Rusko chce spolupracovat na přípravě návrhu rezoluce, kterou pro Radu bezpečnosti OSN navrhuje Francie. Po setkání s francouzským ministrem zahraničí Jean-Markem Ayraultem to řekl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Ayrault dal v Moskvě najevo, že Francie je proti intenzivnímu bombardování Aleppa.
"Nic nemůže ospravedlnit tu palbu a tolik mrtvých," řekl francouzský šéfdiplomat. Rusko jako spojenec syrského režimu podle něj nemůže takovou situaci tolerovat. Bombardování zahrnující i civilisty podle francouzského ministra přiživuje terorismus a vytváří novou generaci islámských extremistů. Na zastavení palby není nikdy pozdě a to je důvod, proč jsem se rozhodl odjet do Moskvy, řekl Ayrault na tiskové konferenci.
K možnosti zavést proti Rusku sankce kvůli situaci v Sýrii, Lavrov řekl, že doufá, že převládne zdravý rozum, a ne přání vinit Rusko za všechno. Ministr také prohlásil, že protiraketové systémy S-300 a S-400, které má Rusko v Sýrii, mají čistě obranný účel a Rusko jimi nechce nikoho ohrozit.
Lavrov poznamenal, že se hodlá zabývat návrhy zmocněnce OSN pro Sýrii Staffana de Mistury. Ten řekl, že je připraven osobně eskortovat bojovníky Fronty dobytí Sýrie z východního Aleppa, a vyzval je, by z tohoto místa odešli. Rusko-americká zářijová dohoda o příměří v Sýrii předpokládala, že umírněná opozice se od teroristů jako Fronta dobytí Sýrie oddělí, což se nestalo a Rusko z toho viní USA, které měly tento bod dohody zajistit.
Lavrov také řekl, že Sýrie souhlasila s otevřením humanitárního úřadu Evropské unie v Damašku. Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová v lednu požádala Prahu, aby u syrské vlády prověřila možnosti poskytování humanitární pomoci. Česko trvale zachovalo v Damašku úřad v čele s velvyslankyní i po vypuknutí občanské války v roce 2011. Český úřad na místě zastupuje mimo jiné americkou diplomacii.