Protivzdušná obrana
Írán znervózněly přítomné stíhačky, tvrdí Lavrov

17.01.2020 16:46

Íránskou protivzdušnou obranu v době před nechtěným sestřelem civilního letadla ukrajinských aerolinií vystrašily zprávy o přítomnosti amerických stíhaček F-35 na hranicích íránského vzdušného prostoru. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil v Moskvě ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlastimil Machura (5 hlasů) 18.01.2020 09:04

  Rusové to znají.Mají se sestřelováním civilních letadel praxi. 🐻

 • antonin vaclav (4 hlasy) 17.01.2020 17:21

  Američani si udělali provokaci v Iránském vzdušném prostoru a to mělo...

 • - - (4 hlasy) 18.01.2020 10:12

  Ojedinělý příklad dokonale vymaštěného ubožáka bez osobnosti. Lavrov...

 • tyden tyden (3 hlasy) 18.01.2020 10:55

  Zpočátku Spojené státy svou vinu popíraly, uváděly různé verze...

 • Jan Gavroch (3 hlasy) 17.01.2020 20:53

  Organizace "Člověk v tísni" dodávala Majdančíkům potraviny, vařila...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Lavrov je jen figurka, je zbytečný ostatně jako všichni kromě Putina. Jinak kdo s Putinem nesouhlasí moc vysokého věku se nedožije, bude zastřelen, nebo zmizí neznámo kam či bude obviněn ze špionáže a pod. V Rusku je tvrdá diktatura, ostatně agent KGB ví jak na to.

1 hlas

Tak je fakt, že ta vrstva zlodějských oligarchů co vznikla za alkoholika Jelnica, tak kradla ani pravoslavné svátky nedržela a ještě se navážela do Putina. Tak že nakonec pozdrahali do Švajcu či Anglie, jsou tam za disidenty šikanované tím ruským doktátorem. Ne že by byli jediní "kdo odkláněli", ale někteří ztratili pud sebezáchovy.

0 hlasů

A za Putina v Rusku dnes oligarchové nevládnou, co?

0 hlasů

Nic takového netvrdím, ale většina už ví před čím (kým) se_posrat, a na koho se_vysrat!

0 hlasů

BLBOUNI NEJAPNÍ ???? PŘECE MUSÍM POZNAT VRABCE OD ČÁPA NE ????

1 hlas

bob kadet svinka jako lavrov a ovar s ovčáčkem. I své dítě by dal do gulagu

1 hlas

Kdyby za to bylo povýšení, ještě by přidal sousedovo.

0 hlasů

Ovocenko, toho sousedovic zasr. haranta bych poslal na převýchovu na Quantanámo.S pravideným topením každý pátek v kýbli! Pro něho by byl gulag málo. A vůbec by mi nevadilo kdybych byl v Armádě spasy jen jako branec bez pecky. :-))

0 hlasů

Emílku, nejsi příbuzný toho zrzavého bláhola z Hrádečku. To IQ by tomu odpovídalo, blej_jako dlabaný necky! :-))

0 hlasů

bob kadet svinka jako lavrov a ovar s ovčáčkem. I své dítě by dal do gulagu

1 hlas

Zpočátku Spojené státy svou vinu popíraly, uváděly různé verze událostí a obviňovaly íránského pilota.[1] Americký viceprezident George H. W. Bush veřejně prohlásil: „Nikdy se jménem USA neomluvím. ... Je mi jedno, jaká jsou fakta, já nejsem člověk, co se omlouvá za USA.“

a nejvetsi spina je ovsem tohle

Za sestřelení civilního letadla nebyl nikdo potrestán, naopak všichni členové posádky USS Vincennes byli vyznamenáni stuhou za bojové nasazení.[6] Kapitán lodě byl vyznamenán Řádem záslužné legie (Legion of Merit), který je jedním z nejvyšších amerických vojenských vyznamenání.[4] Koordinátor leteckého boje ("air-warfare coordinator") byl v roce 1990 vyznamenán "Navy Commendation Medal".

pravda rudou luzu rozdrazdila vzdycky nejvic.
tak do toho hemenex/ok.
i vas soukmenovec urvalek by vas pochvalil :-)))))))

3 hlasy

USA pro prošetření případu uvedly, jak k tomu došlo,
námořníci, tak jako každá jednotka, dostali tak, jako všude ve světě každá vojenská jednotka, pamětní medaili za misi tam a tam, což je pro zajeb*aného civilistu naprosto neznámá věc...

Vyznamenání nebyla udělena za sestřel tohoto letounu.

Operátoři radarového systému měli být potrestáni. Janek ale ohrožení své osoby a použití zbraně má odlišné od Evropy, takže v rámci jejich právního systému byli správně osvobozeni.

Bush sr. nikdy nic takového k tomu případu neřekl.

0 hlasů

Ojedinělý příklad dokonale vymaštěného ubožáka bez osobnosti. Lavrov dokáže vždy překvapit novou mistrovskou kvalitou vylhávání pro svého vora.
Musí to být nepředstavitelně ponižující, zastávat tak vysokou státní funkci a muset plácat takové nesmysly.. vlastním jménem.

4 hlasy

Snad byste nechtěl,aby se těmito nesmysly ztrapňoval car Putin? 😛

0 hlasů

Iránci o žádných spojeneckých letadlech nevěděli, Rusové už vůbec ne, ale oprávněně je očekávali. Nu, když se nedočkali, stříleli prej na řízenou střelu. Jenže ta letí cca 15 metrů nad terénem, ne kilometr vysoko, jako letěla ta civilní almara.

1 hlas

Rusové to znají.Mají se sestřelováním civilních letadel praxi. 🐻

5 hlasů

Nedá se říci že by za nimi Amíci zaostávali. A nepamatuji si, že by sovětčíci zneužili civilní dopravák narvaný lidmi ke špionáži. Tak jako byl zneužit ten korejský dopravák. To že by se mohl odklonit ve 20.století dopravák 500 km z letové cesty, tak tomu by nevěřil ani negramotný Afroameričan z Bronxu.

2 hlasy

Myslíte let KAL007? Tak to byla taky shoda blbých opomenutí a pochybení na obou stranách jako tenhle Írán nebo Vincennes. Že ubožáci vašeho druhu hledají za vším svoje vlastní jednání, je už vaše věc.

0 hlasů

O čem to kurňa ubožáku zase blábolíš, "jaké vlastní jednání"?? Jaké opomenutí když se dopravák odchýlí cca 500 km. z letové cesty (co je to letová cesta snad už pochopil i ten blb "pražák jun."). Takový kufr bych nehodil, i kdyby mi v Cesně fungoval jen magnetický kompas! Prostě ten xindl co to éro zneužil k monitorování aktivovaných radarů PVOS, tak nevěřil že ho Ivan sundá! No narazili, a odnesli to neviní lidé!

0 hlasů

Tyhle MAJDANY - ubíjení a upalování policistů, střelba do lidí, vstup do akce ze zahraničí, financování a podpora teroristů, probíhá stále stejně
-.-.
http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/282-syrska-revoluce-popisplanu-destabilizace-syrie.aspx

Je naprosto zjevné, že SAS je pouze kamufláží, pro zatím nespecifikované, ale zřejmě velké množství teroristů, řízených podobně jako v Libyi a Íránu tajnými službami NATO, Saúdské Arábie, Jordánska a Emirátů. Syrská vláda odhaduje počet teroristů na dva tisíce. Na dokonale organizované teroristické akce, při kterých se vrazi kryjí davem a pálí ze zálohy na policii a armádu, je to dostatečný počet. Počet mrtvých v Sýrii se rychle zvětšuje. Úkolem teroristů není pouze zabíjet pořádkové síly, ale hlavně vraždění demon strantů, ze kterého je masmédii a nevládními organizacemi obviňována syrská vláda, vyvolat strach a chaos a opakovat libyjskou provokaci, která umožnila bloku USA-EU-OSN zlikvidovat progresivní režim Muammara Kaddáfího.
Účinnost teroristických akcí je sice vysoká, ale ani tak NATO není zatím schopno splnit svůj hlavní cíl - likvidovat režim a nastolit vlastní.

2 hlasy

Hahaha a jak Rusové zjistili přítomnost F-35 ve vzduchu u íránských hranic? To je zase žgrynd.

0 hlasů

No třeba si koupili taky Tamaru. ale to ty jako dýzlák u radarů znáš. A ostatně když dokázali bezmozkům šlohnout dron Sentinel, a přistát s ním na iránské letecké základně, tak proč by nemohli zjistit ty F-35.

2 hlasy

Tamara letouny Stealth není schopná odhalit taky, to jsou jen vaše choré výmysly. Ten systém je tak tajný, že jen pár zasvěcených ví, co umí a co neumí. Neexistuje žádný zdroj popisující její funkci a schopnosti. Mimo to už Tamara neexistuje, systém byl modernizován před drahnými lety. Testy USAF ale hovoří jasně: i přes tyto systému letouny Stealth svoje mise splnily bez zaměření i detekce natož odstřelování.

0 hlasů

Organizace "Člověk v tísni" dodávala Majdančíkům potraviny, vařila jim a předávala jim peníze aby upalovali a ubíjeli policisty
Po Majdanu přivezla některé Majdančíky do ČR -.-.
To Ukrajinské letadlo nebyl pravidelný spoj. Startovalo ve zcela neobvyklé době. Odváželo z Iránu organizátory MAJDANU - pokusu o státní převrat - proto tam bylo tolik Kanaďanů -včetně těch, kdo stříleli do DEMONSTRANTU

3 hlasy

Gavrochu, Gavrochu...! Ty lžeš ještě víc, než sám Lavrov, a ten je na lhaní machr. Ti Kanaďané měli sice kanadské občanství, ale byli to Íránci, co byli doma na návštěvě...

1 hlas

Tak pozor: cizinec není našinec! :-D

1 hlas

budto humanitarni bombometcici nebo obrezanci zase provokovali.
mrtvym to uz ale zivot nevrati.
v kazdym pripade se Iranci (mnohokrat) omluvili a nabidli odskodneni.
to je podstatny rozdil do bumanitarnich bombometciku :-))))))

Americký viceprezident George H. W. Bush veřejně prohlásil: „Nikdy se jménem USA neomluvím. ... Je mi jedno, jaká jsou fakta, já nejsem člověk, co se omlouvá za USA.“

a pak dali vrahum jeste metaly :-))))))

2 hlasy

Jenomže to Bush k tomu sestřelu neřekl. A vy jste neuvěřitelně líné sockovské dobytče si to ověřit na strejdovi... Co dále?

0 hlasů

pravda bolseviky rozdrazdila vzdycky nejvic.

jinak Bush ma peknou citaci na Wiki k tomu sestrelu :-))))

1 hlas

Jo Wikipedie, zdroj pro tupouny, tak to pak ano!

0 hlasů

Američani si udělali provokaci v Iránském vzdušném prostoru a to mělo za následek zvýšenou aktivitu letectva. A proto američani jak jsou všeobecně známý si dělají všude co chtějí tak asi pilotovi nezbylo nic jiného než odpovědět střelbou. Je snad každému jasné, že si amíci na provokaci nebudou brát vojenské letadlo.

4 hlasy

Tak toto je sra*nec týdne, vážení! Autorovi blahopřejeme, cihla přes čelo dorazí ve středu. Možná se mu pak rozsvítí. Tu střeli pilotoval asi nějaký Íránec, tak to už má dost.

0 hlasů

Tak toto je sra*nec týdne, vážení! Autorovi blahopřejeme, cihla přes čelo dorazí ve středu. Možná se mu pak rozsvítí. Tu střeli pilotoval asi nějaký Íránec, tak to už má dost.

0 hlasů

A jinak, u doktora Alzheimera jste objednanej?

2 hlasy

To nebude Alzheimrem, to bude debilita od útlého věku, všechno marné...

1 hlas

Jakému pilotovi, jaká střelba, co to meleš...?

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.