Dlouholetý konflikt
Válku v Sýrii podle exilu nepřežily statisíce lidí

14.03.2020 14:54

Za devět let, co trvá válka v Sýrii, už přišlo o život zhruba 384 tisíc lidí. Podrobnou bilanci konfliktu, který vstupuje do desátého roku, v sobotu oznámila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Vacek (4 hlasy) 14.03.2020 15:21

  Tak to si musí připsat ti, co tu válku a se zahraniční pomocí...

 • Jan Gavroch (2 hlasy) 14.03.2020 19:55

  V kongresu USA vytvořili někteří židé PLATFORMU,která jim umožní...

 • Jan Gavroch (2 hlasy) 14.03.2020 19:57

  ...

 • Vlastimil Machura (2 hlasy) 15.03.2020 07:32

  Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky...

 • Milan SCHMID (2 hlasy) 14.03.2020 15:40

  KOLIK JICH BYLO ASI IS 20000 ?? KOLIK KŘESŤANU 60 000 NEBO KOLIK ??...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Není divu, když tam Rusové denně bombardují civilisty

0 hlasů

LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI

Úzkostlivé sledování zpravodajských kanálů se vyplatilo: Brusel žije! Takže pokud jsme se báli, co s náma chudákama bude, tak (si) můžeme vydechnout.
Ursula von den Leyenová (vůbec nevadí, že nevíte, o koho jde) prohlásila ve stručnosti asi toto: je nezodpovědné uzavírat hranice jednotlivých zemí (vyvolá to prý dominový efekt), EU chce na hranicích zdravotní kontroly pro které připraví společnou strategii a členské země EU se mohou více zadlužit.. !! To je slušný výkon, nemyslíte?
A nakonec víte co, je dobře, že se nám Ursula takto rozpovídala i když ona zřejmě ohrožená koronavirem není. Zbytek skutečně ohrožené evropské populace si tak uvědomí, co v Bruselu sedí za poklady a jsou to doslova poklady, protože náklady na jejich pobyt v bruselském akváriu jsou v řádu desítek miliard éček ročně. Nelze si představit více nekompetentní prohlášení, než učinila tato osoba v době, kdy i dělníkovi ve šroubárnách je jasné, že je zle. Taky se ptáte, kde byli evropští potentáti v posledních třech měsících?

Bohužel to ale vyvolává i vážné otázky, o co jim ve skutečnosti jde, protože o bezpečnost a zdraví lidí určitě ne. Jinak by se nemohli ohánět špatnými a nekompetentními vyjádřeními úředníků WHO (ti na počátku pandemie, když byla v problémech jen hodně vzdálená Čína, prohlašovali, že se jedná jen o onemocnění chřipkového typu a není se čeho bát). A že se můžeme víc zadlužit? Ano, to asi můžeme. A taky se stát ještě větším vazalem těch kteří nám půjčí. Myslím, že Ursula ví, kdo to je.

Naštěstí se ukazuje, že unijní moloch při opravdové krizové situaci nikomu nepomůže: ani Řecku s uprchlíky, ani Africe a nakonec ani členským zemím se zvládnutím pandemie. Ukazuje se přirozená schopnost menších celků hájit svoji životaschopnost, životní prostor a priority občanů a je to velmi dobře. Bolestivá, ale potřebná lekce tak kromě korekce bezbřehé globalizace přinese i neodvratný zánik umělé “inteligence” z Bruselu. Škoda jen, že to bude i díky liknavosti tamních potentátů stát tolik lidských životů.

https://pravyprostor.cz/leynova-ze-je-brusel-az-tak-odriznuty-od-reality-jsme-netusili/
-------------------------------------------------- - -----------------------
VÍCE EVROPY VÍCE VÍ?

Známe to z nedávných minulostí dobře. Objeví se vskutku zásadní problém (třeba zakřivenost banánů importovaných z Ekvádoru), a ihned se konaly summity.
Konaly se Evropské rady, mimořádné jednání Evropské komise, noční tiskovky, a řešilo se a řešilo. A na každý problém existovala stejná odpověď: je nutno přijmout evropské řešení (myšleno unijní, pochopitelně). Je třeba více Evropy, mudrovali bruselohujeři. Je nezbytné postupovat společně. Problém vyžaduje celoevropský koordinovaný přístup.
Jenže pak přijde covid ostrovid, a co ostrovidí? Kde je teď ta Evropská unie? Kde jsou ony summity? Proč se nejedná do rána? Kde je to pracné a usilovné hledání konsenzu? Kdy už bude to jednotné komuniké? I když normálně se u piva bavíme o ženských, muzice, bolení v zádech, vaření a chlastu, posteskl jsem si včera u stolu: kde je najednou ta slavná Unie? Kde jsou ty summity? Kde je to vyjednávání o společných strategiích? Proč nic takového nevidíme? Proč o nich není slyšet? Z druhé strany stolu dostalo se mi odpovědi: protože tohle je fakt skutečnej problém. Hřebík to dostal rovnou na hlavu.

Přesně tak. O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát. Vlády. Domácí instituce. Tam sedí lidé chytří i hloupí, schopní i neschopní, pracovití i líní, jako všude jinde. Ale mají jasnou odpovědnost a jasné kompetence. A jednají a rozhodují, jak umějí. Najednou objevují kouzlo té zatracované čáry v krajině, které říkáme hranice. Najednou se přijímají opatření v řádu hodin a ne týdnů a či měsíců. Najednou víme, kdo konkrétně je za který konkrétní krok odpovědný.

V krizi bývají obvykle dočasně suspendované některé svobody. Asi je to tak nutné. Doufejme, že jednotkou této dočasnosti nebude opět jeden furt. A že nám po krizi naše svobody vrátí. Ale jedna jediná věc by mohla zůstat i po covidové krizi: vědomí, že demokratický stát je jedinou institucí, schopnou a zároveň oprávněnou řešit veřejné problémy. Ostatní instituce jsou k ničemu. Pryč s nimi.

https://pravyprostor.cz/vice-evropy-vice-vi/

CZEXIT

1 hlas

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky .................................
To v případě Franty Kocourka nejde. 🤡

2 hlasy

http://www.wertyzreport.com/clanek/irak-zatceni-americko-izraelskych-poradcu
Íránská agentura Tasnim uvádí, že iráčtí
protiterorističtí činitelé zatkli čtyři cizí vojenské
poradce, kteří teroristické skupině IS pomáhali. Tři ze zatčených vojenských poradů mají DVOJÍ občanství, americké a izraelské, čtvrtý poradce pochází ze země z Perského zálivu
-.-
Šéf izraelské vojenské rozvědky generálmajor Herzi Halevy na konferenci Herzliya vyjádřil izraelské obavy z porážku Islámského státu v Sýrii
Halevy řekl: „Izrael nechce, aby situace v Sýrii skončila porážkou IS Stažení velkých mocností z regionu postaví Izrael do těžké pozice. A tak uděláme COKOLIV, abychom se v takové pozici neocitli“
Halevyho slova potvrzují vše, co bylo veřejným tajemstvím už několik let. Izrael podporuje radikální radikály z t.zv.IS

2 hlasy

V kongresu USA vytvořili někteří židé PLATFORMU,která jim umožní loupit, mrzačit a vraždit

9 9. 2013
Proizraelský AIPAC nasadí 250 lobbistů na prosazení syrské intervence
Proizraelská lobbistická organizace AIPAC,považovaná za jednu z nejvlivnějších v USA, nasadí v Kongresu 250 lobbistů, aby prosadila INTERVENCI v Sýrii
Podle izraelského listu Haarec se tito aktivisté sejdou se senátory a členy Sněmovny reprezentantů
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.545661
AIPAC je zkratka jedné z nejsilnější lobbyistických skupin pod jejím tlakem jsou prosazovány izraelské zájmy
-.-
Tohle je otevřené vyzývání a organizování k mrzačení a vraždění lidí v Syri

2 hlasy

tak to mani jeste stesti.
ve Vietnamu ozabijeli humanitarni bombometcici pres 2 000 000 lidi.
Na drudou stranu v Syrii jeste porad vrazdi, takze cisla nejsou konecna.

2 hlasy

a kdo ji roZpoutal?.................důvod byla ropa,že ušáci,frantíci a angláni?na konec se podepsalo obranný pakt NATO,

2 hlasy

To Vám říkali na vojně v PŠM , 🤔

1 hlas

KOLIK JICH BYLO ASI IS 20000 ?? KOLIK KŘESŤANU 60 000 NEBO KOLIK ?? KOLIK MUSLIMŮ 20 000 ??KDO VÍ AŽ TO NAPÍŠE A POVÍ

2 hlasy

Tak to si musí připsat ti, co tu válku a se zahraniční pomocí rozpoutali. Jsou to zločiny proti lidskosti.

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.