Blízký východ
Íránský duchovní vůdce označil USA za původce koronaviru a odmítl pomoc

22.03.2020 10:58 Aktualizováno 22.03. 11:38

Íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí v neděli v projevu k národu odmítl pomoc Spojených států při boji s pandemií způsobenou koronavirem. Odvolával se přitom na konspirační teorii, podle které byl virus SARS-CoV-2 cíleně vyroben v USA.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • tyden tyden (5 hlasů) 22.03.2020 12:57

  moje rec. jenom bych doplnil, ze kdyby jim nahlavu nehazela...

 • tyden tyden (4 hlasy) 22.03.2020 14:09

  "Konkrétním organizacím, které nemají v čele slabomyslou postavu. " ...

 • Jan Gavroch (3 hlasy) 22.03.2020 14:54

  ...

 • Jan Gavroch (3 hlasy) 22.03.2020 14:59

  Někteří židé chtějí okupovat Irán a posílají na Iránce, Iránky,...

 • tyden tyden (3 hlasy) 22.03.2020 12:54

  to je divny, zprav z Iranu je tu hromada, ale zprav z usa, naseho...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Po*jebané, zrádné, zbabělé a kolaborantské pražské Čehuúúúúniská byli VŽDYCKY zákeřnými swiněmi stejně, jako jejich "2. NEJVĚTŠÍ ČEHUÚÚÚÚNISKO", a přitom to byl pouze kolaborant, agent CIA, StB a GRU - jinak placená zrádcovská swině pod jménem Vendelín Bombardér....a v intencích tohoto deviantního prašivce se nynější pražská sluničkářská kafilérka ona*nuje každý den, přitom je potřeba tuto Hydru postavit ke zdi a jak zpívala naivní kun*da Kubiška...."a vláda věcí tvých se ti lide navrátí...."....viváááát Chameneééééi, zcela přesně jsi identifikoval Satana z USSraele - je to víc, než jasné! Velký Satan je původcem pandemie, oživlá Bestie z Apocalypsy, která chce zničit svět.

0 hlasů

Už to neberte,píšete potom nesmysly. 🧛‍♂️

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

EU NÁS ZACHRÁNÍ – OPRAVDU?

Nebo je slavná EU jen přežitek chvilkového poblouznění neomarxistických bláznů, kteří chtěli poručit větru, dešti? … Zvláštní, že jak jde do tuhého, tak najednou je po veškeré solidaritě.
Ano, všichni jsme evropané, čeká nás zářivá budoucnost, máme humanitární ideály, vítáme běžence, zasadíme se o bezuhlíkovou stopu, zadotujeme každý nesmysl, postavíme rozhlednu, cyklostezku, pro Vaše zdraví zavřeme jaderné a uhelné elektrárny, zakážeme auta se spalovacími motory, zbytečně plýtváte, tak vám zakážeme žárovky a rtuťové teploměry, protože ty, společně s uchošťoury, jsou skutečnou hrozbou, a nedej bože, aby jste měli výkonný vysavač.

Také poznáváte “kecy” z evropské unie? A opravdu toto chcete? Není vše náhodou trochu jinak?

Ve světle koronavirové pandemie se najednou ukazuje, že krizové situace EU prostě nezvládá. Najednou neplatí prázdná slova o solidaritě, najednou si každý začíná uvědomovat platnost přísloví “bližší košile než kabát”. Najednou zjišťujeme, že ochrana hranic není přežitek, že starost o zdraví vlastních občanů se politicky vyplácí. Takže co se vlastně děje?

Německo zadržuje na hranicích kamiony se zdravotní pomocí pro české nemocnice
Česká republika zadržuje zásilku roušek Červeného kříže pro Itálii
Žádná země nenabídne Itálii volnou kapacitu plicních ventilátorů i když pro ně nemá momentálně využití a v Itálii umírají lidé.
Iluze “volných hranic” se rozplývá jak pára nad hrncem
ČR a Nizozemsko volí diametrálně odlišný přístup (karanténa x “rychle si to odbydeme”)
….. atd. atd.
Chápu, že krizová situace se může vyskytnout. Ale co dělá naše slavné “evropské vedení”? Víte o nějakém krizovém štábu? Metodice jak postupovat? Zajistila EU dostatek roušek a dalšího zdravotnického materiálu pro své obyvatele? Má nějaký krizový plán – a jestli ano, tak proč o něm nevíme a proč není uskutečňovaný? Má EU strategické zásoby? … Nebo se vrcholní představitelé dokáží jen fotografovat s Grétou a “buzerovat” občany nesmyslnými nařízeními? Vlastně ano – máme komisaře EU pro řešení krizových záležitostí. Nějaký pan Janez Lenarčič. Jeho jméno jsem našel po delším googlení. Vsadím se, že většina čtenářů se o tomto zajisté velmi dobře placeném pánovi dozvěděla až teď z tohoto blogu.

Je to asi fantazie, ale funkční EU by měla možná postupovat jinak

EU měla smysl v podobě odstraňování obchodních a celních bariér. Ale časem (podpisem vnucené Lisabonské smlouvy) se z ní stal byrokratický moloch, který se bezúčelně stěhuje na trase Štrasburk – Brusel, který své občany jen svazuje nesmyslnými omezeními, uzurpuje si pravomoce národních států a když přijdou skutečné problémy a krize (migrační problém, epidemie koronaviru atd.), tak je naprosto impotentní, není schopný adekvátně reagovat a přijímat jasná řešení. Opravdu tohle chceme? Pro tohle jsme hlasovali při vstupu do EU? Nebo to tenkrát bylo jiné společenství. Společenství, které respektovalo vůli jednotlivých států a “nekecalo” do věcí typu povinnost bezdotykových baterií a pomazánkové máslo?

Ani omylem nevolám po silném “vůdci”, nevolám po direktivním řízení. Naopak volám po ponechání co nejvíce pravomocí jednotlivým státům. Nedělejme z Evropy superstát. Ono to ani nelze. Je zde mnoho překážek – namátkou spousta rozličných jazyků, různé ekonomické úrovně, kulturní rozdíly apod. Obávám se ale, že ne všichni si tyto rozdíly uvědomují a navzdory vůli obyvatel se snaží Evropu zprůměrovat do jakési indiferentní kaše. Nefunguje to. Názorně to vidíme na migrační krizi i na současné koronakrizi.

Jaké je řešení? Domnívám se, že ideální stav by byl návrat do dob před Lisabonskou smlouvou, kdy každý stát měl právo veta. Ano, pojďme se jako suverénní státy domluvit na určitých opatřeních, ale nenechme si diktovat něco, co nechceme. Ať už to je rozdělování migrantů nebo zákaz tuzemského rumu. Pojďme spolu spolupracovat na vzájemně výhodném základu, ale nenechejme se vmanipulovat do věcí, které se nám nelíbí a kde při nesouhlasu budeme jednoduše přehlasováni silným Německem a Francií.

Ideologicky přijatá usnesení současného neomarxistického vedení EU (jen na okraj připomínám vztyčení sochy Marxe či Lenina v Německu) nesmí být závazná pro ostatní státy, nesmí ve svém důsledku vést k podlamování energetických cílů jednotlivých zemí (zákazy jaderných a uhelných elektráren), nesmí škrtit základ ekonomiky evropských zemí (který z nezanedbatelné míry spočívá v autoprůmyslu) nesmyslnými regulacemi, nařízeními a emisními normami, které jsou v přímém rozporu s fyzikálními zákony i zdravým rozumem.

Pokud současné vedení EU nedokáže jasně definovat vize, cíle a místo Evropských zemí na světové mapě, pokud nedokáže jasně reagovat v případě ohrožení (a je jedno, zda se jedná o ochranu hranic či o ochranu před pandemií) a místo toho iniciativně řeší vlasové sponky pro kadeřnice a rozměry cirkusových stanů, tak dle mého soudu nemá nárok na existenci ve stávající podobě.

https://pravyprostor.cz/eu-nas-zachrani-opravdu/

CZEXIT

1 hlas

FRANTA KOCOUREK NÁS ZACHRÁNÍ – OPRAVDU? 🤡

1 hlas

Že by na každém šprochu pravdy trochu. Nemusíme chodit zase tak daleko do historie například k mandelince bramborové.

2 hlasy

Překvapuje mi,že i dnes se najdou blbci,kteří něčemu takovému věří. 😂

1 hlasJan Gavroch 22.03.2020 15:48
gavroch
SVINKA KANEC LEJNOMOČ GAVROCH RUSKOČÍNSKÝ
V USA nahnali gangsteři domorodce do rezervací a tam je zabíjeli hladem a zimou.
Potom jim DAROVALI deky infikované PRAVÝMI NEŠTOVICEMI

0 hlasů

Větší obavy než z Covidu mám s pitomců, kteří vědomě porušují základní opatření ohledně ochrany zdraví. A taky z inteligentů a sprostejch omezenců typu Ovocenka, OK, Tyden, Alodar a jiných.

1 hlas

V USA nahnali gangsteři domorodce do rezervací a tam je zabíjeli hladem a zimou.
Potom jim DAROVALI deky infikované PRAVÝMI NEŠTOVICEMI

2 hlasy

Někteří židé chtějí okupovat Irán a posílají na Iránce, Iránky, Iránčata armádu USA
http://www.wertyzreport.cz/clanek/dohoda-s-iranem-valka-carter
Americký ministr obrany: Jaderná dohoda s Íránem nezabraňuje vojenskému útoku na Irán
Izrael byl po dosažení íránské jaderné dohody k neudržení. Izraelský

premiér Benjamin Netanyahu se do poslední chvíle snažil dohodě zabránit, největší izraelská lobby v USA AIPAC dokonce svolala z dovolené své členy, aby začali přesvědčovat americké zákonodárce. Izrael také zvažuje, že bude chtít po USA KOMPENZACE A tak přijel do Tel Avivu americký ministr obrany Ash Carter uklidňovat USA sice dohodu schválily ale to nebrání případnému útoku USA na Irán
„Jedním z důvodů, proč je tato dohoda dobrá, je fakt, že nic nebrání vojenské možnosti,“ řekl Carter reportérům během cesty do Izraele.
„Stále hledáme způsoby jak na Irán zaútočit ,“
dodal a zároveň podotkl, že USA spolupracují s Izraelem v posilování armády.
Zdroj: AFP/Bloomberg, alternativenews.org, forward.com

3 hlasy

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/iran-kvuli-us-sankcim-nemuze-nakupovat-prostredky-proti-covid-19/

Írán díky Trumpovým tvrdým sankcím nemůže na světovém trhu koupit léky a zdravotnické prostředky, které by omezily ohnisko koronaviru a léčily postižené lidi.
Informaci uvedl Hassan Qashqavi, íránský velvyslanec v Madridu,
Washington brání Íránu platit přes účty, peníze jsou k dispozici, pouze je nemůžete převést. Trump je proto osobně zodpovědný za smrt Íránců na koronavir.

Írán zatím ohlásil 1 284 úmrtí a 18 407 infekcí. Po léčbě se zotavilo více než 5 970 lidí.
Mezitím íránský velvyslanec v Pákistánu, Mohammad Ali Hosseini, vyzval mezinárodní společenství, aby přijalo opatření proti americkým anti-íránským sankcím.

„Světoví vůdci, zejména ti v regionu, by měli okamžitě reagovat na sankce USA, které zablokovaly íránskému národu přístup ke zdravotnickým potřebám,“ uvedl ve čtvrtek v pákistánském tisku.
Mezinárodní soudní dvůr (IGH) přikázal Spojeným státům, aby zrušily sankce, které nezákonně obnovily na humanitární dodávky do Íránu.

Pouze Čína pomáhá

Jedinými, kdo zatím poslali pomoc, jsou Číňané, kteří do Íránu vyslali skupinu expertů, aby pomohli bojovat s novým koronavírem v zemi, uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunyingová.

Čína již dala Íránu dávku testovacích souprav a velké množství zdravotnického materiálu.

Írán podpořil požadavky Číny na zjištění zdroje viru a způsobu, jakým se dostal do Číny.

„Existují náznaky, že nový koronavirus pochází z USA a byl přenesen 300 americkými vojáky, kteří přišli do Wuhan na Mezinárodní vojenské hry v říjnu 2019. Krátce nato se tam šíří koronavirus,“ píše von Freeman na webu Schall und Rauch..

3 hlasy

Primitiv,senilní,fanatik,blb Chameneí,stejně jako byl Chomejní-inu nejlepší partneři pro ruské podlé šmejdy.

1 hlas

To je hyperidiot, jak "tyden tyden". Má smysl nabízet pomoc takovému režimu? Nemá. Musí to jít postranními neofiko cestami. Konkrétním organizacím, které nemají v čele slabomyslou postavu.

1 hlas

"Konkrétním organizacím, které nemají v čele slabomyslou postavu. "

takze bodle rudeho vemena ovocenka by eu a usa nesmel pomahat vubec nikdo :-)))))))

jinak pokud Iranu pomahat nechcetr, tak nemusis.
ja jsem psal, ze humanitarni bombometcici to zakazuji ostatnim.
ale ty mas z kyjeve vlastni instrukce vid :-)))))

4 hlasy

to je divny, zprav z Iranu je tu hromada, ale zprav z usa, naseho nejvetsiho protle, je tu pomalu. zrejme rude vemeno v redakci nema internet, ale zato ma primou linku do Iranu
tak treba:

usa uvaluji dalsi sankce na Iran aby nahodou nemely penize na nakup zdravotnickeho zbozi, jehoz vyvaz do Iranu uz zakazaly drive :-))))))

https://www.dailystar.com.lb//News/Middle-East/2020/Mar-18/502967-us-sanctions-chinese-safrican-companies-over-iran-petrochemicals.ashx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

usa uvaluji pro zmenu jeste dalsi sankce na Iran, protoze je KOMPLICEM koronaviru :-)))))

https://www.cnbc.com/2020/03/17/coronavirus-pompeo-calls-iranian-regime-an-accomplice-amid-crisis.html

usa povazuji koronavirus za vitany prostredek k vyvinuti tlaku na Iran a zmenu rezimu :-)))))))

https://www.ccn.com/trumps-brutal-sanctions-pushes-irans-coronavirus-crisis-to-the-brink/

to se bude mistnim proamerickym idi*tum libit :-))))))))

3 hlasy

Nemit tyhle prasopsy staty ropu, nebyly by zaklesleny ani na mapach.

1 hlas

moje rec.
jenom bych doplnil, ze kdyby jim nahlavu nehazela humanitarni a lidska evropa a amerika temer nepretrzite na hlavu bomby, tak bysme o nich mozna ani nevedeli :-)))))

5 hlasů

To se bude místní proruské bandě idi*tů líbit

2 hlasy

tak to podle klasifikace mistniho rudeho vemena ok nejsem prorusky idi*ot :-)))))

0 hlasů

Ne, vy jste idijot univerzální. Žolík idiocie.

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

o k , len sa divím, že Pražský letel pre zdravotnícku pomoc na Tajwan alebo nepožiadal o pomoc verného spojenca USA a NATO ale utekali sta do Číny, ktorú považujete za bezpečnostné rizika a najväčšieho porušovateľa ľudských práv. Veď tie pomôcky tam šijú ľudia, ktorých Čina drží v lágroch. O tom kto je idi*t porozmýšľaj.

3 hlasy

co čekáte od žid nekňubů jako bureš a hřib? být tam Moravák okamůra,vše by bylo vyřešeno už před vánocemi.

2 hlasy

Áno, porozmýšlali zme a takto domudrovali: nik iný v súčasnosti neponuka dodávky do cudziny v takýchto množstvách. Tak kto tu rozmýšla obličkami a pečeňou?

0 hlasů

Koukám, že pro tebe je geografie něco jak americká výuka. Česko nebo Čečna, hodinky nebo holínky, oboje je obojaké.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.