Při střelbě u istanbulské mešity utrpěli zranění dva lidé

Zahraničí
1. 1. 2017 17:33
Střelba v Istanbulu si vyžádala dvě zranění (ilustrační foto).
Střelba v Istanbulu si vyžádala dvě zranění (ilustrační foto).

Při střelbě u jedné z istanbulských mešit byli zraněni nejméně dva lidé, uvedl britský list The Independent s odvoláním na tureckou tiskovou agenturu Dogan. Pachatel z místa činu utekl. Ke střelbě na severu evropské části Istanbulu došlo jen několik hodin poté, co střelec usmrtil 39 lidí v nočním klubu Reina ve stejném městě. Není jasné, zda mezi oběma případy je spojitost.

Útočník před mešitou začal střílet ve chvíli, kdy se shromáždil dav věřících, kteří se přišli modlit. Dvě zraněné osoby byly odvezeny do nemocnice, žádné další podrobnosti o incidentu zatím nejsou známy.

Rovněž neznámý střelec zaútočil v noci na neděli v istanbulském klubu Reina, kde slavily stovky lidí příchod nového roku. K masakru se zatím nikdo nepřihlásil a útočník je stále na útěku.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Válka proti Íránu nekončí, řekl Netanjahu, Izrael změnil tvář Blízkého východu

Zahraničí
31. 3. 2026

Trump řekl, že vojenské operace proti Íránu se blíží konci

Zahraničí
31. 3. 2026
Bagdád, ilustrační foto

V Bagdádu někdo unesl americkou novinářku

Zahraničí
31. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ