Názor analytiků
Stratég Erdogan: rozehrál tvrdou hru, která se vyplatila

26.10.2019 06:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan rozehrál tento měsíc vojenskou operací v Sýrii tvrdou hru, která se mu už vyplatila zejména na domácí politické scéně, domnívají se někteří analytici. Podle Yavuze Baydara, šéfredaktora tureckého opozičního serveru Ahval, Erdogan vytěžil z nacionalismu, jímž dostal na svou stranu většinu opozice a umlčel i rebely ve vlastní straně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Emanuel Vočko (6 hlasů) 26.10.2019 08:06

  Pisatel je asi mdlého rozumu, jakoliv můžu souhlasit s tezí že ".......

 • cestmir beranek (3 hlasy) 26.10.2019 10:21

  Usmíření? S někým kdo je terorista, vraždí policisty, vojáky i...

 • tyden tyden (3 hlasy) 26.10.2019 11:02

  Cela leta tu rude vemeno v redakci, spolu s mistni bolsevickou tlupou...

 • Karel Musil (2 hlasy) 26.10.2019 11:50

  O odsunu sudetských Němců rozhodly vítězné velmoci v Postupimi, když...

 • o k (2 hlasy) 26.10.2019 15:25

  Pane Stýblo, ještě ke včerejšku - Právě historie přínos církví...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

vlastik miva zachvaty?

0 hlasů

roky tu mistni rude vemeno hemenex/ok hykalo, jak je treba tu umirnenou opozici podporovat, protoze to delaji i humanitarni bombometcici.
pres noc se z nich stali Erdoganovo vrahove, islamisticke milice a zoldaci :-))))))
a rude vemeno hemenex/ok je tu zas, a jak pry je mame nenavidet a honem rychle sankce.
jojo, bolsevicka prasata prevlikaly kabaty vzdycky rychle :-))))))

1 hlas

Turek si krásně s celou EU,potažmo i s USA dokonale vytřel prdel!

1 hlas

Svině machometánská, aspoň se mu matka pomstila a dala mu jméno, jako idiotovi prej Recept a k tomu Tayyíp, che, che!

0 hlasů

To třeba "Vomáčka" to je mnohem hezčí

0 hlasů

Hra která se vyplatila za cenu agrese a válečných zločinů, zřejmě beztrestné

1 hlas

Cela leta tu rude vemeno v redakci, spolu s mistni bolsevickou tlupou a "demokratickymi hvezdami typu Opice, lakovali na ruzovo a hykali o "umirnene opozici" :-)))))
Rusak, ktery informoval o Turkovi obchodujim s ISIL, ktery podporovali, platili a vyzbrojovali humanitarni bombometcici, vse dokladal satelitnimi snimky....
Tak cela leta Rusakovi novinarska zumpa spilala do dezinformatoru a botu :-)))))

Kurdove odmitli autonomii pod Syrii, pry meli lepsi nabidku od Opice :-)))) Za to, ze budou bojovat proti Asadovi, zvolenemu prezidentovi :-)))))

tohle vsechno tu cela leta novinarska a pravdolaskarska sebranka prezentovala.

najednou, presne ti sami soukmenovci jeci, ze Turek obchodoval s ISIL, ktery kradl syrskou ropu. Z umirnenych slimaku jsou najednou islamiste a zoldaci :-)))))

humanitarni bombometcici kompletne zahodili sve sliby a milovane Kurdy predhodili Turkovi, ktery najednou uz neni nas :-))))))

Tohle vsechno okazuje odporne lhani a vrazdeni tech, kteri maji plnou hu*bu demokracie :-)))))
A pritom ted ti jedini spravni jasne rekli:
spojenci nam jsou ukradeni, klidne je prodame za nejvyssi nabidku.
ISIL jsou prece ti nasi.
ale hlavne, hlavne ROPA. ta je nase, at je kdekoli.

Takze v cem byl vlastne Hitler spatny? humanitarni bombometcici jsou uplne stejni a na svedomi maji podstatne vic zivotu. pravda, meli na to delsi dobu, ale to je tem zavrazdenym asi jedno :-))))

3 hlasy

Přesně jako Češi se Sudetskými Němci, Ukrajinci, Rusíny, Slováky, Maďary. Český nacionalismus nakonec vedl k rozpadu ČSR.

Turek do Evropy nepatří, ani do NATO. Není schopen respektovat práva národnostních menšin a všichni ho nesnáší, tak jako svého času nesnášeli ČSR.

1 hlas

chtěl jste napsat německý a židovská vlezdoprdelnost.jediná demokracie v okolí a ÚSPĚŠNÁ.! nebýt ády,sudeťáci by byli spokojeni.semiti žid-názi ovšem ne.

1 hlas

Pane Stýblo, ještě ke včerejšku -
Právě historie přínos církví ukazuje nejlépe, protože bez nich by ji nikdo nezaznamenal. A to už od prvopočátku ve všech společnostech. Dokonce považovali aristokreté vzdělání za degradující, takže nositelem kultury byly církve. Nechápu, jak je možné, že si každý, pod pojmem církev, vybaví církev katolickou.

2 hlasy

Máte plnou pravdu: historie přínos církví ukazuje skutečně nejlépe. Jakmile například křesťané přišli o politickou moc v Evropě, začala se Evropa obrovsky rychle vyvíjet. Křesťané dokázali vyspělost starověku pochovat a místo toho šlo lidstvo ke dnu jejich středověku. Odporná totalitní ideologie beroucí si do ještě odpornějších hub učení Ježíše Krista.

0 hlasů

Protože "každý", znamená v diskuzích Týdne starej bolševik. Až na výjimky. Kdo je ateista a kulturní ignorant, má pod výrazem církev, staré znalosti ze ZDŠ. O Janu Husovi, odpustcích a Kostnici. Víc nepotřebuje.

0 hlasů

Jinak mohl by jste se zeptat Aztéků a jiných kultur, co jsou to křesťané? Kdyby se Ježíš vzbudil, dostal byste od něj tak přes hubu, že by se vám obrátila kousavým dozadu. To, co křesťané s učením tohoto potulného Žida, jakožto s nejvyšším morálním poselstvím, co se lidstvu zatím od koho dostalo, udělali, to je hnus, který nemá v historii lidstva obdoby, jak zohyzdili jeho učení do absolutního lidského odpadna.

0 hlasů

aztekove prohrali valku,tak jako semiti zidi.ti nemeli vlastni zem 2000 let a a aztekove po vetsine vyhynuli diky jim neznamym nemocem,tak jako evropane,kdyz k nam zatahli mor arabove a turci.kaffa a marseille.prevzali nabozenstvi asi tak,jako semiti zid-nazi rasiste prekopali komunizmus frantiku a udelali z toho jeste horsi nabozenstvi/marx/ s vice mrtvolami nez krestane.to je ta obdoba,ajnstajn.a dnes zase jedou v politicke korektnosti,globalizmu/soros/,zmenach klimatu,neziskovkach,oblbovani,FAKE NEWS a altruismu.skoro nikdo vam to nepapa,NEZERE,ajnstajn.shalom.

0 hlasů

Já vás, pane Ovocenka, z historie "pose*ru" kdykoliv a kdekoliv. Když si tu historii projdete pořádně a ne podle bolševika, zjistíte, že křesťané byli daleko horší, než to mleli bolševici. Proč? Bolševik tlápal ty svoje máčky o střetu tříd, které prostě byly mimo. Když si přečtete historii a zhoubný vliv katolické církve na naprosto veškeré aspekty života zdaleka nejen v Evropě, nemůžete tady valit něco u kultuře. Vrazi, lupiči, zloději a pedofilové nejsou kultura, ale smečka kriminálních ničemů.

0 hlasů

cha,cha,cha.od koho to nabozenstvi prevzali?od semity zida.stezujte si v zidostane,ajnstajn.

0 hlasů

Když už se chcete prsit svými znalostmi z historie, serte je tam, kde o ně stojí. Já reagoval na "ok", kde rozvíjím jeho postřeh.
Nedokážete diskutovat. Serete kdy chcete a kam chcete.... na to nikdo není zvědavý.

0 hlasů

u nás je to pravda.ale Řeci a Římané zaznamenávali historii 2000 před celou církví.

1 hlas

Protože se od nepaměti chovala k jinověrcům jako ten největší xindl!! V řadě případů by i bolševik bledl závistí!

1 hlas

Bolševik, křesťan, muslim, nacista - všechno jsou to odporné ideologie, kdy se lůza klepe strachy (z něčeho) a pár šmejdů se má dobře.

0 hlasů

ta semitsko židovská vyvraždila celý národ canaan.a potom v inquizici podrážela jeden druhého, jako jidášové, kterými jsou.

1 hlas

Protože se od nepaměti chovala k jinověrcům jako ten největší xindl!! V řadě případů by i bolševik bledl závistí!

1 hlas

O odsunu sudetských Němců rozhodly vítězné velmoci v Postupimi, když předtím pomohli rozbít Hitlerovi Československo, chtěli masově Heim ins Reich.

2 hlasy

Bylo by dobře, kdybyste si to někdy přečetl. Odsun Němců z ČSR nikdy západními mocnostmi ani kýmkoliv jiným schválen nebyl.
Heslo Heim ins Reich bylo poprvé předneseno 15. 9. 1938 na náckovském srazu tuším že v Chebu. A přečtěte si něco o Henleinovi, ten totiž vyhrál v mezinárodních sporech o zacházení s národnostními menšinami ze strany Čechů všechny spory. ČSR nerespektovala ani vlastní sliby dané mocnostem, ani nařízení mezinárodních orgánů, jak má postupovat vůči národnostním menšinám na svém území. Lord Runciman nemohl konstatovat nic jiného, než před ním všechny mezinárodní arbitráže vedené proti ČSR od roku 1919.
Právo na naší straně nikdy v tomto nebylo.
A co je nejhorší: Češi měli za Protektorátu takovou míru autonomie a samosprávy (jakožto nácko*vé), o které se Čechům nezdálo ani za Rakouska a kterou dvacet let předtím ani náhodou nepocítili sudetští Němci. Němečtí nacisté měli všechny důvody se Čechům pekelně za Sudetské Němce pomstít, ale neudělali to. Oni totiž nerozlišovali sudetské Němce od Čechů. Obě etnické skupiny byly po tisíc let součástí německého spolku v rámci českého království, my jsme pro Německé nacisty nebyli nepřítel, ale z 60% Němci.

0 hlasů

zapominate na zavrene vysoke skoly,lidice a lezaky.to 1.republika sudetakum neudelala.jedina a USPESNA demokracie ve stredni evrope.ada dal Cechum a Moravakum urcita privilegia,kdyz se po diktatu v mnichove stahla mobilizace a nevalcilo se.nemuseli do wehrmachtu.toho vyuzili semiti zidi u nas a zacli udavat.do wehrmachtu a do nsdap se hnali sudetaci,kteri nam rozbili USPESNOU demokratickou republiku,lepsi v te dobe v nekolika aspektech nez i svajc.ctete vic,ajnstajn.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

souhlas.na jaltě a v postupimi.poslali sudeťáky tam, kam podle nich sami chtěli.

1 hlas

Takže nám Kchárl Játro jistě v textu závěrů obou těch konferencí najde něco o ČSR! Pojďme, Ledvinka!

0 hlasů

ČSR byla umělý, ne příliš funkční slepenec, který se rozpadl už před válkou, ovšem díky nacionalizmu slovenskému. A to že se republika rozdělila, je díky Klausovi, kterému bychom za to že nás "čobolů" zbavil postavit pomník. Kdyby nikdy neudělal nic jiného, už tohle by stálo za věčný dík, jak napravil chybu poloslováka Masaryka, když do státu natáhl národ s hodně odlišnou kulturou a zemi kam se desítky let muselo investovat, aby to nebyla jen pastvina pro ovce. Ty peníze kdyby se investovali v Čechách a na Moravě, bylo by Švýcarsko kdesi daleko za námi a nakonec i ti sudeťáci by možná nešilhali po Ádovi

2 hlasy

Myslíte poté, co Češi odmítali v třicátých letech pustit nově vystudovanou slovenskou inteligenci podle dohod na její místa na Slovensku? Kdy vyučovali na Slovensku češtinu a čechizovali Slovensko? Stejně jako Sudety? Kde pro změnu daleko lepší úředníky a inteligenci německou z jejich míst vyházeli? Já vám nevím, jestli to nebyla jen reakce na nacionalismus ze strany Čechů, co?

0 hlasů

Co tady obtěžuješ Henlajne? Píše se rok 2019.

0 hlasů

Kdyby byly v prdeli ryby....že, pane lžimíre. Bez Slovenska by republika nevznikla. Dějiny šly prostě s Masarykem a ne s Kdyby. Že bylo Slovensko ustaveno a pozvednuto, je obří dějinná zásluha nejen Masarykova, ale všech kdo se podíleli. Slováci by dnes nebyli tam kde jsou, měli by maximálně autonomii v Maďarsku, nebo spíš enklávu v rámci Ukrajiny.

1 hlas

Slovensko bylo českými nác*ky Masárikem a Benešem jen zneužito. Kdyby si ti dva lháři nevymysleli jakýsi československý národ, měli by Češi v tom státě, který si vylhali, vyslibovali a pomocí propagandy se dostali ke svým korytům, a taky vojensky zabrali, a kde jim spousta území historicky nikdy nepatřila, menšinu! Štefánikovi slíbili, že jakmile vzejde ze škol slovenská inteligence, vezme správu Slovenska do vlastních rukou a co Čech udělal? Slovenské vystudované úředníky, právníky, četníky, lékaře, v drtivé většině nikde na jejich místa nepustil. To abyste věděli, co proti nám Slováci mají. Toto.
Pamatujete, jak Havel přijel v roce 1991 na 28. 10. 1991 do Blavy a jak Slováci řvali míto dvou minut ticha za padlé hrdiny, jak si to ten kašpar tam vymyslel: dosť bolo Havla? Pak se ten klaun sebral a odejel. Ani na okamžik Češi nepřipustili, že Slováci mohou mít pravdu a že se oprávněně cítí dlouhodobě podváděni. Dodneška.

0 hlasů

podvadi ted tady semita zid-bures.do skol slovaci moc deti poustet nechteli.dnes se zenou do Ceskych a Moravskych skol a pracuji U NAS.bezte stvat do zidostana,ajnstajn.

0 hlasů

Melete dávno zkažený s jedem na potkany. Nestojíte za diskuzi.

0 hlasů

švajc je ještě " umělejší " a funguje.ovšem, nemusel se po 20ti letech existence potýkat s ádou.masaryk dělal.co mohl v té době.a dobře.1.republika byla úspěšná,i přes depresi.ta vynesla ádu na vrchol u souseda.a reparace.rozdělení je také v pořádku a něco k přemýšlení u turků.i jinde.židostán,okrajina,španělsko.

1 hlas

Ledvinka: Švajc taky německou menšinu nikdy neutlačoval, proto s ní neměl potíže. Beneš s Masárikem jako židi (s malým ž) západním mocnostem vykládali, jak ČSR, kde na jimi zamýšleném území k zabrání žila spousta národností, uspořádají prej že po švýcarském vzoru, kryplové jedni prolhaní.
ČSR neskončila na Ádu, ale na svůj nacionalismus. Němci ve Švajcu neměli jediný problém a do Říše nikdy nechtěli. U nás taky ne, jen Češi prolhaně zneužili pár tisíc nácků v Chebu, aby začali vykládat, jak se sudetští Němci chtěli připojit k Německu. Oni tam nechtěli ani za Německé Výmarské republiky, ani za Ády. Oni chtěli doma, kde žili po tisíc let, svoje práva spravovat si svoji zemi tak, jako si ji spravovali až do příchodu těch dvou haj/*zlů - Masárika s Benešem. Kde díky nim tvořily České země 75% průmyslu celé Habsburské říše. Dodneška jsme jejich dlužníky, protože ani s naším kradením hned po vzniku ČSR jsme nedokázali zničit všechno, co oni vybudovali.

0 hlasů

sam jste kripl,meshuge.a hajzl.Cechy utlacovali nemci trista let.a Cesi nechteli skoncit jako prusaci,slezane a luzicti srbove.nechteli zapomenout vlastni rec a zvyky.MELI narok na sebeurceni,tak jako slovaci,katalanci,skoti,chorvate a davy jinych narodu.odsun byl vynikajici lek na nevrazivost mezi Cechy a Moravaky vuci nemcum.ted,skoro 75 let po odsunu zadna nenavist neexistuje.sudetaci byli odskodneni zap.nemeckou vladou.kjdo se steti je par semitu zid-nazi,kteri nechteji byt odsunuti,tak jako sedetaci.a dalsi mensiny.Cechy Cechum.a Moravakum.kradli akorat semiti zidi.jako vzdy.dobre,ze jste se priznal.skoda,bata,danek,ledvinka.ressel,tyrs byli Cesi jako poleno.a mnoho dalsich.bez nich by bylo R-U zeme zaostala.nechteli holt sprechtit.za 1.republiky meli sudetaci stejna prava jako Cesi.to se jim ale nelibilo a zacli trucovat.sve partaje zalozili az po roce LP.1923.dve jim zalozili semiti zidi-l.csech a bruno kafka.ctete vic,meshuge.shalom.

0 hlasů

oprava...kdo...sudetaci...pripada mi,ze nejak tak ztracite nervy tim nadavanim.prasky neberete a nebo jste uz bral a ted prestal?holt,nemate na me,ajnstajn.shalom.

0 hlasů

To není strategie, ale taktická chyba. Skutečná strategie spočívá v usmíření s Kurdy a umožnit jim právo na sebeurčení.

1 hlas

Jinak tam nikdy klid nebude. Což muslim ovšem nikdy nedopustí, aby tam byl klid.

0 hlasů

Usmíření? S někým kdo je terorista, vraždí policisty, vojáky i civilisty? A to přesně PKK i další kurdské skuiny jsou. To by bylo "usmíření" asi jako se sudeťáky, jen by to vedlo k dalším provokacím. Erdogan celkem správně rozhodl, "s teroristy se nevyjednává, ti se střílejí". Pokud Kurdové chtějí mír, musí se nejdřív vzdát terorizmu. Ostatně "moudrost Kurdů je znát už v tom, že vsadili na podporu USA, které zatím každého podtrhli, takže teď si vychutnají plody své hlouposti.

3 hlasy

Sudetští Němci nebyli těmi, kdo si začali s nacionalismem a kdo tisícileté soužití začal narušovat. Německý národní socialismus povstal do politky přes stranu hlásající nacionalismus v roce 1933, ten český v roce 1898. Jako první na světě. Češi byli vynálezci nacionalismu. Německý měl základy v roce 1920, český v roce 1802.

(nejen) Turek Kurdy utlačuje jako nás Habsburk a pak my Sudeťáky, takže nemůže čekat květiny na hrob.

0 hlasů

nemecky nacionalizmus uz v roce LP.21.cervna 1621,ajnstajn.dost sudetaku odeslo z republiky po vyhlaseni nezavislosti a republiky.nikdo ten zbytek tady nedrzel,tak jako nikdo tady nedrzi dneska vas,semity zidy.zaslibena zeme vola,no tak,meshuge.cha,cha,cha!shalom.

0 hlasů

Woe, o kolika atentátech víš které v poslední době provedli Kurdové v Turecku?? Když už, tak to udělala politická opozice toho psa mohamedánského, který jí likvidoval jako dělnickou třídu v ČR po roce 1989. I když s tebou musím souhlasit, vsadit na americké podvraťáky je pěkná blbost. Nejen u Kurdů!!!

1 hlas

Hňupe.

1 hlas

Pisatel je asi mdlého rozumu, jakoliv můžu souhlasit s tezí že ".... usmíření s Kurdy a umožnit jim právo na sebeurčení." má morální základ, tak realpolitika dnešního světa je zcela jiná....bezpočet agresivních válek, svrhnutých vlád(mnohdy demokraticky zvolených) a tzv.revolucí, provedených zeměmi, jenž svoji demokracii vzývají jako náboženství(viz.USSrael a jeho satelity z NATO) - tak to výmluvně hovoří samo za sebe....Kurdové vsadili na špatnou kobylu, která je chromá a navíc na jedno oko již nevidí.

6 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.