Téma TÝDNE
Zmatený Trump a zrazení Kurdové

14.10.2019 06:00 Původní zpráva

V nejvypjatějších časech syrské války stáli Kurdové po boku Američanů a sehráli rozhodující roli v porážce Islámského státu. Teď se USA ze severovýchodu Sýrie stahují a nechávají Kurdy napospas Turkům, kteří je považují za teroristy. Turecký vojenský zásah může znovu vyostřit situaci v oblasti a změnit v ní mocenskou rovnováhu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Josef Vrána (4 hlasy) 14.10.2019 06:28

  To je groteska jak se najednou v maistreamu stali z Kurdů div ne...

 • doctorX doctorY (3 hlasy) 14.10.2019 08:35

  Uz i Trump se pomatl? Tak to muze i do Francie nebo Nemecka.

 • Emanuel Vočko (3 hlasy) 14.10.2019 09:22

  Tak operace "Pramen míru", anebo spíše "Pramen ropy", kterého se chce...

 • cestmir beranek (2 hlasy) 14.10.2019 11:49

  Zvláštní pohled na věc :-) USA které v Sýrii jsou nelegálně, neb tam...

 • Bob Kadet (2 hlasy) 14.10.2019 10:57

  Bez ohledu na to chuji_k jakému pánbíčkovi se Kurdové modlí, tak...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Zajímavá a ne moc zmiňovaná drobnost. Ze severu Sýrie se stahují i "hrdinní" Francouzi, kteří tam dle několika prohlášení nebyli a vysvětlují to tím, že jim USA dělala logistickou podporu :-) Takže zřejmě bez baget a šneků zahájili svou oblíbenou spartakiádu s rukama nahoře a bílou vlajkou :-) . Nepotvrzené, ale zřejmě pravdivé je, že podobně se stahují i Britové (ti tam taky nikdy nebyli :-) ) , údajně jde o několik letadel a logistický personál. Odkud působili je mi trochu záhadou, tedy pokud tam byli a teď berou roha. Letiště myslím Kurdové ani SDF neměli, leda by létali z Turecka :-) Ovšem GB se nadšeně nacpe všude kam USA vkročí, takže bych i věřil že tam podporovali kohosi kdo možná i občas střílel na IS.

0 hlasů

Tak nevím, ale někdy v loňském roce se mihla v médiích zpráva, že Syřané zasáhli nějaký bunkr "Syrské demokratické armády". A údajně natáhli při tom ráfky "poradci z Izraele a Anglie". Bílé přilby co natáčely ty srdceryvné scény s komparsem, tak byli v anglickém angažmá. Před postupem syrské Assadovi armády je Angláni stáhli (zřejmě z dobrých důvodů) do Izraele.

0 hlasů

Jen tak bokem: naprostá většina německých Turků jsou právě Kurdové. Zajímavé, že?

0 hlasů

Co je na tom nepochopitelného, ty Turky (Kurdy) s tureckým občanstvím si tam natahali Němci v 60.letech jako gastarbeitery. Když se začalo obnovovat válkou zdecimované Německo.Chyběli jim chlapi, protože jejich chlapi dílem padli ve válce, a ze sovětského zajetí se začali pomalu vracet až ve druhé polovině 60.let.Kurdové většinou prováděli ty nejpodřadnější prace ve stavebnictví, komunálu a pod. Později u pásů vznikajícího automob. průmyslu.

0 hlasů

Poslední Němci se z SSSR vraceli kolem roku 1954.

0 hlasů

Ha ha, z gulagů i v roce 1957, a někteří až v roce 1959. A to ještě po intervenci Mezinárodního červeného kříže.
Soused mého dědy (odvedený sudetský Němec) se vrátil v r.1958. Byl vyučený strojní kovář, a v Moskvě dělal topenařinu.

0 hlasů

zmatení jsou akorát semiti žid-názi v TNYT the new york times.další FAKE NEWS a nápis.a zase s nimi trump zametl a vysouložil.chá,chá,chá.chtěli tam usa,jak4 semiti židi ze židostána,tak i světově.spolu s kurdy se je tam snažili vcucnout do další války bez konce.trump nenaletěl.nemáme OSN? od toho tu je.konejte,břídilové.

1 hlas

oprava....fcucnout...a nadpis....nad článkem...

0 hlasů

Tisková agentura Syrie, SANA:https://sana.sy/en
Je to v angličtině. Prohlížeč SlimJet umožní překlad. Pravým tlačítkem na anglickém textu kliknem, jevýn tlačítkem vyberem
přeložit do jazyka čeština
Na
https://sana.sy/en/?cat=115 je článek
Damašek, SANA - náměstek ministra zahraničních a krajanů Fayssal Mikdad ve čtvrtek potvrdil, že Sýrie bude konfrontovat jakoukoli tureckou agresi nebo vojenskou akci proti jejímu území s odpovídající reakcí.
Celý článek je na
https://sana.sy/en/?p=124748

0 hlasů

Sýrie má podle článku 51 Charty OSN právo na samostatnou nebo kolektivní sebeobranu svého území proti turecké agresi.

1 hlas

Izraelci si objednali útok na Syrri, její okupaci a následné předání Syrie izraelským okupantům a členům Židovské obce
-.-.-
Podle odkazu IZRAELSKÝCH novin HAAREC mají Izraelci enormní zájem na obsazení Syrie a na mrzačení a vraždění lidí v Syrii
9. 9. 2013
Proizraelský AIPAC nasadí 250 lobbistů na prosazení syrské intervence
Proizraelská lobbistická organizace AIPAC, považovaná za jednu z nejvlivnějších v USA, nasadila v Kongresu 250 lobbistů, aby prosadila INTERVENCI USA na v Sýrii
Podle izraelského listu Haarec se tito aktivisté sešli se senátory a členy Sněmovny reprezentantů
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.545661

AIPAC je zkratka jedné z nejsilnější lob byistických skupin pod jejím tlakem jsou prosazovány izraelské zájmy

2 hlasy

t.zv. IS je tvořen občany Izraele a USA
Není tedy důvod aby Trump chránil Kurdy, kteří zabíjeli občany USA a Izraele. Muč Trumpovy dcery Ivany
je žid a pravděpodobně člen Židovské obce- globální ekonomické a politické organizace
-.-
http://www.wertyzreport.com/clanek/irak-zatceni-americko-izraelskych-poradcu
Íránská agentura Tasnim uvádí, že iráčtí protiterorističtí činitelé zatkli čtyři cizí vojenské poradce, kteří teroristické skupině IS pomáhali. Tři ze zatčených vojenských poradců mají DVOJÍ občanství, americké a izraelské, čtvrtý poradce pochází ze země z Perského zálivu

2 hlasy

Karel May: Divokým Kurdistánem.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ve_st%C3%ADnu_padi%C5%A1%C3%A1ha

1 hlas

Je to čistá agrese, když ozbrojenou silou je napadena Sýrie jako jiný stát. Hrozí to katastrofou, tisíci mrtvými a možná statisíci uprchlíky, obnovení činnosti Islamistů. A USA to umožnily a EU je jako obvykle bezzubá. Pro mezinárodní právo a Chart OSN je to pohroma.

2 hlasy

Zvláštní pohled na věc :-)
USA které v Sýrii jsou nelegálně, neb tam nejsou ani se souhlasem legální vlády, ani s mandátem OSN, se stahují a dle vás tím "umožnily agresi"? A není náhodou agresí i to, že jakási banda pod fanglí SDF obsadila kus Sýrie, což se nijak moc neliší od obsazení části Sýrie IS? To že jim u nás říkáme Kurdové, mnoho neznamená, v SDF je směs Kurd, Arabů a dalších. A že Turecko jde na Szrské území je jistě agrese, ale s USA nemá mnoho společného, došlo by k tomu i kdyby tam USA své vojcly nechalo. Jistě Dohodli se že je stáhnou ale to by se dříve nebo později stalo stejně (Sýrie je vyzvala mnohokrát aby vypadli) a Turecko by se pokusilo ta území získat prostě jen později. A Kurdové, konkrétně ti co jsou napojeni na PKK si dost zavařili svým terorizmem, takže dnes začínají sklízet co si kdysi zaseli.
A pokud věřili amíkům, jsou prostě hloupí jako palestinci když věřili kdysi Egyptu. Přísloví že kdo má na své straně USA nepotřebuje už nepřítele je prostě pravdivé.

2 hlasy

Naprosto není co dodat. Jen že za tohle si to Janci na blízkém východě vypijí. Napřed se hrají na ochránce, pak utečou. Špatně!
Evropa by se měla z Kurdů poučit, protože Trump říká reálná fakta. USA ohromně investuje do obrany Evropy a Evropa na svoji obranu kálí. Brzo dojde k tomu, že Evropa zůstane sama. A jako pořád dokola: na válku nepřipravená. A kdo není připraven, ten je vždycky přepaden.

0 hlasů

Amík především investuje do svých panamerických
zájmů v Evropě a do odbytiště svého zbrojního průmyslu. Evropu má jinak u zadele. Zatímco nemalá část příspěvků nových členských států do kasy NATO bylo využito k napadení suverenních států, často bez vyhlášení války a rozhodnutí RB OSN.

1 hlas

rude vemeno v redakci v tom ma zmatek.
Syrska armada jede Turkovi naproti, ale masaktovat ty slimaky, ktery Turek zene pred sebou. ISIL ani al-kajdu doma nikdo nechce.
tedy krome Opice s nobelovkou, zaanalka a stropnickeho.
Ti jim totiz dlouha leta rikali umirnena opozice :-)))))

1 hlas

Tak operace "Pramen míru", anebo spíše "Pramen ropy", kterého se chce Osman zmocnit prostřednictvím kolaborantských protiasadovských teroristů? To druhé je správně....

3 hlasy

Uz i Trump se pomatl? Tak to muze i do Francie nebo Nemecka.

3 hlasy

Stále více se ukazuje nezbytnost začít prosazovat spravedlivý a pro všechny bezpečný mezinárodní systém s mechanizmem kolektivní bezpečnosti. Bezpečnost je nedělitelná. Jak např. uvádí H.D. Genscher ve svém odkazu Meine Sicht der Dinge, ale také i M. Gorbačov Was jetzt auf dem Spiel steht, je potřeba nový začátek na bázi Helsinek 1975 a Pařížské charty 1990 ve prospěch světa.

2 hlasy

To je groteska jak se najednou v maistreamu stali z Kurdů div ne demokrati a civilizovaní lidé.
Přitom jsou to muslimové jako všichni ostatní. Pardon, ta jejich organizace na výbuchy a války je navíc ještě tak trošku marxisticko-leninská.
Že se zrovna naučili používat Američany jako štít proti svým nerozeznatelně odlišným muslimským spoluvrahům, se kterými zrovna válčí, je hloupost těch Američanů.
Až si Kurdové jednou vybojují vlastní stát - a to se jistě časem stane - bude to úplně totéž, jako v lepším případě Turecko nebo Kosovo, v horším Irán a v nejhorším Saudská Arábie, ale nějací naši spojenci, jak nám tady maluje prolhaný mainstream, to nebudou nikdy.

4 hlasy

No, řekl bych, že to tak přesně bude.

0 hlasů

O nějakém "kurdském státě" bych si dovolil s úspěchem pochybovat. Neobývají žádné souviské území, i v té Rojavě jsou to promíchané oblasti s obyvateli kurdskými a arabskými a u hranic s Tureckem i s dalšími. Kurdové sami jsou také značně nejednotní, jednak jde o několik politických směrů, třeba ti na které dnes útočí Turci jsou asi nejvíc pod vlivem PKK což je strana silně komoušského střihu, ale jsou tam i další strany a mnohdy i místní (kmenové?) milice. Žijí pokud se nepletu na území 4 různých států a nikde jim asi území jen tak zadarmo nedají. Asi nejjednotnější jsou ti co jsou v germanistánu, takže leda by ten kurdistán vznikl u führerin Mekel :-)
Vykreslovat Kurdy jako ty "hodné" je samozřejmě nesmysl, řada jejich akcí byla ryze teroristická a Turci jich napočítali desítky. Prostě Kurdové uvěřili, že jim amíci pomohou v JEJICH akcích na získání území. Ovšem USA jak je jeho zvykem je použila a když se už nehodí, nechala je být. Jiná věc je, jestli vůbec byla nějaká šance, aby se kurdské představy naplnily. Osobně si myslím, že nebyla. Od Trumpa se to dalo čekat, celkem logicky je pro něj mnohem zajímavější vnitřní zájem USA a tedy šance na znovuzvolení než nějací Kurdové. A přes to co se u nás píše, pro běžné voliče je zajímavé, že se kamsi do zadku světa kterou ani neumí najít na mapě přestanou lít peníze. On je docela rozdíl mezi představou "lepšolidí" a běžnými voliči, redneck slyší rozhodně víc na to, že se přestalo rozhazovat peníze "na Kurdy" než na nějaké humanitní kecy. Ono přes nadšené žvásty jak je v USA blaze, je tam 30 milionů lidí závislých na food stamps, což je pokud se nepletu 10% populace, ti asi nejsou nadšení, že se prachy cpou kamsi do nesmyslné a nevyhratelné války. Další důvod mohl i být pokus postavit Turky proti Rusům. Rusko jako syrský spojenec se samozřejmě může zaplést do bojů, ale opět osobní názor, Rusové se asi budou angažovat jen opatrně a hlavně po dohodě s Turky. Takže nejspíš podpoří Sýrii proti různým skupinám "ozbrojenců" ale do dotyku s Turky se budou snažit nedostat. Mimoto, pokud na Turecko bude nějaké embargo, Rusko (s čína) ho nadšeně naruší.

2 hlasy

Hodně dobrý příspěvek.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

A ještě neco ty_chuji, Kurdové používali Amíky jako štít? ?? Oni žijí Kurodvé v USA? Nebo se ten světový agresor narval do Iráku a Sýrie ( Kurdové jsou roztroušení ještě v cca dalších 9 zemích)?? Kurdové těm agresivním xindlům pouze posloužili jako mouřenín .Oni Amíci chránili Kurdy v Turecku, kde jsou základny USA??

0 hlasů

Bez ohledu na to chuji_k jakému pánbíčkovi se Kurdové modlí, tak fakt, že je ten americký bezmozek podrazil. A s takým xindlem - spojencem jsme v jednom útočném paktu kterému naši politici a některé zelené gumy lezou do_prdele.

2 hlasy

Nepodrazil: nemají si co vyčítat. Kurdové se měli vykašlat na Turka, samozřejmě podporu USA jen zneužívali - demokraté. I proti tomu Turecku. Žádná země na světě by tohle tak nenechala a Turek má dobré důvody, aby se zbavil tří a půl milionu pijavic ze Sýrie, takže jedná logicky. USA se stáhly, takže je šance, že ekonomické štěnice se budou muset vrátit do Sýrie a nepolezou sem. Je šance, jak to dopadne ve skutečnosti, ví leda Bůh.

0 hlasů

Těch pijavic se Turek mohl zbavit i bez napadení Sýrie, a s menšími náklady. Naložit je na kamiony a odvézt na Syrské území. Což ostatně podle jejich tvrzení udělá stejně. To ale byla jen legenda. Poté co se ten pes pohanský vypořádal s vnitřní opozicí, tak se pustil do Kurdů na cizím území. A celý "demokratický" svět jen čumí, a funcionáři NATO jen opatrně békají a spíše mlží. Fakt dobrý oddíl to NATO.

0 hlasů

a to jeste novinarska zumpa "nevi", ze ze vsech priprchliku v Nemecku maji nejvic vrazd ze cti prave Kurdove :-))))))
jinak tim ze uverili, ze jim humanitarni bombometcici zajisti jejich vlastni stat ukazuje, ze krizeni mezi bratrancemi a sestrenicemi se moc nevyplaci :-)))))

1 hlas

Opelichaný krákorající Havrane, ty jsi stejné kokotisko, jako ten spermohlt Okáčko, jenž ti dal svůj hlas....už je načase zadrátovat celou vesničku střediskovou Prahu s tolika deb*ilama ostnantým drátem, a přidat k ní i nějaké enklávy Čechistánu, páč havlovská debilita a kolaborace je věc nakažlivá.

1 hlas

Naprostý souhlas

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.