Tři z 26 horníků uvězněných v dole vodou zachráněni

Zahraničí
27. 8. 2011 14:44
bez popisku 357997
bez popisku 357997

Čínským záchranářům se dnes podařilo vyprostit tři z 26 horníků uvězněných v dole, který v úterý zatopila voda. Úsilí o záchranu zbývajících pokračuje.

Voda důl zaplavila, když se horníci prokopali do sousední, už dříve zaplavené šachty. Devatenáct mužů se stihlo včas dostat na povrch, 26 jejich kolegů pod zemí zůstalo. Ve čtvrtek úřady sdělily, že naděje na jejich záchranu je malá.

V dole, který je v provincii Chej-lung-ťiang na severovýchodě země, se těžilo bez řádného povolení. Kvůli tomu už bylo během týdne zatčeno sedm lidí a museli odstoupit dva vysocí místní činitelé.

Čínské doly jsou označovány za nejnebezpečnější na světě. Každý den je v nich zaznamenáno v průměru šest smrtelných nehod.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Šéf izraelské tajné služby Ronen Bar oznámil, že k 15. červnu odstoupí z funkce

Zahraničí
28. 4. 2025

Počet mrtvých po sobotním výbuchu v íránském přístavu stoupl na 65

Zahraničí
28. 4. 2025
ilustrační foto

Obří výpadek proudu ve Španělsku a Portugalsku způsobil vzácný jev

Zahraničí
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ