Napětí se stupňuje
V Hongkongu protestovalo nejvíce lidí od skončení místních voleb

08.12.2019 09:44 Aktualizováno 08.12. 14:41

V Hongkongu se na největší demonstraci od konání místních voleb před dvěma týdny shromáždilo podle organizátorů 800 tisíc protestujících. Tamní policie udává 183 tisíc účastníků. Policie také uvedla, že zatkla jedenáct lidí ve věku od 20 do 63 let a poprvé od začátku protestů zabavila příruční zbraně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (4 hlasy) 08.12.2019 12:47

  Amíkům se opět daří_rozesírat dalším zem. Jsem zvědavý jak dlouho si...

 • Petr Pištec (3 hlasy) 08.12.2019 12:27

  Komunismus nevymyslelo Rusko, nýbrž západní bolševik. Karel Marx byl...

 • Petr Rozlil (3 hlasy) 08.12.2019 20:14

  Jestli Cina byla v minulosti v srabu a nestovic tak jim ty nestovice...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 09.12.2019 06:27

  Všechny členské státy EU musí brát migranty, rozhodlo o Evropě...

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 09.12.2019 06:28

  Seehoferův plán je určen k tomu, aby byl trvalý a neomezoval se jen...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Máte to nějaké rozjeté prý 800 000 těch podpalovačů lidí a policie hlásí jen 183 000.

1 hlas

Všechny členské státy EU musí brát migranty, rozhodlo o Evropě Německo

Německý ministr vnitra Horst Seehofer odhalil nový plán na reformu Evropského azylového systému. Koncept návrhu uniklý do médií ukazuje, že ode všech členských států Evropské unie se bude požadovat, aby si braly ilegální migranty.

Země Střední a Východní Evropy dosud odporovaly povinnému přesídlování na základě toho, že rozhodování o udělení povolení k pobytu, je nutno ponechat jednotlivým národům. Ty uvádí, že jednostranným uvalováním migračních kvót na členské státy EU se snaží nevolení byrokraté v Bruselu donutit demokraticky zvolené vůdce Evropu zlomit, aby se podvolili jejich diktátu.

A opravdu pokračuje debata o migraci, a o tom hlavním, o co v ní jde, o evropském federalismu a o míře, v jaké si smí Evropská unie uzurpovat rozhodovací pravomoci od svých 28 členských států.

Seehofer 2. prosince v Bruselu předložil svůj čtyřstránkový plán na reformu Společného evropského azylového systému (CEAS) nové předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen. Od té se očekává, že ta zveřejní své migrační návrhy v únoru 2020 chvíli před tím, než Německo převezme předsednictví Evropské rady, což začne v červenci 2020.

Tento nový plán je zamýšlen jako náhrada za Dublinské protokoly Evropské unie, tj. zákony požadující, aby lidé usilující o azyl v EU to učinili v první evropské zemi, do které vstoupí.

Jihoevropské země – zvláště Řecko a Itálie – si stěžovaly, že v kontextu masové migrace z Afriky, Asie a Středního východu na ně současný systém uvaluje nespravedlivé a neproporcionální břemeno. Říkají, že členské státy EU by měly mít rovnou odpovědnost za migranty vyloďující se na evropském pobřeží.

Některé státy EU na vrcholu migrační krize v září 2015 odhlasovaly přemístění 120 000 migrantů z Itálie a Řecka do jiných částí tohoto bloku. Tento počet byl navíc k plánu na redistribuci 40 000 migrantů z Itálie a Řecka z července 2015.

Z těch 160 000 migrantů, o které se měly země podělit, bylo nařízeno devíti zemím Střední a Východní Evropy, aby převzaly asi 15 000 migrantů. Ač Česká republika, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko proti této dohodě hlasovaly, stejně od nich požadovali, aby se jí podvolily.

V září 2017 vydal Nejvyšší evropský soudní dvůr (ECJ) rozsudek, že je to Evropská komise, tedy orgán výkonné moci Evropské unie, kdo má zákonné právo nařizovat členským státům EU, aby ty tzv. žadatele o azyl přijímaly. Rovněž vydal rozsudek, že členské státy EU nemají žádné zákonné právo takovým příkazům odporovat.

Maďarsko se Slovenskem podporované Polskem namítaly, že tím Evropská unie porušila své vlastní předpisy, a když schválila „kvalifikovanou většinou“ – kolem dvou třetin členů bloku – systém kvót, tak překročila vlastní pravomoci. Namítaly, že systém přesidlování je přímým porušením Dublinských protokolů.

Evropský soudní dvůr rozhodl, že kvalifikovaná většina úplně stačí, protože od EU se přeci „nevyžaduje jednohlasné rozhodnutí.“ V tomto rozsudku, který přezíral Dublinské protokoly, se to uzavřelo: „Tento mechanismus ve skutečnosti přispěje k tomu, aby se Řecku a Itálii umožnilo potýkat se s migrační krizí 2015 a je proporcionální.“

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó nazval toto rozhodnutí soudu „nehorázným a nezodpovědným“ a jednajícím „v rozporu se zájmy evropských zemí včetně Maďarska.“ Dodal: „Toto rozhodnutí ohrožuje bezpečnost celé Evropy a stejně tak i budoucnost celé Evropy.“

V listopadu 2019 Evropský dvůr auditorů referoval, že z těch 160 000 migrantů určených ke sdílení členskými státy EU jich nakonec bylo redistribuováno jen 34 705 (21 999 z Řecka a 12 706 z Itálie).

Při poslední bilaterální schůzce mezi vůdci Francie a Itálie v Římě tito naléhali na Evropskou unii, aby už konečně zavedla nový automatický systém přebírání migrantů, do kterého tedy nebudou mít příjemci co mluvit. Pokrokový Francouzský prezident Macron řekl, že je „přesvědčen, že pro řádný příjem migrantů je nutno, aby systém byl automatický,“ a aby ty země EU, co by se na něm odmítly účastnit, byly „tvrdě pokutovány.“

V uniklém konceptu Seehoferova návrhu se konstatuje, že Dublinské protokoly vytváří „jasnou nerovnováhu“, jelikož v roce 2018 bylo 75 procent všech žadatelů o mezinárodní ochranu umístěno do pouhých pěti členských států.“

Tento dokument také tvrdí, že Dublinské protokoly jsou „neefektivní“, jelikož „jsou v celé EU žadatelé do členských států, do nichž původně přišli, vraceni jen ve 3 procentech případů,“ což znamená, že žadatelé o azyl v praxi do zemí příchodu posíláni nejsou.

Klíčová část dokumentu volá po tom, aby žadatelé o azyl byli vyhodnoceni okamžitě po příjezdu na vnější hranice EU. Zde by nově vytvořeno Azylová agentury Evropské unie (EUAA) u každého příchozího „určila“, který stát dostane na starosti zpracování jeho nebo její žádosti.

2 hlasy

Seehoferův plán je určen k tomu, aby byl trvalý a neomezoval se jen na krizové situace. Za povšimnutí také stojí, že tento plán už nijak neřeší problematiku vracení ilegálních migrantů zpět do zemí jejich původu.

Formulace plánu se pečlivě vyhýbá použití politicky explozivního výrazu „kvóta“ a nahrazuje ho nádherným eufemismem „spravedlivý podíl“ (gerechter Anteil). Dokument se také vyhýbá výrazu „povinné“, ač se v něm všude předpokládá, že systém redistribuce migrantů bude pro všechny členské státy EU nucený.

Půjde-li vše podle plánu, bude tento legislativní návrh Evropským parlamentem přijat ve druhé polovině roku 2020, až bude Německo předsedat EU. Pak jej ratifikuje Evropská rada skládající se z vůdců členských států EU.

Nový evropský komisař pro podporu evropského způsobu života Margaritis Schinas, tomuto posílení evropského způsobu života obyvatelstvem dalších kontinentů už vyjádřil nadšenou podporu:

„Komisařka pro migraci Ylva Johanssson a já jsme se sešli s Horstem Seehoferem. Naprosto s Německem souhlasíme. Potřebujeme konsensus všech členských států a tvrdě pracujeme na jeho dosažení.“

Avšak český ministerský předseda Andrej Babiš vůči tomuto německému plánu vyjádřil svůj odpor. V interview s Českou tiskovou kanceláří ČTK řekl, že ty Seehoferovy řečičky už prokoukl:

„Fundamentálně zavrhujeme ilegální migraci. Rovněž odmítáme dovolit pašeráckým gangům, aby ty rozhodovaly, kdo bude v Evropě žít. Odmítáme kvóty a ohromuje mě, že tuhle záležitost zase někdo podstrkává zpátky na jednací stůl. Doufám, že ta nová Evropská komise dá takovým habaďůrám stopku.“

Český ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že Česká republika bude „svůj postoj koordinovat“ s ostatními členy Visegrádské čtyřky (V4), tj. s kulturní a politickou aliancí čtyř středoevropských států – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó řekl, že V4 se tlakem EU, aby přijali migranty, zlomit nedá:

„Postoj V4 je jasný. Nejsme ochotni do střední Evropy přijmout žádné ilegální migranty. Úspěšnost a bezpečnost střední Evropy existuje díky námi prosazované a neochvějné anti-migrační politice, a tak to i zůstane.“

„Právě kvůli tomu je dnes střední Evropa jedním z nejúspěšnějších regionů Evropské unie a stala se jejím motorem růstu. My žádný druh nátlaku tolerovat nebudeme a my Maďaři trváme na svém právu rozhodnout, komu dovolíme vstup do své země a s kým chceme žít.“

by Tyler Durden

Fri, 12/06/2019 – 02:00

Authored by Soeren Kern via The Gatestone Institute,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/germany-all-eu-members-must-take-migrants

https://www.reformy.cz/vsechny-clenske-staty-eu-musi-brat-migranty-rozhodlo-o-evrope-nemecko/

2 hlasy

Zprávy čínského rozhlasu v češtině jsou na adrese
http://czech.cri.cn/
-.-.
https://www.blisty.cz/art/97612-cina-se-snazi-zavadet-totalitni-praktiky-na-britskych-univerzitach.html

Parlamentní výbor Britanie upozornil také, že na skutečnost, že britští soudci stále ještě zasedají u nejvyššího odvolacího soudu v Hongkongu,
-.-.
Nějaké informace jsou, v ruštině, na
www.wz.ru
Prohlížeč Slimjet nabízí, automaticky, překlad

2 hlasy

Úplně stačí TV Barandov. 😵

1 hlas

Cílem demonstrantů a těch,kdo je najali nebo řídí, je realizace níže uvedenéhp projektu
-.-.-
"Toto praví Hospodin zástupů, Bůh Izraele;…Já jsem učinil zemi, člověka i zvířata…dávám ji tomu, kdo je toho v mých očích hoden…Budou mu sloužit všechny pronárody…pronárod či království, které by nesloužilo
jemu…které by svou šíji nesklonilo…ten pronárod postihnu mečem a hladem a morem, je výrok Hospodinův (židovskými
farizeji několik staletí sepisovaná bible/tóra, Jeremiáš 27

1 hlas

Amíkům se opět daří_rozesírat dalším zem. Jsem zvědavý jak dlouho si to Čína nechá líbit. A odtáhne organizátory nepokojů na pevninskou Čínu okopávat rýžové plantáže. Tomu cocotovy_ "motýle" dole, oč se ujo Sam chová lépe než ta kapitalisticko-bolševická Čína! Možná Čína po vzoru Američanů (Trampa) vydá zákon na podoru zbytku nevyvražděných indiánů. Kteří ten nával zločinců_z celého světa na kterém stojí nemalá část USA přežili.

4 hlasy

Poté, co USA dvakrát musela vstoupit do války vyvolané Evropou a co ji to stálo spousty peněz a životů, došlo ke změně zahraniční politiky USA a to takto:
- skončila její izolace a USA si řekly, že už nikdy nenechají dojít žádný konflikt tak daleko, aby přerostl ve světovou válku. A přesně to dělají, protože na to mají. Hasí víceméně dobře všechny konflikty na celém světě ještě než se rozrostou a za to se jim od netáhel a nepochopů si přečíst spoustu jiných učenců, co tohle říkali a USA se toho jen drží, dostává nadávek. Jo, že u toho dělají kopance, no to bude asi proto, že nelze ty kopance nedělat, když volíte jen špatné a ještě horší řešení. jenže Evropa nevolí řešení žádné, s tlustým pupkem nemá ani armádu, aby se mohla sama bránit a to je jako OK?

0 hlasů

Poté, co USA dvakrát musela vstoupit do války vyvolané Evropou a co ji to stálo spousty peněz a životů, došlo ke změně zahraniční politiky USA a to takto:
- skončila její izolace a USA si řekly, že už nikdy nenechají dojít žádný konflikt tak daleko, aby přerostl ve světovou válku. A přesně to dělají, protože na to mají. Hasí víceméně dobře všechny konflikty na celém světě ještě než se rozrostou a za to se jim od netáhel a nepochopů si přečíst spoustu jiných učenců, co tohle říkali a USA se toho jen drží, dostává nadávek. Jo, že u toho dělají kopance, no to bude asi proto, že nelze ty kopance nedělat, když volíte jen špatné a ještě horší řešení. jenže Evropa nevolí řešení žádné, s tlustým pupkem nemá ani armádu, aby se mohla sama bránit a to je jako OK?

0 hlasů

Ještě doplnění: ony ty světové války nebyly pro USA žádné terno ani finančně ani na ztrátách životů. Kdežto ty menší konflikty nejsou taková hrůza na ztrátách životů Američanů a zbrojařské firmy vydělávají, platí daně a USA u toho mají prospěch.
Jen hlupák by vedl válku na svém území, když ji může nést kdekoliv jinde, takže ani tady logika počínání nekulhá. Jiná věc už je, že Evropané, kteří se mezi sebou donedávna škubali pořád jako psi, mají pocit, že i USA musí být takoví tupci jako oni a válčit si doma. Ne, není prostě každý blb.

0 hlasů

Tak v tom příspěvku, co mi cenzor nepustil nebylo jediné sprosté slovo.
Psal jsem, že Indiány vyvraždili Evropané a jejich potomci, otrokářství zavedli taky Evropané, Aztéky a obyvatele Kanárských ostrovů vyvraždili též Evropané, nebo jejich potomci s jejich výchovou...
Jenže USA si svoji hnusnou historii nezalhává do prachu jako Češi. My nemáme za historii koho co vůbec kritizovat. My jsme prolhaní jako Pepek Geobelsův, co se týká vlastní historie.

0 hlasů

No jak známe z brakových amerických "covbojek", tak Indiány_nevyvražďovali jen Evropané, o stupínek nad Indoši byli ještě Asiaté, latinoameričané a další barevní. Nevím proč pořád_vysíráš_proti Čechům, a včem se za ta staletí proti svým sousedům tolik provinili. Jestli myslíš "vyhnání" tvých_sudetských přátel, tak je to jistě smůla, ale sudeťáci dostali ještě méně než si za tu kobaraci s náckem zasloužili. A nijak se Češi svou servilností ke svým mocnějším "mentorům" (CaK mocnářství, protektorát, po roce 1968 SSSR, a nyní po 1990 USA,) neodlišují od jiných států. Vždy se najde skupina lidí kteří by se dali v průběhu času nazvat _kolaboranty.
Jinak u té "cenzury" mám takový dojem že se tam neustále doplňuje slovní zásoba. I za různě skloňované_muslim_dojde brzo ke smazání příspěvku.

1 hlas

Já nevysírám proti Čechům, naučte se konečně číst. My máme historii ne zdaleka tak hnusnou jako jiné národy, ale my si lžeme, že to tak nebylo. Všechno někdo jiný, okupoval nás SSSR, což není pravda, Němci nás chtěli vyhladit, což není pravda, husitské války nebyly žádné boje proti Němcům, to si vymysleli čeští lháři Palacký s Jiráskem, byly to války všech proti všem, kdy Žižka vybil třetinu národa, a my mu postavili na Žižkově sochu jako bejk...
Sudeťáci s ná*ckem nekolaborovali, byli ná*cky poškození, napřed českými, pak německými. Kdo kolaboroval, byli Češi. Mnichov byl "O nás bez nás" ale jen pro sudetské Němce. My jsme je hodili Hitlerovi do chřtánu. Jejich chlapi šli do prvních linií, odkud se vrátili jen mrzáci a spousta se nevrátila vůbec. Emigrace sudetských Němců z ČSR do Německa byla nulová, kyby chtěli do Rajchu, mohli kdykoliv odejít. Utekli jen jejich nác*kové, ale to bylo pár tisíc lidí. Ne 3 500 000!!!!
C a K mocnářství nebylo naším mentorem. Rakouský pořádek jen výrazně přispěl k brutálnímu rozvoji českých zemí. Podívejte se na české panovníky, drtivá většina byli cizinci, většinou Němci.
Po jeho pádu se klaníme českému podporovateli ná*cků Masárikovi, který už neměl, korytář, odvahu se znovu postavit proti odpornému česk*ému náckovs*tví, které přivedlo ČSR ke kolapsu. Za ČSR jsme nikomu nikam nelezli, mimo to, že jsme byli poněkud odporná země všem svým nejen sousedům. Taky jsme tak dopadli.
Komunisté pak vlezli do zadnice Sovětům, ale ne úplně, jako jediný stát východní Evropy si Gottwald vymínil, že u nás nebude nastěhován Rus s armádou. Ten měl ze Stalina neuvěřitelné lufty a nahlas doma křičel, kam to zemi zavedl! On nebyl zase jen ten špatný, on si uvědomil, co to je komunismus. ČSR se musela ale zavázat, že bude udržovat sílu vojsk na určité úrovni, což se čs. komunistům s ohledem na stav české ekonomiky a její sílu zdálo snadné, jen jaksi zapomněli, že neumějí nic, ani hospodařit, takže za doslova rok prošustrovali co mohli a najednou nebylo možno udržovat takové stavy vojska.
Rok 1968 nebyl žádná okupace, což si zase lžeme, ale česká věrolomnost vůči spojenci. Doktrína VS počítala s určitými silami na určitém území a Češi to nedodržovali. V Moskvě se dohodlo, Dubček to věděl, byl to agent KGB, že Sověti proto doplní z svého stav vojsk, ovšem čs komunisté podělaní z toho, co řeknou lidi doma, to národu neřekli. No a došlo, co dojít muselo.
Sověti do politiky ČSSR nezasahovali, jejich armáda v Milovicích tiše hnila, binec jsme si zase udělali my sami sobě. Ale podívejte se, co hněteme: že nás SSSR okupoval. My zase nic, nám prý zase bylo ubližováno.

1 hlas

Máš to nějaké pomotané. Sudeťáci rádi zvedli Hitlerovi pravici a dobře věděli o svém nad lidství který jim přinese 3 říše.Určitě si dokázali spočítat co Adolf chce a už si parcelovali naší republiku.
Takže nějaká obhajoba těchto "sudetských mírotvorců" není na místě a asi budeš patřit do této skupiny. K dalším tvým vyjádřením je pro mě ztráta času.

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Totalitním režimy, burcující v lidech nepřejícné emoce, jednou skončit musí.
Vyhynulo otroctví, vyhyne i ruská imitace komunismu.

https://youtu.be/bngoDkwAjdE

1 hlas

Otroctví jaksi nevyhynulo, a lidská závist aneb komunismus už vůbec ne. A jen tak nevyhyne. Proti němu se musí velmi silně postavit opravdu masa lidí.
USA ani Británie nijak Hongkongu nepomohou, takže demonstranti by si mohli uvědomit, že na sebe jen přivolají čínskou armádu a to pak uvidí tu mlatu. Kdo má rozum, musí odtud zdrhnout, tam dobře bylo a už nebude, dokud ten kolos na hliněných zlodějských nohou nepadne do svého svrabu a neštovic, kde vždycky Čína byla.

0 hlasů

Jestli Cina byla v minulosti v srabu a nestovic tak jim ty nestovice prinesla akorat nase velmi vazna pritelkyne Anglie. Kradenim v Cine tak jak v Indii, v Africe a na druhych mistech. S prehnanym rozvazenim opia s kralovskym pozehnanim v Cine, az z toho vznikla tak zvana revoluce "boxer's uprising" a vsechen kolonialni svrab dovezen s pomoci US. A nejvetsi nestovice a svrab jim vzdy prineslo rasisticke Japonsko. Zverstva co delavali v Cine se nedaji ani popsat. A k tomu Hongkongu. Prumerny plat je tam $60 tisic. A oni se maji spatne? Tak at jim plati vice byvaly kolonizatori.

3 hlasy

Máš vyklovaný mozek havloidní kavárentskou žumpou.
Nos si čepici, aby ti nepršelo do makovice.

2 hlasy

Komunismus nevymyslelo Rusko, nýbrž západní bolševik. Karel Marx byl Němec, Bedřich Engels Angličan.

3 hlasy

Byla to jen shoda okolností, že komunismus vznikl prakticky v Rusku, daleko od něho neměla celá řada zemí. Jaký to byl neřád, o tom se ještě málo učí v dějepise. Naši bolševici pořád cpou nacismus, zapomínaje, jací byli s nacisty kámoši, jak blízcí si s nacisty byli a že jediný rozdíl mezi nimy byl jen ten, že jedni vraždili podle rasy, druzí podle třídy.

0 hlasů

Musíš ještě vydržet. Vrchní "čučkař" připravuje nový "DějeBis" pro základní školy. Kde se děti konečně dozví že celou ČSR včetně Prahy osvobodili Amíci a moderní dějiny. Již si byl v_Laglay pro učební osnovu.

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >




Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.