Tajfun Lan nad Japonskem zeslábl, desítky zraněných

Zahraničí
23. 10. 2017 08:37
Škody napáchané tajfunem Lan.
Škody napáchané tajfunem Lan.

Tajfun Lan v pondělí dorazil nad japonskou pevninu, kde si vyžádal dvě oběti. Na 90 lidí bylo podle agentury Kjódó zraněno, většina z nich lehce. V Tokiu nezpůsobil tajfun příliš velké škody, podle japonské meteorologické služby (JMA) už zeslábl ze čtvrtého na druhý stupeň. Během pondělí by měl tajfun postupovat zpět do Tichého oceánu a v úterý by měl zeslábnout na tropickou bouři.

Předtím, než dnes tajfun Lan dorazil na pevninu severovýchodně od Tokia, zasáhly Japonsko vydatné lijáky a silný vítr. Zrušeno bylo na 350 letů. Deště způsobily sesuvy půdy a řeky v některých částech země se vylily z břehů.

Desetitisíce lidí po celém Japonsku také dostaly předem doporučení k evakuaci. Společnost Toyota Motor zrušila ve všech svých provozech zatím jednu směnu.

Dva lidé v důsledku tajfunu Lan zemřeli. Asi šedesátiletý muž zemřel poté, co na něj spadlo lešení ze stavby a druhou obětí se stal rybář. Jeden člověk se pohřešuje po sesuvu půdy, který zavalil jeho dům. Manželku už záchranáři vyprostili.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Američané vyrobí Korejcům jadernou ponorku, schválil Trump

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 10. 2025 00:40

Nizozemské parlamentní volby vyhrála asi středově-liberální D66

Zahraničí
Aktualizováno: 30. 10. 2025 00:21

WHO vyjádřila zděšení po zprávách o zabití 460 lidí v porodnici ve Fáširu

Zahraničí
29. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ