Dvouletá holčička si hrála na schovávanou s šedesáti policisty

Zahraničí
27. 9. 2011 18:50
Holčička zřejmě vědomě unikala pátračům (ilustrační foto).
Holčička zřejmě vědomě unikala pátračům (ilustrační foto).

Mohutnou pátrací akci vyhlásili v jihošvédském městečku Sjöbo po dvouleté holčičce. Mazané dítě ale neopustilo domov a zřejmě jen měnilo skrýše.

Rodiče začali dcerku postrádat při úklidu domácnosti, matka si prý pouze všimla stínu přecházejícího kolem okna. Když ji sami nemohli doma objevit, raději zavolali policii – akce měla vysokou prioritu i proto, že holčička nebyla oblečená a venku byl chladný den, píše The Local.

Do akce se zapojilo přes šedesát policistů, vrtulník i pátrací psi, přidali se dobrovolníci z okolí. Až za několik hodin jeden ze psů našel malou uličnici v její postýlce. "Děvče spalo pod peřinami, když pes skočil na postel a začal štěkat," řekla místnímu listu Ystads allemanda Helena Ralmarková z policie ve Skåne. Policisté dospěli k závěru, že se holčička po domě přemísťovala a vědomě se jim vyhýbala, snad si hrála na schovávanou. "Je trochu podivné, že se dokázala pohybovat poblíž, když se na pátrání podílelo tolik lidí," komentovali to po akci.

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ