po roce 1962-63 na všech vojenských letadlech VS. Počínaje vrtulníky Mi-1, Mi-4, přes AN-2 až stíhačky, dopraváky a bombardéry. U každého SRO byla malá nálož trhaviny. Která při havárii transpondér zničila. Dokonce se stalo že při tvrdším přistání vrtulníku po vysazení motoru při autorotaci, došlo k explozi náložky a poškození ocasu a transmise vyrovnávací vrtule. NATO používá typ Mark (Mk) XII, AN/APX-111 a AN/APX-113, který pracuje podobně. Starší zařízení rozeznávají jen mod „vlastní“. Každé jiné letadlo může být považováno za nepřátelský cíl. Moderní radary již berou IACO Mod S které vysílá civilní letadlo. Tak že vidí co je to za stroj a další jeho údaje (do civilu pouštěna jednoduchá ořezaná hobby verze Flightradar24, případně lze sledovat jedinečným zařízením Seibend, a u civil. plavidel LiveATC.net). Fakt mě mrzí že i přes svůj odborný výklad nevíš jak se zobrazuje vlastní letadlo na radaru. Už to uměli Němci za II.svět. války u svých radarů FUG. Samozřejmě je rozdíl mezi dávnověkem skleněných monitorů a LCD.
Jinak SAM (Surface-Air missiles) obecně zahrnuje všechny rakety země vzduch (ne radary!). A když už jsi zmínil ten americký křižník co pod velením psychopatického kapitána sundal to iránské civilní letadlo A-300, a tak ten operátor radaru toho USS křižníku měl k dispozici i přijímač traspondéru modu S. Při vyšetřování však tvrdil že sledování tohoto zařízení neměl v manuálu, tak nic neporovnával. Ostatní okolo jsou kozí_chcanky.

0 hlasů

Proč mi to píšete? Jako obvykle toho polovinu vynecháte a to přesně tu, která se vám ve vaší zapšklosti hodí.

1 hlas

Jen sem ti chtěl vysvětlit jak to funguje. Pindání o radrech SAM a pod. je mimo mísu!

0 hlasů

První IFF už měla ve Wellingtonech i naše 311, ne že to měli Sověti v šedesátých letech, ti byli sto let za opicemi. Vysvětlujte něco, čemu rozumíte. Toto je jako obvykle. polovina pí*čovin a druhá polovina zatajených faktů.

2 hlasy

Už mě to poměřování délky pinďourů s tebou Stýblo pomalu nebaví. Můžeš těma chujovinama ohromovat Machuru a Hemenexe. Nechci ani rozvádět kdy se začaly zavádět radary a odpovídače (Řiše versus Anglie), a hlavně kdy do Wellingtonů 311.perutě. Protože v nich Čechoslováci létali od léta 1940, do konce roku 1942.V létě 1943 se přeškolili na 4 motorové Liberátory. A kdy že začali Angláni budovat hustší sít radarových stanic na pobřeží, aby vůbec mohli nějaký odpovídač IFF z Well. načíst? Neřeším jejich kvalitu a rozlišovací schopnosti. I když oproti Německu byla jeji konstrukce levnější a jednodušší. K intenzivnímu zavádění došlo až v roce 1941, kdy uletěl jeden holanhdský pilot Lufw.. s plány tohoto zařízení budovaného Němci. Nějak nechápu to zamotání Sovětů do II.svět. války, když už technické a vědecké poznání bylo o cca 20 let jinde a nedá se porovnávat.

0 hlasů

Odpovídač IFF měly Wellingtony už v roce 1940, je přesně svědecky popsán let, kdy ho naši použili a účinky viditelné na zemi z toho Velouše, jak to líčí osádka. J. Osolsobě: Zbylo nás devět, jestli se z hlavy nepletu.

0 hlasů

Něco málo o Solejmánovi...
https://www.forum24.cz/solejmani-mel-na-rukou-krev-desetitisicu-lidi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

3 hlasy

...je tam toho opravdu málo, víc je zde:
https://voxpopuliblog.cz/sulejmani-a-ruzne-uhly-pohledu/

0 hlasů

Víc je zde...? Fakta žádná, jen komoušský kecy...

0 hlasů

To je jedno, zdejším frustrátům nevadí nic, hlavně že to je proti USA. Tak tady zábavně plivou.

0 hlasů

Proklamovaným cílem Teheránu je zahnat Izraelce do moře. Skutečným cílem je ovládnout celý Arabský poloostrov. (Obnova Velkoperské říše)
Těmto agresivním lemplům, jak se právě předvedli, svět nesmí dopustit, aby vlastnili jaderné zbraně.

2 hlasy

Horsky, uz vam Styblo (domaci historik) vysvetlil, ze Iran nenepadl pres 200 let zadnou zem? Bylo by to od nej hezky.

0 hlasů

Irán je vysoce kulturní země, ekonomicky slabá, rozlehlá, s velmi malou plochou úrodné půdy. Je to země skoro výlučně, až na doslova pár křesťanů, plná muslimů, ale Shia. V současné době ji ekonomicky už velmi dlouho bohužel drtí islámská totalita, má velké výdaje na armádu, která je i tak v ubohém stavu.
Kdy a koho Irán nepadl a zda to vůbec udělal nevím, to si najděte sám. Každopádně v poslední době, posledních desetiletích, napadá nepřímo nebo i přímo kdekoho ve svém okolí. Klasika útoky na tankery, nedávno útok na Saúdy. Nebýt přítomnosti sil USA, které se tam dělají zlým, je Blízký východ jedna kupa mrtvol, Saúdové by se do Iránu dávno pustili a ti mají trochu lepší výzbroj, i když matlové to jsou stejní. ten region je díky závislosti celého světa na ropě zatím citlivý, jak bude závislost na ropě nebo její zásoby klesat, USA přestane dělat toho zlého četníka a pak to tam pojede na plné pecky, ale po měsíci válčení už jen klackama.

0 hlasů

Protože dosud nemají jaderné zbraně, postupují "salámovou" metodou. Začali v Jemenu, Saudům poničili ropná zařízení, svoje gardy mají v Sýrii a neustále zvyšují svůj vliv v Iráku.

1 hlas

Jo,no. Mohli by se totiž vykynožit sami, jak by jim to bouchlo v silu.

0 hlasů

Pardon, ale co teda chtějí Iránci soudit? Ten chlap měl v cíli stejnou výšku i rychlost jako střela s plochou drahou letu... Ruský sčot se mu co chvíli podělal, nevěděl nic, a víme, jaké dráhy mají Tomahawky: že nikdy neletí přímo na cíl a až po posledním steerpointu tam směřují a to je třeba jen deset kilometrů kolikrát v dost ostrém úhlu proti původnímu kurzu.. Já být obsluhou toho stanoviště, pálím taky, protože pak by už byl na řadě já, kdyby to byl Tomahawk. Že Iránci před svým útokem na Irák nezastavili všechny komerční lety je jejich blbost, ne toho chlapa na stanovišti PLO.
Jak vidno, samotní Iránci jsou hezky vzteklí na svoji vládu.

1 hlas

to jako vážně? Na radaru letí (možná) jeden osamocený Tomahavk, ale protože sedím v raketové budce pár km od dopravního letiště, tak by to mohl být i letoun, přestala mně fungovat detekce odpovídače, takže nepoznám co to je na radaru, zřejmě ani nevidím historii dráhy letu (odkud vylétl) a z velení neposlali varování radarů s dlouhým dosahem ... a tak pro jistotu vypálím? A já kde se tihle jedinci berou ...

0 hlasů

V letadle byli skoro samí Íránci, takže si ti šílenci zabili především vlastní lidi. Líto je mi jen ukrajinské posádky...

1 hlas

Když porovnáme jejich výhružky a velkohubá prohlášení s jejich naprosto zoufalými činy, je to groteska jako stehno. Nějaký nový druh vedení války asi, po íránsku, jen vlastní ztráty všude možně. Toto kdyby někdo předpověděl, Kadet se tu ukejhá, hahaha!

3 hlasy

A že jste se neozval, když se valnou měrou (Iránci) podíleli na likvidaci Islámského státu?!?! Vono je těžké se rozhodnou komu dřív lézt do riti, když nejsou ty, jen správné instrukce.

2 hlasy

Cože dělali? Rozšiřovali svůj vliv, jste chtěl napsat, ne? IS se jim náramně hodil. Tu logiku, proč jsem se měl ozvat a k čemu to vlastně jaksi nepobírám. Že jedno zlo mlátí do druhého, k čemu se ozývat? Dobře pro nás.

0 hlasů

Po dnešku už rusáci zůstávají většími špinavci než Iránci. Ruská svoloč na rozdíl od Iránců nikdy nenalezla odvahu přiznat odpovědnost za sestřelení malajského boeingu nad Ukrajinou.
Klobouk dolů před Iránci, mají můj respekt.

9 hlasů

no tak ono to Rusi snad ani nebyli. Nejspíše jen ruský BUK s ruskou osádkou toho času administrativně přeřazenou z ruské armády do žoldácké pomoci proruské separatistické armády shodou, který shodou nešťastných okolností přejel hraniční čáru ...tak prosím nic nepodsouvat!

0 hlasů

https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Iran_Air_655#cite_note-6

Let Iran Air 655 je pravidelný let íránských státních aerolinek spojující Teherán s Dubají. 3. července 1988 byl Airbus A300
, který jej obsluhoval, sestřelen v IRÁNSKÉM
vzdušném prostoru nad Perským zálivem americkým křižníkem USS Vincennes,
Všichni na palubě letadla (274 cestujících a 16 členů posádky) zahynuli.
Zpočátku Spojené státy svou vinu POPÍRALY, uváděly různé verze událostí
a OBVIŇOVALY IR8NSKÉHO PILOTA .Americký viceprezident George Bush
veřejně prohlásil: . Je mi jedno, jaká jsou fakta,
Skutečnost, že americká loď narušila íránské výsostné vody,
byla ve zprávě americké vyšetřovací komise ZATAJENA a byla až později vypátrána
investigativním novinářem

Za sestřelení civilního letadla nebyl nikdo potrestán, naopak všichni
členové posádky USS Vincennes byli vyznamenáni stuhou za bojové nasazení. Kapitán lodě byl vyznamenán Řádem záslužné legie , který je jedním z nejvyšších amerických vojenských vyznamenání.

3 hlasy

ano, špatné. Ale i tom Iránu to nikdo pořádně neodnese a jestli někdo (jeden voják) půjde do vězení, brzy ho zase pustí. To je realita.. Alespoň že v obou případech se z toho ty státy poučí a přijmou opatření aby se to neopakovalo ...

0 hlasů

Ať LID Iránu udělá cokoliv , stejně jako Rusi, Afgánci, a LID dalších neokupovaných zemí , budou na ně teroristé z Anglie, USA , Izraele a členové Židovské obce (globální ekonomické a politické organizace ) stále útočit, dokud nedosáhnou níže uvedené
-.-
"Toto praví Hospodin zástupů, Bůh Izraele;…Já jsem učinil zemi, člověka i zvířata…dávám ji tomu, kdo je toho v mých očích hoden…Budou mu sloužit všechny pronárody…pronárod či království, které by nesloužilo
jemu…které by svou šíji nesklonilo…ten pronárod postihnu mečem a hladem a morem, je výrok Hospodinův (židovskými
farizeji několik staletí sepisovaná bible/tóra, Jeremiáš 27

2 hlasy

Lid Iránu tuhle vyšel do ulic protestovat a Sulejmání jich stovky zmasakroval. Lid Iránu nemůže dělat nic než držet hubu, jako lid pod váma, komunistama, Gavrochu.

2 hlasy

Byli by ti lidé mrtví pokud by někteří židé a zejména členové Židovské obce, nenapadli Irán ?nenapadli Irán?
-.-.
Někteří židé chtějí okupovat Irán a posílají na Iránce, Iránky, Iránčata armádu USA
http://www.wertyzreport.cz/clanek/dohoda-s-iranem-valkacarter
Americký ministr obrany: Jaderná dohoda s Íránem nezabraňuje vojenskému útoku na Iráni Izrael je po dosažení íránské jaderné dohody k neudržení. Izraelský premiér Benjamin Netanyahu se do poslední chvíle snažil dohodě zabránit, největší izraelská lobby v USA AIPAC dokonce svolala z dovolené své členy, aby začali přesvědčovat americké zákonodárce. Izrael také zvažuje, že bude chtít po USA KOMPENZACE A tak přijel do Tel Avivu americký ministr obrany Ash Carter uklidňovat
USA sice dohodu patrně schválí, ale podle Cartera to nezabrání případnému útoku USA na Irán
„Jedním z důvodů, proč je tato dohoda dobrá, je fakt, že nic nebrání vojenské možnosti,“ řekl Carter reportérům během cesty do Izraele. „Stále hledáme způsoby jak na Irán zaútočit ,“ dodal
Zdroj: AFP/Bloomberg, alternativenews.org, forward.com

1 hlas

Pročm by měly USA na Irán útočit? Iránci se masakrují sami a jde jim to náramně. Sulejmání demonstranty, pak na jeho pohřbu šestapadesát fanatiků, pak sejmuli svoje Kanaďany, cizinec není prej našinec, a už jen čekáme, kdy se něčím trefí do svého vlastního jaderného střediska, matlové.

2 hlasy

Focus píše: Podľa informácií Nemeckej tlačovej agentúry v Berlíne boli na palube aj traja ľudia, ktorí boli v Nemecku zaregistrovaní ako žiadatelia o azyl. Mnoho Afgancov, ktorí žijú v Nemecku ako utečenci má príbuzných v Iráne.
Záhada okolo údajných troch mŕtvych nemeckých občanov je podľa Nemeckej tlačovej agentúry (DPA) vyriešená.
Prestaňte sa k nám správať ako k ľuďom druhej triedy vo svojej vlastnej krajine. A prestaňte povoľovať takzvaným utečencom, aby sa smejúc usadili do lietadla a cestovali do krajín, kde boli prenasledovaní a ako chudobní a traumatizovaní utečenci sa smeli sem zase vrátiť.

4 hlasy

Kulový, velký kulový. Hlavní čučkař Koudelka, degradovaný podpraporčík, a jeho parta pedofil boys z BIS na základě vzájemného postavení planety Jupiter a Uran nezvratně a nezpochybnitelně zjistili, že ve skutečnosti ukrajinský letoun sejmuli ruští hackeři řízení padákovým vrahem Kalouskem.

4 hlasy

tak priznaj se ted konecne ty ukacka, nebo budou dal lhat a hazet to na Rusaka.
takova ostuda :-)))))

9 hlasů

Vyšetřování ukáže, výrobce i vyšetřovatelé řeknou, kdo to sundal.

0 hlasů

Ne nepřiznají, ukáčka se přiznat nemůžou páč narozdíl od Íránců to letadlo sundali úmyslně!

8 hlasů

Jak to víte? Z Aeronetu? 🐔

2 hlasy

Tak něco blbýho by snad nevymysleli ani ti aeroneťáci. Golda je ještě vymatlanější, než Koja Drahová...

2 hlasy

Nejak se ale zapomíná, že nebýt agrese USA v podobě raketového útoku na Iránskou delegaci na letišti v Bagdádu k žádnému omylu Iránské protiletadlové obrany by nikdy nedošlo. Když vezmeme v úvahu vyznamenání vojáků USA za sestřelení Iránského dopravního letadla, tak by Irán měl také své vojáky "vyznamenat za bdělost" tak jak to udělali Američani. JInými slovy, za pád ukrajinského letadla nesou v plné míře odpovědnost Američani, kteří rozpoutali na území Iráku a Iránu teror.

15 hlasů

Nějak se zapomíná, že nebýt útoku na US ambasádu v Iráku a další skutky Sulejmáního, již datující se před dvaceti lety až dosud, kdy byl tento člověk i OSN zařazen na seznam teroristů, nebylo by útoku na něho.

2 hlasy

Za všechno může Kolumbus tím, že objevil Ameriku...

4 hlasy

Bestie jedna portugalská...!

0 hlasů

Ono je to tak: obsluhy radarů systémů SAM vědí, že jakékoliv aktivování jejich radaru je v podstatě rozsudkem smrti nad sebou samými. Jednotky Wild Weasel, klasicky letouny F/A 18 Hornet se střelami AGM-88E AARGM slídí nad bojištěm právě po chvíli, kdy některý jouda tam dole do vzsálenosti 100 km od něj aktivuje radar. Během pěti sekund po aktivaci pozemího i pasivního radaru, sekund nejdéle je pozice radaru pilotem uzamčena a datalinkem navíc přenesena všem koaličním letounům s odpovídajícím datalinkovým spojením. Během dalších tří sekund je odpalována střela SGM-88, pokud má pilot rozkazy jednat sám na vlastní pěst, do dvaceti sekund pak jsou odpalovány střely z výhodněji umístěných letounů, klasicky Stealth.
To, že operátor radar velmi rychle vypne, mu už, jakmile je jednou jeho pozice zaměřena a uzamčena, nepomůže. Střely dostávají přesné souřadnice cíle a mohou být odpáleny kdykoliv. Střela se nad cílem roztrhne na stovky segmentů a zmasakruje díky velké kinetické ennergii kompletně všechno, co zasáhne. Z radaru zůstane hromada šrotu a z obsluhy možná boty.
Proto Iránci ká

3 hlasy

... jen krátce "rozsvítili" radar, ten čas samozřejmě nestačil na identifikaci letounu co to je zač, zda vlastní, enemy nebo bogie, no a velitel stabnoviště musel dát povel k odpalu standardně dvou střel, po sovětském vzoru. Civilní letoun s jeho nulovými manévrovacími schopnostmi, velikostí a bez jakékoliv pasivní ochrany před zaměřením radarem neměl sebemenší šanci. Explodující střela na střetném kurzu s cílem vymete obrovské množství kovových částeček, které cíl proděraví jako řešeto a zapálí jej. Jaký masakr musel nastat v kabině cestující ještě než letadlo dopadlo na zem, to by měl i Fredy Krueger radost. Na mrtvolách cestujících bude vidět zranění od fragmentů SAMu. Letadlo ji bude poseté celé.
Lidé nebudou k poznání už jen účinkem té kinetické energie. Ani příbuzní tělo jejich rodinného příslušníka podle obličeje nejsou schopni poznat, snad jen podle oblečení a pak samozřejmě DNA.
Možná Íránci zveřejní nebo se dosleduje, jak to na stanovišti toho SAMu bylo, ale mimo nevyhovující techniku se tam bude mísit ještě vyděšenost obsluhy a její nevycvičenost. Chudáci sestřelili jiné chudáky.

Teď to odnesou naprosto nepřiměřeně. Režim se jim pomstí.

Irán si ale vede v té válce skutečně brutálně: přišli o klíčového lotra, na jeho pohřbu se ušlapalo 56 vlastních machométů, daší stovky jsou zraněné, pak si sundali svoje vlastní Kanaďany... Dobře, že Trump už nereagoval, oni by se do týdne vybili mezi sebou sami. S kým ti chtějí válčit, když si jejich elita splete civilní velkou mašinu s vojenským letadlem....

3 hlasy

Hm., tak jsi tady překopíroval celou Wiki, Frontu a pod., nevím kde jsi přišel k tomu SAMu u Iránců(eh kód NATO) Podstatné je to, že když nějaký vojenský letoun olízne radar, tak v rohu monitoru vidí obsluha kód odpovídače ESRO : přítel - nepřítel. A vyjeb... s raketou naváděnou na paprsek radaru (po zaměření již neaktivní) se naučili již rákoníci ve Vietnamu. Tak jako s raketami zaměřujícími se na tepelnou stopu agregátů vyrábějících energii pro radary. A když ty elito pindáš o té iránské elitě, tak ta americká elita měla na křižníku USS Vincenns to nejmodernější co je ve světě. Radar který sníma najednou až 300 cílů, a přesto se jim podařilo sundat v civilní letové cestě iránský A-300 který navíc stoupal.

11 hlasů

Případ Vincennes: Kadete, vy hnoju kyselý, vy jste opsal českou wikipedii, kde je lež za lží. Vy mě budete vykládat, jak já opisuju tyhle slaboduché příspěvky od kdejakého rudého šm*ejda pro pito*mce od policie. No to je trefa.

Případ sestřelu Iránského Airbusu byl prostý: když zpožděný civilní let vzlétnul, nacházel se křižník CG-49 USS Vincennes v dosti zbytečném souboji s iránskými dělovými čluny.

Jakmile se vzdušný cíl objevil na stínítku radaru křižníku, najel na něj operátor kurzorem radaru skrz identifikaci cíle a ukázal se mu kód začínající číslicí značící civilní letoun. Kurzor radaru nechal ale operátor nad letištěm. Tam se ke startu chystal iránský Tomcat a na radaru Vincennesu za chvíli viděli blížící se letadlo a k němu kód F-14ky.

Jenže si nevšimli, kde mají kurzor, že je stále nad letištěm a ukazuje zcela jinou věc, než kterou vidí ti matlové na radaru. Operátor měl kurzorem příbližující se kontakt sledovat, což bylo hrubé pochybení, které nikde není uvedeno. Identifikace stroje se provádí najetím kurzorem, radar sice umí sledovat tři sta různých cílů, ale identitifikuje jen ty pod kurzorem nebo ty radarem uzamčené. Jiné ne.

Křižník následně rádiem na vojenské i civilní frekvenci opakovaně kontaktoval letadlo letící na střetném kurzu, z toho třikrát na civilní nouzové frekvenci. Kapitán iránského letadla na to nereagoval, protože křižník chtěl po kontaktu letícímu sice jeho kurzem ale zcela jinou rychlostí (křižník ji udával jako rychlost směrem k zemi, ale v letícím letounu se musí měřit vzhledem k proudícímu vzduchu kolem letounu) takže rozdíl byl dost velký. Kapitán letadla mohl toto varování slyšet třikrát.

Rok předtím došlo k zásahu jiné US lodí střelou Exocet a osádka Vincennesu neměla moc času na rozhodování. Konečným spouštěcím signálem pro odpal byl špatně přečtený údaj Airbusu cca 15 km vzdáleného, kdy některá lama nahlásila, že letoun prudce klesá, což znamenalo jen to, že odpálil střely a uniká. Na to byly vypáleny dvě střely a Airbus byl sestřelen.

Oba dva, jak operátor radaru, tak matla, který neumí číst stínítko na radaru, konkrétně výšku sledovaného cíle, měli stanout před soudem.

Mnohonásobné zabití z nedbalosti. Celá událost nebyla samozřejmě, jak policejní matla Kadet naznačuje, jen ten radar, co umí sledovat tři sta cílů. Tak prosté bylo jen čárečkování u policie důchodcům za stovku za lékárničky.

Byl to souběh spousty událostí, asi jako sestřel iránských hochů, ale ti za to nemohli, byli v daleko horší situaci, neměli spojení a neměli čas, obsluha radaru na křižníku nejsou zaje*baní musli*mové, ale perfektně vycvičení vojáci, co zanedbali naprosté základy práce s radarem a měli jít sedět.

0 hlasů

Wikipedii nikdy jako zdroj informací nepoužívám, činnost těchto zařízení znám z mé minulé práce a olíznutí radaru a jakože naznačujete že okamžitá identifikace cíle je nehorázný blábol dál se to tom bavit s vámi nehodlám..
Rákosníci se naučili velké a kulové, seznamte se s vedením vzdušné války ve Vietnamu. Jejich úspěchy byly zapříčiněny poněkud velmi slabou taktikou USAF.
Případ Vincennes si laskavě taky přečtěte celý a pořádně.

2 hlasy

Na kopírování je tady expert Franta Kocourek.Tak ho požádejte o pomoc. 😛

1 hlas

Další důkaz toho, k čemu vede to nesmyslné stupňování mezinárodního napěti. Pro bezpečnost provozu civilních letadel měla být v dané situaci přijata opatření. Tady ani nebyl dodržen obvyklý postup k navázání kontaktu s dopravním letadlem, které také snad letělo po vymezené trase od mezinárodního letiště.

1 hlas

Vojáci nenavazují žádné kontakty s civilními letadly, pane Vacek. Vy máte asi představu, že si velitel SAMu, který má na rozhodnutí sekundy, asi bude hledat spojení na let, který musí najít napřed taky, ne? No, nebude.

4 hlasy

Hloupý pako!

0 hlasů

Moudrý policajte, hahaha! Za deset sekund stihnete co? Jo, vy jste superman, obletíte zemi do protisměru... já vím.

0 hlasů

Pane, když už jste "chytrý" a nehledáte nic ve Wikipedii, půjčte si od hloupého chytrý telefon a nainstalujte si aplikaci která vám vyhledá příslušný let, jeho dráhu včetně počtu cestujících. Otázka několika sekund.Problém možná pro původní obyvatele Amazonie.

1 hlas

Hm, ono za deset sekund, co máte ve stresu na rozhodnutí vezmete telefon a začnete hledat apku a seznam letů, co? Vše stihnete a pak si oprášíte ruce a řeknete si: český mudrlant, zase vyhrává. Civilista...

0 hlasů

Měli od rusáků s těma raketama nakoupit i poradce na vymýšlení historek o španělských letových dispečerech a podobných báchorek.

9 hlasů

Kadeta, ten obžvaní všecko.

0 hlasů

Na tebe ty_tupý úde nemám !

0 hlasů

Jak říkám, všecko.

0 hlasů

Už i Peršané mají větší morál než Rusové...

7 hlasů

Kdokoliv má větší morál než Rusové...

4 hlasy

Hemenex, a co si představují pod hentým morál?? Myslíš že je to co předvádějí Amíci? Když ten zavražděný generál a jeho gardy (nyní teroristé) bojoval docela úspěšně v roce 2001 po boku Amíků v Afghanistánu a později v Iráku, a oni ho později zavraždí?? Tak jako v jednom ze států latinské Ameriky dostanou prezidenta do funkce, a když už se mu ten diktát začíná zajídat tak ho zlikvidují??

11 hlasů

Cikáni hrají karty. A Eržika povídá: "Lájoš, něhaj ten píč! Nějdě o ten morál, ale karta sa lepí..."...
Tak už vieš, čo je to hen ten oný morál...?

0 hlasů

Víc otazníků. Možno sa dopátraš hentého morálu, čo ti tiež chýba...
Řeč byla o Peršanech a Rusech, ne o Američanech. Ostatně likvidace Solimána byla více než potřebná. Dokonce ani Putin nepyskuje, že jde vraždu bez mandátu OSN.

3 hlasy

A oni s tím Amíci nemají nic společného??

0 hlasů

Ten kuní ksicht reaguje vždycky tak, jak mu dojdou argumenty, je najednou u naprosto jiného tématu a zmatlá dohromady Brusel a prů*ser. Nějaká socka.

0 hlasů

Na ty jednoduché kydy obecního policajta fakt nemám!

1 hlas

no mohli to priznat driv, ale zrejme nejdriv zkoumali, jestli se z toho muzou nejak vylhat.
porad lepsi nez ukacka, ktery lzou do dneska a navic se to snazi hodit jeste na Rusaka :-))))))
taky jsme zvedav jestli se omluvi a zaplati kompenzace, protoze humanitarni bombometcici se za sestrelene civilni letadlo omluvit odmitli, a kompenzace byla vic nez k smichu :-))))))

9 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.