Pro 115 kardinálů, kteří se mohou účastnit volby nového papeže, je ve Vatikánu připraveno 106 apartmánů, 22 pokojů a jeden apartmánový byt. Ubytováni budou všichni v Domě svaté Marty (Domus Sanctae Marthae), který je vatikánským penzionem. Konkláve, které zvolí nového papeže, se zúčastní i český kardinál Dominik Duka. Zda bude bydlet v pokoji, nebo apartmánu, rozhodne los.
K penzionu, který byl postaven v roce 1996 na místě někdejšího hospicu pro poutníky, náleží moderní kaple, několik společenských místností a jídelna. V pokojích a chodbách je mramorová podlaha. V apartmánech má každý z kardinálů k dispozici samostatnou koupelnu a pracovnu s psacím stolem.
Všichni kardinálové-volitelé zde budou odloučeni od světa, i když mnozí z nich mají ve Vatikánu či Římě vlastní byty.
Během trvání konkláve mohou kardinálové-volitelé do Sixtinské kaple od svaté Marty docházet, k dispozici mají ale i malý autobus. Jeho cesta povede po Via delle Fondamenta, která je mezi apsidou baziliky svatého Petra a vatikánskými zahradami.
Zařízení svaté Marty spravuje řád vincentek, neboli milosrdných sester svatého Vincence z Pauly. S 22.000 sestrami jde o jeden z největších charitativních ženských řádů.
V pětipatrové budově obyčejně bydlí preláti nebo lidé, kteří do Vatikánu přijeli pracovně. V současném období sede vacante, tedy prázdného papežského stolce, řád všechny ubytované přestěhoval, aby mohl zařízení pro kardinály připravit.
Spolu s voliteli zde budou bydlet i ti, kteří se na konkláve z organizačních důvodů podílejí.
Jde například o hlavního papežského ceremoniáře, dva lékaře nebo několik řeholníků kvůli zpovědím.
Jejich výčet upravuje článek 46 apoštolské ústavy Universi Dominici Gregis, kterou vydal Jan Pavel II. k volbě nového papeže.
Současný penzion nahradil hospic svaté Marty, který zde v roce 1891 v době pandemie cholery nechal pro nemocné vystavět papež Lev XIII. Během druhé světové války se do hospicu uchýlili Židé a další uprchlíci včetně velvyslanců zemí, které s fašistickou Itálií přerušily diplomatické styky.