Soud nařídil Robertu Tylerovi zrušit internetovou stránku www.ihateryanair.co.uk ("nenávidím Ryanair"), na které kritizoval nízkonákladovou leteckou společnost Ryanair. Ne proto, že by jí tím působil škodu, ale že se na jejím jméně obohatil o pár set liber z reklamy.
Tyler založil stránku v únoru 2007, od té doby na ní publikoval "hororové příběhy" a kritické články, ve kterých pokaždé společnost popisuje jako "nejnenáviděnější aerolinky světa", píše deník Telegraph. Tylerovi se nelíbí například mizerný servis pro cestující a varuje před chybami on-line rezervace letenek.
Irská společnost si na kritika stěžovala u správce internetových domén a formálně uspěla, kvůli zisku 322 liber (necelých devět tisíc korun) z reklamy na cestovní pojištění či směnárny musí provoz stránky zastavit. "Je v samé podstatě kritických webových stránek, že diskuse mají být otevřené a neovlivněné obchodními zájmy," vyjádřila se ve verdiktu rozhodčí Jane Seagerová.
"Je tu nepochybně spojení mezi finančním ziskem a použitím obchodní známky žalobce ve jménu domény. Žalovaný vydělal peníze jen díky návštěvnosti stránek a taková návštěvnost musela být ovlivněna jménem domény. Není fér tímto způsobem zneužívat reputaci obchodní známky jiné strany, ať je dobrá, nebo špatná."
Seagerová nicméně zdůrazňuje, že stránku zakazuje jen kvůli neoprávněnému zisku a že kritický obsah je naprosto v pořádku. "Ve svobodné a otevřené společnosti by internetoví uživatelé měli mít možnost publikovat komentáře ke svým čerstvým zážitkům či aktuálním událostem, dokud jejich příspěvky nepřekračují zákon."
Tyler akceptuje, že společnost "vyhrála spor o malou technikálii", svou činnost však nekončí. "Nemějte strach, už jsme stránku přesunuli na novou adresu www.ihateryanair.org a budeme vás dále informovat o nejnovějším vývoji, kterak se z vás tato patetická rádobyaerolinka bude snažit vytáhnout prachy úskočnými skrytými poplatky, bude vás odvážet do míst, kam vůbec nechcete, a v průseru vás nechá na holičkách." A na stránkách dodává, že oněch 322 liber propije na počest toho, že se dostal mezi hlavní stránky bulváru.
Nízkonákladové aerolinky v posledních letech expandovaly díky liberalizaci trhů, již nařídila Evropská unie. Ryanair i další však sklízí kritiku, že sice nabízejí letenky za až neuvěřitelně nízké ceny, ale navyšují je o řadu dalších poplatků. Právě Ryanair v letní sezoně účtoval extra poplatky za zavazadla, a dokonce uvažoval o zpoplatnění palubních toalet či o létání vestoje, aby se do letadel vešlo více cestujících. Začátkem října šéf Ryanairu Michael O'Leary žádal Evropskou komisi, aby vzala právo na stávku zaměstnancům hlavních leteckých služeb.