Země se otřásala i na Bali, v Indonésii opět umírali lidé

Zahraničí
11. 10. 2018 10:14
Zemětřesení na indonéské Jávě zabilo tři lidi, otřesy i na Bali.
Zemětřesení na indonéské Jávě zabilo tři lidi, otřesy i na Bali.

Zemětřesení o síle šesti stupňů zabilo na indonéském ostrově Jáva tři lidi a zničilo několik domů. Otřesy byly cítit i na nedalekém Bali. S odkazem na americkou geologickou službu USGS a místní úřady o tom informovala agentura Reuters.

Epicentrum zemětřesení se nacházelo v moři asi 40 kilometrů na severovýchod od Sumberanyaru na Jávě. Tři lidé na východě ostrova Jáva zemřeli ve spánku, když zemětřesení zničilo jejich domy. Obyvatelé baliské metropole Denpasaru kvůli otřesům na chvíli opustili své domovy.

Na Bali se tento týden koná výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky. Ve čtvrtek a v pátek se tam mají setkat ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny 20 největších ekonomik světa (G20).

Indonéský ostrov Sulawesi na konci září postihlo zemětřesení o síle 7,5 stupně a vlna tsunami. O život přišlo více než dva tisíce lidí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Dita Alangkara

Další čtení

USA stahují část diplomatického personálu z blízkovýchodních zemí

Zahraničí
12. 6. 2025

Americký soud nařídil propustit aktivistu Chalíla, kterého chce Trump deportovat

Zahraničí
12. 6. 2025

Dánský parlament povolil americké vojenské základny na území Dánska

Zahraničí
11. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ