Írán zprovoznil "islámskou" obdobu YouTube

Zahraničí
10. 12. 2012 16:15
Írán blokuje kromě YouTube také sociální sítě Facebook a Twitter.
Írán blokuje kromě YouTube také sociální sítě Facebook a Twitter.

Írán začal provozovat vlastní server na sdílení videosouborů. Vláda tak chce na stránce http://www.mehr.ir Íráncům nabídnout alternativu k serveru YouTube, který je podobně jako další ve světě používané servery v Íránu zablokovaný.

Na stránce Mehr mají být dostupná videa, jejichž pomocí se bude podle oficiálního prohlášení šířit islámská kultura a umění. Zatím není jasné, zda či jak bude server podléhat vládní cenzuře.

Írán blokuje kromě YouTube také sociální sítě Facebook a Twitter.Írán blokuje kromě YouTube také sociální sítě Facebook a Twitter. Íránská vláda tvrdí, že Západ vede jejich prostřednictvím proti Íránu "tichou válku".

Írán chce také vytvořit vlastní internetové prostředí "očištěné" od západního obsahu. Počítačoví odborníci ale pochybují o tom, že je to technicky možné.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Zásah proti drogovým gangům nepřežilo sedm lidí. Hořel i autobus

Zahraničí
18. 3. 2026
ilustrační foto

Dopady války. Ve Středozemním moři bloumá opuštěný ruský tanker

Zahraničí
18. 3. 2026
ilustrační fotografie

Počet zabitých a zraněných dětí v Libanonu odpovídá školní třídě denně

Zahraničí
Aktualizováno: 18. 3. 2026 20:37

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ