Podpora terorismu
Němka pomáhala IS, v Bagdádu dostala trest smrti

21.01.2018 11:16 Aktualizováno 14.01. 13:39

V irácké metropoli Bagdádu byla za zapojení do teroristické organizace Islámský stát odsouzena k smrti Němka marockého původu. Totožnost ženy soud nezveřejnil.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nejdříve zmíním, že mně je jasné, že G.W. Bush přišel v mezinárodním právu na oko s novou kategorií s kterou se najednou mohlo legálně mučit, a že celé OSN to co vím moc nebo nijak neřešilo. A od toho se má i v Evropě podivné věci typu, že například SRN má vojáky v zahraničí proti údajnému nepříteli ale (údajné*) členy toho nepřítele soudí dle svého civilního práva.

*(jakože nalezené i za nasazení aktivních trojanů a tajných agentů pobízející k činu jako například u toho Amriho s nákladním vozem v Berlínu)

V mém pohledu by se v takovém případu však mělo nahlížet jako na válečné zajatce, ohledně čehož se mimochodem má i Ženevskou konvenci kde je stanovené, že signatář aby zacházel s válečnými zajatci nesignatáře stejně jako od signatáře.

https://en.wikipedia.org/wiki/Geneva_Convention_(1 - 929)

A tato věc se netýče (jen) nějakých právních technikalit dotazů typu jak to tedy vlastně řešit v civilním právu když například voják Rakouska dostal rozkaz zaútočit na vojáka SRN (a jestli se myslí jako opravdu vážně aby policie Bavorska koukala zakročit a udělat zátah možná i na velkou bitvu v plném proudu), obzvláště když k tomu došlo poněkud v zemi nikoho (jakože civilní jurisdikce si své plné postavení často nezvládne obhájit když je město obsazené, a i pokud se jak v SRN má, že vojáci spadají pod civilní právo, tak obvykle ne takto co se týče vojáků ostatních) - což jinými slovy znamená, že pokud se v SRN má problém s útočícím vojákem Rakouska, tak to se obvykle má problém vlastně s Rakouskem.

Ale právěže se u toho má celou tu tématiku argumentativního zájmu o rozbití mocenské struktury těch považované za docela jasné zlořády. A přístup typu tvrdého odsouzení každé osoby za jakoukoliv kolaboraci a podobně, to argumentativně spíše stmelí tu organizaci (ve smyslu krytí si navzájem, obzvláště pokud se nedává například vojákovi Wehrmachtu možnost uznat , že to celé bylo od vedení docela hrozné) a případně jím i nažene nejednu další rodinu která se domnívá nebo ví, že odsouzený/á takový/á nebyl/a. Čímž nemíním jako bych měl všeobecnou amnéstii v takovém případu za normální, ale přístup velkých trestů několika malých ryb mezitím co například bývalý SS-důstojník Klaus Barbie dostal zaměstnání u CIA která ho chránila i před prosekucí, to mám osobně jako by se chytlo několika stébel trávy když se vlastně není schopno vypořádat s těmi zlořády.

0 hlasů




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 08/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov