Neobvyklý jev
Proč mezi Kurdy bojuje tolik žen?

16.10.2019 19:55 Původní zpráva

Fotografie hrdých bojovnic z Kobani obletěly svět už v roce 2014, kdy bránily město proti ofenzivě Islámského státu. Zvykli jsme si vnímat kurdské ženy v uniformách jako něco běžného, ale nikdo se vážněji nezamyslel nad tím, kde se tam vzaly? Blízký východ je jedna z nejsilněji patriarchálních částí světa.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Franta Kocourek (8 hlasů) 17.10.2019 06:04

  Byli tam mezinárodní pozorovatelé, nepřekrucuj zase fakta! To je...

 • tyden tyden (7 hlasů) 17.10.2019 04:25

  a kdyz si Krym vybral Rusko, tak jsi mel vzteky srac*ky az na...

 • cestmir beranek (7 hlasů) 17.10.2019 09:53

  To je krásná ukázka zblbnutí českými médii. Realita je ovšem jiná....

 • Franta Kocourek (5 hlasů) 17.10.2019 06:04

  140 POSLANCŮ OBĚTUJE ČESKOU REPUBLIKU A JEJÍ OBČANY? Vláda chystá...

 • tyden tyden (3 hlasy) 17.10.2019 04:29

  a kdypak rude vemeno v redakci napise, proc nejvic VRZD ZE CTI v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

PARLAMENT HLOUPNE?!

Je až s podivem, čím vším se poslanci parlamentu a senátoři dokážou zabývat, a naopak co se stoickým klidem hodí za hlavu. Je možné se ptát, co je pro stát a jeho občany důležitější, zdali množírny na psy nebo zabránit přijmutí zákona o nemožnosti zbavit se imigrantů nelegálně vstupujících na naše území, to znamená přiznat status uprchlíka i těm, kteří na to nemají právo. Novelu zákona předkládá Ministerstvo vnitra a nazývá ho jako Institut strpění cizince. De facto by se tak každý, kdo se k nám dostane, zároveň bez ohledu na jeho minulost, stal víceméně naším spoluobčanem.

Množírny psů, čipování zvířat a další podobná problematika jsou jistě důležité, zabránit mučení psů je velmi chvályhodné, nicméně je třeba si přiznat, že momentálně existují mnohem důležitější záležitosti. S příchodem Salviniho na post italského ministra vnitra se podařil zpomalit tok běženců mířících do Evropy z Libye a pašeráci lidí schovávající se za charitativní neziskové organizace a plavící se na lodích ,,zachraňujících” africké muslimské inženýry ze Středozemního moře najednou narazili na zavřené italské přístavy. Po systematickém odstranění Salviniho se stavidla přílivu Afričanů opět naplno otevřela. Zároveň se na syrské území vrátily zuřivé boje a je velmi pravděpodobné, že se do pohybu dostanou další statisíce příslušníků různých národů. Při neschopnosti a neochotě Řeků, Italů a Španělů chránit venkovní hranice Schengenského prostoru a při proimigrantské agitaci Paříže, Berlína a Bruselu se dá očekávat, že se brzy migranty zaplaví i Česká republika. Zatím k nám muslimové jezdí utrácet své sociální dávky, ale je otázkou času, kdy je u nás začnou chtít dostávat.

Maďarsko, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko již nějakou dobu posilují jednotky chránící vlastní státní hranice, to i přes odpor Bruselu. Částečně se o podobné snaží Bavorsko, o Švýcarsku ani nemluvě. Jenže má to smysl, když jinde jsou vrata dokořán otevřena? Maďarsko a Polsko se striktně proti přijímání migrantů vyslovily a za svým si důrazně stojí, nově se přidalo i Estonsko. V Polsku navíc poslední volby jasně ukázaly, že místní obyvatelstvo stojí za svou vládou. Orbán poprvé po delší době zakusil hořkost porážky, když v boji o Budapešť vyhrál opoziční politik hlásící se k zelené a k migraci nakloněné liberální opozici. Jde o jisté varování, že ne všichni dokážou ocenit Orbánovu obranu maďarské bašty. Momentální okupace pražské radnice koalicí Pirátů, Prahy sobě, Top09 a STANu ukazuje, jak málo si našinci váží jisté dosavadní výjimečnosti České republiky v minimalizaci následků ekoblbnutí a migrantské přívětivosti. Podobný vývoj čeká nyní i maďarské hlavní město, což může být pro maďarského předsedu vlády problém. Přinejmenším přišel o část prestiže.

https://pravyprostor.cz/parlament-hloupne/#comment-960503

0 hlasů

Celkem zajímavá analýza, jak se to bude vyvíjet je zde a moc hezky to pro nás nevypadá...

NATO stojí před neřešitelným problémem, sankce proti Turecku zvednou stavidla migrantů do Evropy, vyloučení Turecka z NATO nepřipadá v úvahu, ale tolerování vojenské intervence Turecka v Sýrii přivede rozpad NATO! Turecké angažmá v Sýrii je zástěrka, hraje se o destrukci a likvidaci Severoatlantické aliance! Pokud se Sýrie začne bránit a zaútočí proti Turecku ve spolupráci s Íránem, Ankara aktivuje článek 5 a NATO bude muset jít Erdoganovi na pomoc! A všichni tuší, co by se stalo!

https://aeronet.cz/news/nato-stoji-pred-neresitelnym-problemem-sankce-proti-turecku-zvednou-stavidla-migrantu-do-evropy-vylouceni-turecka-z-nato-nepripada-v-uvahu-ale-tolerovani-vojenske-intervence-turecka-v-syrii/

2 hlasy

nic lepsiho by si trump ani prat nemohl.ten to chtel rozpustit uz davno.

1 hlas

Aspoň si, vy blbe, ten článek 5 ale hlavně článek 6 Washingtonské smlouvy přečtěte!!!! vy nejste schopný si ani dát do Googlu článek 5 NATO, kudla, to už je moc, jak jste líné prasce.
Útok je útok, ne jednání v obraně a kór na území napadeného státu, bože, do čeho jsi to dal duši!

Zadek si utíráte sám nebo vám to dělají sestřičky? Toto není možné ty vaše přehmaty pořád.

1 hlas

140 POSLANCŮ OBĚTUJE ČESKOU REPUBLIKU A JEJÍ OBČANY?

Vláda chystá změnu Azylového zákona o takzvaný institut “strpění cizince”. Migrant, který se dopustí zločinu, bude sice zločinec, ale hlavně uprchlík před válkou, takže i když nedostane azyl a nemá na něj právo, bude mít statut uprchlíka před válkou a nepůjde vyhostit.

Kromě zavedení institutu strpění navrhuje ministerstvo vnitra rovněž i novou definici azylanta: „Azylantem má být nově nikoli ten, komu byl azyl udělen, ale už ten, kdo o azyl požádal. Postavení azylanta pak bude mít žadatel po celou dobu procesu vyřizování žádosti včetně soudního řízení u Nejvyššího správního soudu v případě odmítnutí azylu.“ Ano, čtete dobře – ten, koho k nám neziskovky propašují bude mít větší práva, než rodilý občan EU.

Je snad v zájmu všeho lidu, aby tato země poskytovala azyl zločincům, či dokonce snad i teroristům? Je v zájmu lidu této země, aby cizinec měl větší práva, než rodilý občan České republiky? Každý máme ve svém volebním obvodě zvoleného poslance. Bez ohledu na to, zda jsme jej volili, nás má zastupovat. Napišme jim, dejme jim jasně vědět, jaká je naše vůle a v příštích volbách jim vystavme účet.

https://pravyprostor.cz/140-poslancu-obetuje-ceskou-republiku-a-jeji-obcany/

5 hlasů

Na toto má mít země smlouvy s ostatními zeměmi o vydávání zločinců a pokud Západ rozjebe Blízký východ svou poučkovatou politikou o jakýchsi lidských právech a svobodě pro muslimy, pak bohužel, tady jsou klacky na naše hlavy! Vývoz demokracie mezi opičáky se nepovedl, ale jednosměrný vývoz opičáků do demokratických zemí jde náramně.

0 hlasů

a kdypak rude vemeno v redakci napise, proc nejvic VRZD ZE CTI v Nemecku maji na svedomi prave Kurdove :-)))))
asi proto, ze si u Kurdu muzou zeny delat, co chteji :-))))

3 hlasy

To je česká vlastnost, půlku pravdy zamlčovat.

0 hlasů

spis semitu zidu.nectete TNYT?ajnstajn?necumite na cnn,meshuge?cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

https://eurozpravy.cz/domaci/zivot/urazite-romy-ci-muslimy-anonymita-internetu-je-zdanliva-pravo-plati-i-tam-varuji-experti.bc125c76/

0 hlasů

Jak se dá muslim asi tak urazit? Přečtěte si Korán, proti tomu je Mein kampf hadr!

0 hlasů

Každý národ má právo na sebeurčení! Všechno ostatní jsou jen zbytečné kecy...

2 hlasy

a kdyz si Krym vybral Rusko, tak jsi mel vzteky srac*ky az na monitoru :-)))))

7 hlasů

No, on si ho vybral až poté, co byl Ruskem obsazen, asi jako zakarpatská Ukrajina a všechny země, které SSSR / Rus anektoval. To se to pak pod samopalem vybírá jedna radost!'

1 hlas

To je krásná ukázka zblbnutí českými médii. Realita je ovšem jiná. Když se dělil SSSR, chtěli lidé na Krymu patřit k Rusku. Bohužel pro ně bylo nutno dostat z UA jaderné zbraně které tam měl SSSR, takže se v podstatě jako výměny za odsun hlavic ponechala UA v hranicích Ukrajinské svazové republiky, ovšem s tím, že Krym měl status autonomní oblasti a v UA ústavě bylo zakotveno, že krymský parlament má po 2 letech právo vyhlásit referendum o odchodu z UA. To se opravdu po těch 2 letech stalo a v referendu se velká většina lidí vyslovila pro odchod z UA, referendum Kyjev neuznal, následovalo další, opět jednoznačně pro odchod, následně Kyjev zcela proti dohodě změnil ústavu a právo na odchod z ní odstranil. Bylo ještě další, už "protiústavní" referendum a opět se stejným výsledkem. Takže představa jak bylo referendum zmanipulované Rusy, je poněkud mimo. Ostatně o tom jak se lidé na Krymu cítili ukazuje i to, jak dopadly ukrajinské ozbrojené síly, z těch se do Ukrajiny vrátilo jen pár desítek oficírů, většina raději zůstala na Krymu (dle vás jistě pod hlavněmi samopalů). To že referendum bylo dohlíženo zahraničními pozorovateli (i z ČR) je samozřejmě jednoznačné a neshledalo se žádné porušení pravidel. Nemusí se vám to líbit, ale to je tak asi vše co s tím můžete dělat.

7 hlasů

To asi Stýblovi nevysvětlíš. Než ráno mastí do hokny tak nestačí brát rozumy z Wiki... Proto tady plodí takový_chujoviny.

1 hlas

Takže ta vaše po*sraná Wikipedie se shoduje s jinými prameny v tom, že krymský parlament hlasoval v únoru 2014 tuším že pro vyhlášení referenda obklíčený a střežený neznámými ozbrojenci. Tak to pardon, ale jak to teda podle vás bylo, co tam ti neznámí ozbrojenci dělali? Rus se chová pořád stejně, na to byste ale historii musel znát, což on se spoléhá na taková prostoduchá hovada, že nic neumí, neznají a jenom tlápou.

0 hlasů

tak tak,je to vymydlenec.ale libi se mi zvysujici se uroven diskuzi.mozne i odjechat na dovolenou.asi na Krym.

0 hlasů

Byli tam mezinárodní pozorovatelé, nepřekrucuj zase fakta!
To je jediné co umíte, lhát a kydat hnůj na někoho, kdo má jiný názor než je ten lepšolidský, co?
Krym byl vždycky Ruský, stejně jako Kosovo je Srbsko.
A stejně tak by se mělo osamostatnit třeba Katalánsko.
Jenže to bolševici v EU nikdy nedovolí, co?
Že by opět dvojí metr?
EU je na blití.
CZEXIT

8 hlasů

Problém je, že Kocourek ani neví, co to lež je. On má svoje prostá moudra za pravdu a nechápe, že mele bolševikovy srance. Na Kocourka se kydat nic nemusí, ten ty svoje bláboly, co tu tvoří, jako s tou Ženevskou konvencí (už ji opravil) nebo teď další velepíčovinu s tím článkem 5 NATO valí jako z okrajků.
Pak semele všecko na jednu hromadu a vůbec ho nesejří, že každý ten případ byl naprosto jiný. On je prostý, on to vidí všecko stejně, bum bác.
Krym nebyl vždy ruský, měli ho především Tataři, před nima snad Čingischán. Rusovi nešlo na Krymu o žádné svoje lidi, o ty mu nešlo nikdy. Na Krymu leží Sevastopol a nerostné bohatství. Ukrajina se chystala o těžbu plynu nebo čeho to, aby nebyla závislá na Rusku. Že není Ukrajina o nic lepší než Rusko se s váma nikdo nepře, jen vy to furt mlátíte dokola.
Historie té oblasti, kde je teď Ukrajina je o neustálé těžké zaostalosti východních Slovanů a jejich barbarství, které dodnes neskončilo. Přečtěte si Sienkiewicze, to je jako dnes a to bylo 16. století.

0 hlasů

To že se Krym odtrhl od Banderistánu, tak má prvopočátek v Majdanu, schválení (de jure) a přijetí nového jazykového zákona zakazující ruštinu jako druhý úřední jazyk. Na nátlak EU však nebyl uveden v platnost, i když vyšel v jejich "Sbírce zákonů". To však většině ruskojazyčného obyvatelstva stačilo k tomu, aby pochopili co mohou od této vlády instalované pomocí Kalachů čekat! Bez ohledu jestli byli na Krymu zelení mužíci bez voj.hodností kteří dohlíželi na hlasování. Referenda na Krymu se zúčastnila řada mezinárodních pozorovatelů a neziskových lidskoprávních organizací.
GfK, společnost se sídlem v Německu provádějící průzkumy veřejného mínění a čtvrtá největší organizace pro výzkum trhu na světě, provedla průzkum v krymském regionu. Podle tohoto průzkumu 82 % lidí na Krymu „plně podporuje“ odtržení Krymu od Ukrajiny a připojení do Ruské federace, 11 % „převážně souhlasí“, zatímco jen 7 % s odtrhnutím „nesouhlasí“(převážně krymští Tataři). Podle průzkumu amerických univerzit z Colorada a Virginie si 84 % lidí na Krymu myslí, že připojení do Ruska je „naprosto správné rozhodnutí“. Bez ohledu na názor Plavce, Khárla a dalších banderovských kolaborantů pro které je vraždějí čs.občanů touto soldateskou vnitřní záležitostí UA.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.