Konflikt v Sýrii
USA oznámily Turecku, že se kurdské milice stáhly

23.10.2019 07:58

Spojené státy oznámily Turecku, že kurdské milice se stáhly z oblasti na severu Sýrie, kde chce Ankara zřídit bezpečnou zónu pro návrat syrských uprchlíků ze svého území.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • doctorX doctorY (1 hlas) 23.10.2019 09:32

    Osobne povazuji za teroristy jak US ja Turky . Tak, kdo je pak...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A teď chci vidět, jak tam Turek nacpe ty syrské pijavice, co má na svém území a jak tam ty pijavice budou chtít zůstat. .

0 hlasů

Země, která zahájila 2. světové války a teď usiluje o vyvolání další, nám bude dál vládnoust skrze neomarxisty v EUrosvazu, pokud urychleně nezačneme řešit CZEXIT!!!!!

LETADLA OSN Z AFRIKY PŘIVÁŽEJÍ MIGRANTY PŘÍMO DO NĚMECKA

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), která je součástí Organizace spojených národů oznámila „vůbec první“ charterový let, který přepraví africké migranty přímo do Německa. Další lety jsou již naplánovány.

V úterý twitterový účet IOM z Etiopie radostně zveřejnil videoklip ukazující 154 somálských „uprchlíků“ přicházejících na letiště Kassel ve spolkové zemi Hesensko.

Titulek tweetu zní: „Stalo se to! V mezinárodním charterovém letu FIRE EVER OSN z Etiopie odletělo 154 uprchlíků z Addis Abeby do Kassel Německa v rámci německého programu přesídlení. Druhý let je naplánován k odletu v polovině listopadu s dalšími 220 uprchlíky.“

Zvláštní styčná kancelář Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v Addis Abebě v Etiopii rovněž vydala tiskovou zprávu, která popisuje první skupinu migrantů, kteří jsou přesídleni, a taktéž nastínila širší schéma.

Tisková zpráva zní: „Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) v Etiopii uspořádala v úterý svůj první mezinárodní charterový let přepravující 154 somálských uprchlíků, kteří mají být usídleni v Německu. Skupina pobývala v uprchlických táborech Jijiga a Dolo Ado v jižní Etiopii. Zahrnovala 63 mužů a 91 žen, z nichž 47 bylo nezletilých.“

„IOM podporuje německý program pro znovu-usídlování v jejich úsilí o přesídlení 500 uprchlíků žijících v Etiopii do Německa od března. Toto úsilí je úzce koordinováno s Agenturou etiopské vlády pro uprchlíky a navrátilce (ARRA), Agenturou OSN pro uprchlíky (UNHCR) a federální vládou Německa.“

V tiskové zprávě se rovněž uvádí: „Dalších 220 uprchlíků odjede do Německa druhým letem IOM v polovině listopadu.“

Operační důstojník IOM pro etiopii Milun Jovanovic řekl: „Je důležité, abychom usnadnili hladké přesídlení uprchlíků zajištěním bezpečné dopravy.“

“Jsme rádi, že uprchlíci si tento usnadněný charterový let užili od odletu do cíle, aniž by čelili problémům,” dodal Jovanovic.

V loňském roce poslanec Leif-Erik Holm z Alternative for Deutschland (AfD) zjistil, že téměř 30 procent „žadatelů o azyl“ přijelo do Německa letadlem, uvádí Junge Freiheit.

Vzhledem k tomu, že lety OSN s názvem „Uprchlíci pro přesídlení“ nyní oficiálně odlétají přímo z Afriky do Německa, pravděpodobně se tento podíl 30 procent výrazně zvýší.

https://pravyprostor.cz/letadla-osn-z-afriky-privazeji-migranty-primo-do-nemecka/

0 hlasů

pekne lize TrumpTurkovi anal :-))))

0 hlasů

Není tady nic o mnohem důležitější dohodě Erdogana s Putinem, jistě jednajícího se souhlasem Sýrie. Jak se ale mohou vejít 2 mil. syrských uprchlíků z Turecka do tohoto úzkého tzv.bezpečnostního pásu, který je nemůže pojmout a když tam navíc ani nechtějí?

0 hlasů

Já to vidím jako mnohem horší problém než nějakou krátkou vojenskou operaci Turka, teď bude teprve rachot, jak se ukáže, jaká verbež z té Sýrie v tom Turecku ve skutečnosti je.

0 hlasů

souhlas.dulezitejsi dohoda to je,se souhlasem asada.uprchlici tam pujdou dobrovolne-povinne.zda se mi,ze tim zacina konec asada.

0 hlasů

Tak se z toho vašeho vlhkého snu hleďte probudit. To že to byla domluva Assada s Erdoganem a Putinem je už celkem jasné. Assad sám na kurdské terorista útočit nemohl, EU a USA by ječeli jak cikánka z E55. Ovšem Turek si to dovolit může. Assad si kurdy nahnané Turkem přebere a hlavně je rozptýlí mezi normální místní araby. Arabové z "kurdských" území mají s kurdy špatnou zkušenost, takže přivítají že tam přijdou arabové z Turecka a kurdové tam těžko budou opreovat ve prospěch PKK. A to zase chce Turecko, spolu se zbavením se migrantů. Rusové to nejspíš zprostředkovali a určitě budou zárukou, že se kurdové nevrátí k hranicím Turecka. Navíc budou za mírotvůrce. Assada to doma posílí, získal kontrolu nad další částí území. Teď ještě vykope americký dobytek od Jordánské hranice a je za hrdinu.

0 hlasů

Osobne povazuji za teroristy jak US ja Turky . Tak, kdo je pak terorista? Probral bych to vecer u piva a rumicku.

1 hlas

Přičemž o tom, co to je terorismus, nemáte ani ánung, co? Bože toto je furt dokola.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.