Při bombovém útoku v pákistánském Paračinaru zemřelo 22 osob a sedm desítek lidí bylo zraněno, včetně žen a dětí. K explozi došlo na místním tržišti u ženského vchodu do šíitské mešity v čase modliteb. K útoku se přihlásila jedna z frakcí pákistánského hnutí Taliban.
Místní poslanec Zahíd Husajn řekl, že terčem byla zjevně šíitská komunita. Uvedl také, že se jednalo o sebevražedný útok, kterému předcházela střelba. Úředník místní správy Šáhid Alí Chán ale sdělil, že bomba byla nastražená v zaparkovaném autě a že zatím není jasné, zda se jednalo o sebevražedný atentát.
Exploze byla tak silná, že poškodila i několik obchodů a automobily v blízkosti mešity. Na místo byla vyslána mimo jiné vojenská helikoptéra s týmem lékařů. Do místní nemocnice zraněné převážely sanitky i osobní automobily.
K atentátu se přihlásila frakce pákistánského Talibanu Džamáate Ahrár, která patří mezi sunnitské extremistické organizace a má na svědomí již několik velkých útoků. Atentát se odehrál jen několik hodin poté, co státní média informovala, že pákistánský prezident Mammún Husajn podepsal zákon obnovující vojenské soudy pro podezřelé z terorismu.
Letos v lednu v Paračinaru, největším městě odlehlého kmenového území Kurram na severozápadě země, zemřelo 21 lidí při pumovém atentátu na tržišti. Také tehdy se k útoku přihlásila pákistánská odnož radikálního hnutí Taliban. V prosinci 2015 vybuchla na stejné tržnici bomba, která zabila 23 lidí.
Šíité a sunnité představují dvě hlavní odnože islámu, které rozděluje pohled na nástupnictví proroka Mohameda. Vyznavači šíitské větve islámu tvoří pětinu 180milionové pákistánské populace, zatímco vyznavači sunnitského islámu 77 procent obyvatelstva.