Při požáru na dívčí koleji zemřelo nejméně 13 lidí

Zahraničí
29. 11. 2016 21:42
Nejméně 12 mrtvých si vyžádal požár na dívčí koleji (Ilustrační foto).
Nejméně 12 mrtvých si vyžádal požár na dívčí koleji (Ilustrační foto).

Nejméně 13 mrtvých si vyžádal požár na dívčí koleji v jižním Turecku, dalších 23 dívek utrpělo zranění. Příčiny požáru nebyly zatím oznámeny, spekuluje se ale, že jej způsobil zkrat na elektrickém vedení, uvedla televize Habertürk.

Mezi oběťmi je 11 dívek, většinou ve věku 12 a 13 let, které byly ubytovány na koleji pro studentky školy ve městě Aladag v provincii Adana. Dvanáctou obětí je žena, která v třípodlažní budově pracovala.

Zraněné školačky utrpěly většinou zlomeniny, když v panice skákaly z oken vyšších pater. Další se nadýchaly zplodin.

Kolej sloužila k ubytování školaček a studentek z převážně chudých rodin z okolního vesnic, kde nejsou žádné školy, uvedla televize CNN Türk.

Na televizních záběrech byly vidět vysoké plameny, jak zachvátily střechu budovy. Zasahujícím hasičům se až po chvíli podařilo dostat požár pod kontrolu, protože střecha byla dřevěná.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

V Indii ve 114 letech zemřel nejstarší maratonec na světě, srazilo ho auto

Zahraničí
15. 7. 2025
ilustrační foto

Zaskočená Moskva? Asi už začínají brát Trumpa vážně, ale válku neskončí

Zahraničí
15. 7. 2025
Kreml, srdce Moskvy, patrně bude brzy v dostřelu

Trump se zeptal Zelenského, jestli může Ukrajina udeřit až v Moskvě. Ten potvrdil

Zahraničí
15. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ