Nálety v Sýrii pokračují. Zemřelo při nich 28 lidí

Zahraničí
1. 2. 2018 20:57
Bombardování Sýrie.
Bombardování Sýrie.

Nálety na severozápadě Sýrie si vyžádaly životy 28 lidí. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) bombardování připisuje syrské armádě. Povstalecké ostřelování Damašku si mezitím vyžádalo životy sedmi lidí a dalších 13 osob bylo zraněno, informovala syrská agentura SANA.

Vojenské letouny a vrtulníky zasáhly cíle v provinciích Idlib, Hamá a Halab (Aleppo), včetně měst Sarákib a Kafr Nabúda.

Syrská armáda a její spojenci se snaží dobýt opozicí ovládané město Sarákib v provincii Idlib poté, co minulý měsíc získali kontrolu nad leteckou základnou Abú ad-Duhúr. Vojáci syrského prezidenta Bašára Asada podle SOHR v regionu dobyli několik vesnic.

Nejsilnější povstaleckou skupinou v severozápadní Sýrii je Tahrír aš-Šám, koalice džihádistů, v níž operují příslušníci někdejší syrské odnože mezinárodní teroristické organizace Al-Káida, známé jako an-Nusra.

Provládní síly v průběhu syrské občanské války, která začala v roce 2011, povstalce vytlačily z řady významných území. Opoziční skupiny však stále kontrolují důležitý region nedaleko Damašku, Homsu a enklávu na severozápadě země.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Lefteris Pitarakis

Další čtení

Socha svobody

USA nabízejí vánoční bonus migrantům, kteří dobrovolně opustí zemi

Zahraničí
23. 12. 2025

V Texasu se zřítil letoun mexického námořnictva, nejméně pět lidí zemřelo

Zahraničí
23. 12. 2025

Japonská raketa H3 selhala při snaze vypustit navigační satelit na oběžnou dráhu

Zahraničí
22. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV